خبرنگاران طرح جایزه کتاب سال در چهارمحال و بختیاری اجرا می گردد

به گزارش مجله سرگرمی، شهرکرد- خبرنگاران- طرح جایزه کتاب سال پس از آنالیز کارشناسی و تصویب کارگروه توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی چهارمحال و بختیاری، در این استان اجرا می گردد.

خبرنگاران طرح جایزه کتاب سال در چهارمحال و بختیاری اجرا می گردد

به گزارش خبرنگاران، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری چهارمحال و بختیاری روز چهارشنبه در نشست کارگروه توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی این استان گفت: اجرای این طرح باید به گونه ای انجام گردد که بهبود کمی و کیفی آثار نویسندگان استانی، اعتلای دانش مکتوب و ارتقای سطح شاخص های فرهنگی استان را به دنبال داشته باشد.

شهرام مقدس توضیح داد: باید در اجرای طرح جایزه کتاب سال به صورت دقیق و کارشناسی ورود پیدا کرد و بی شک تحقق آن کوشش ویژه ای را می طلبد.

وی به اهمیت کتاب و کتابخوانی به عنوان یکی از شاخص های توسعه هر کشور اشاره نمود و اضافه نمود: در موضوع کتاب و کتابخوانی تعدادی از دستگاه ها متولی این کار هستند و تعدادی دیگر جنبه مشخص و حمایت کننده دارند که همراهی و هماهنگی این دستگاه ها امری مهم است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست به مصوبه 692 شورای فرهنگ عمومی اشاره نمود و گفت: توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی عزم عمومی و تعامل تمام دستگاه ها به ویژه دستگاه های فرهنگی را می طلبد.

فرهاد خلیل مقدم ادامه داد: طرح جایزه کتاب سال طرحی است که باید با هم افزایی و دقت نظر بالا انجام گیرد و منجر به فراوری کتاب های مفید و کاربردی، تشویق نویسندگان و پژوهشگران استان گردد و افزایش سرانه مطالعه را در برگیرد.

به گزارش خبرنگاران، سی و هفتمین دوره کتاب سال جمهوری اسلامی ایران با هدف شناسایی و معرفی کتابهای برتر، حمایت و تشویق مولفان، مترجمان و ناشران کشور و ارتقای فرهنگ جامعه اسلامی، حفظ استقلال و هویت فرهنگی در بهمن ماه سال جاری برگزار می گردد.

7363/2097

mahsanblog.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: ایرنا
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 27670

به "خبرنگاران طرح جایزه کتاب سال در چهارمحال و بختیاری اجرا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران طرح جایزه کتاب سال در چهارمحال و بختیاری اجرا می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید