جزئیات بسته حمایتی شهرداری تهران از بچه ها کار و خیابان

به گزارش مجله سرگرمی، تهران (پانا) - معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران جزئیات برنامه های شهرداری برای توانمندسازی بچه ها کار را تشریح کرد.

جزئیات بسته حمایتی شهرداری تهران از بچه ها کار و خیابان

امین توکلی زاده در گفت وگو با پانا درخصوص برنامه های شهرداری تهران برای ساماندهی بچه ها کار گفت: بعد از ساماندهی معتادان متجاهر یکی از کارهای ویژه ای که در حوزه اجتماعی تعریف شده است و باید به آن بپردازیم موضوع بچه ها کار است. البته اقداماتی در این حوزه در حال اجرا است از جمله حوزه آموزش و حمایت از این بچه ها اما کارهای ویژه تری قرار است انجام گردد و پروژه بعدی شهرداری در حوزه اجتماعی پرداختن به مسائل بچه ها کار است.

وی ادامه داد: در ماه های گذشته چند مکان را در حوزه توانمندسازی، آموزش، فضاهای رفاهی و اجتماعی برای بچه ها کار شناسایی کردیم که در آن آموزش های تخصصی به این بچه ها داده می گردد اما هنوز به نتیجه نرسیده ایم که کدام مکان به عنوان نقطه اصلی کار انتخاب گردد.

معاون شهردار تهران با بیان اینکه بچه ها کار به آموزش و حمایت بیمه ای احتیاج دارند، گفت: مکان هایی که پیش بینی نموده ایم جدا از مدارس بچه ها کار است. بعضی از این بچه ها نمی توانند به مدرسه بروند و نمی گردد برای آنها، ساعت آموزشی در نظر گرفت اما کوشش می کنیم در بسته های آموزشی بسیار فشرده، آن ها را پوشش دهیم تا بتوانند در زمان های کوتاه تری آموزش های پایه و احتیاج اصلی خود را رفع نمایند.

مدتی پیش علیرضا زاکانی، شهردار تهران گفته بود: ساماندهی بچه ها خیابانی و متکدیان، مرحله بعدی اقدامات اجتماعی شهرداری خواهد بود. برای کارآمدی این بچه ها جاهای بزرگی در نظر گرفته شده از جمله اینکه 10 هزار متر سوله آماده می گردد تا بتوانیم چهره شهر را تغییر دهیم. دره فرحزاد نیز در مسیری قرار گرفته است که تبدیل به یک بوستان و بخش سوم بوستان نهج البلاغه گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 23 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 164309

به "جزئیات بسته حمایتی شهرداری تهران از بچه ها کار و خیابان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات بسته حمایتی شهرداری تهران از بچه ها کار و خیابان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید