جاذبه های شگفت انگیز ماداگاسکار

به گزارش مجله سرگرمی، ماداگاسکار در اقیانوس هند، در کنار سواحل شرقی آفریقا واقع شده است و زیستگاه هزاران گونه گیاهی و جانوری است.

جاذبه های شگفت انگیز ماداگاسکار

تنوع طبیعی بسیار زیاد ماداگاسکار ، لقب و عنوان قاره هشتم را برای این سرزمین به ارمغان آورده است. حرمت و احترام به پیشینیان، اجداد و سنت در فرهنگ ملی این کشور گسترده شده و به بخش جدایی ناپذیری در فرهنگ در آمده است. این گرامیداشت و تکریم، در معماری، هنر و رفتارهای اجتماعی ماداگاسکار تاثیر زیادی داشته است. در ادامه در خبرنگاران تعدادی از جاذبه های شگفت انگیز ماداگاسکار را معرفی می کنیم.

پارک ملی رانومافانا

پارک ملی رانومافانا یکی از محبوب ترین و معروف ترین پارک های ماداگاسکار به شمار می رود که در ناحیه جنوب شرقی جزیره ماداگاسکار در نزدیکی روستای رانومافانا واقع شده است.

قسمت شرقی این پارک دارای چشم انداز های بسیار زیبا و تماشایی است و گردشگران می توانند جویبار های بیشماری را که از دل تپه های جنگلی جاری می شوند را نظاره کنند و از محیط دلنشین آن لذت ببرند.

این پارک ملی زیستگاه و حفاظتگاهی برای لمور بامبوی طلایی، میمون مانند است که تنها بومی ماداگاسکار می باشد و از جوانه های درختان بامبو که دارای مقداری سیانور می باشند تغذیه می کند. پارک ملی رانومافانا به عنوان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

پارک ملی ماسوالا

پارک ملی ماسوالا تقریبا 250 مایل از جنگل های بارانی را که شامل سه پارک دریایی می باشد را پوشش می دهد، این پارک ملی در ناحیه شمال شرقی ماداگاسکار واقع شده است. گونه های زیادی از لمور میمون مانند در این پارک ملی زندگی می کنند و یک نوع گونه معروف این لمور ها، آی آی (Aye-aye) می باشد که بزرگ ترین گروه پستانداران شب بیدار محسوب می شود.

گونه های متنوعی از دیگر حیوانات نیز در این پارک ملی زندگی می کنند که می توان به پرندگان متنوع و خزندگانی همچون قورباغه گوجه ای اشاره کرد.

پارک ملی آنداسیبه - مانتادیا

پارک ملی آنداسیبه - مانتادیا، زمین هایی با مساحت 100 مایل از نواحی شرقی ماداگاسکار را در بر دارد و زیستگاه یازده گونه لمور به شمار می آید که شامل بزرگ ترین لمور ماداگاسکار به نام ایندری است. این پارک ملی در نزدیکی شهر آنتاناناریوو، پایتخت ماداگاسکار واقع شده است و به دلیل نزدیکی به پایتخت دسترسی به این جاذبه ی گردشگری راحت می باشد.

پارک ملی آنداسیبه - مانتادیا به دو بخش اصلی پارک ملی مانتادیا و منطقه حفاظت شده آنالامازوآترا تقسیم می شود. گردشگران می توانند با شرکت در تور های توریستی در حدود 1 تا 6 ساعت از این ناحیه بازدید کنند.

تپه سلطنتی آمبوهیمانگا

یکی دیگر از جاذبه های شگفت انگیز ماداگاسکار تپه سلطنتی آمبوهیمانگا به عنوان یک ناحیه مقدس در کشور ماداگاسکار می باشد که در حدود 500 سال مورد توجه مردم این سرزمین بوده است.

این تپه یک روستای تاریخی می باشد که روزگاری جایگاه خانواده سلطنتی ماداگاسکار بوده است. دیواری در اطراف این روستا کشیده شده است و با استفاده از ملات آهک و سفیده تخم مرغ ساخته شده است.

دهکده ایفاتی

دو روستای ماهیگیری قدیمی در ساحل جنوب غربی ماداگاسکار ، ایفاتی نامیده می شوند. در اطراف ساحل خط مرجانی به طول 60 مایل وجود دارد که یک مانع طبیعی در برابر امواج بزرگ اقیانوس به شمار می رود و آب های ساحلی در این ناحیه مناسب فعالیت هایی همچون شیرجه زدن، غواصی و ماهیگیری می باشد.

منطقه بیابانی درون جزیره به داشتن جنگل های خاردار معروف می باشد. گردشگران می توانند درختان عجیب بائوباب که در طول قرن ها در این جنگل ها رشد کرده اند را تماشا کنند.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 24 آبان 1399 بروزرسانی: 24 آبان 1399 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 113648

به "جاذبه های شگفت انگیز ماداگاسکار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاذبه های شگفت انگیز ماداگاسکار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید