فراوری دستگاه فوتوسنتز مصنوعی برای تامین انرژی از درختان

به گزارش مجله سرگرمی، به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، افزایش توان برگ درختان برای جذب نور خورشید و تبدیل آن به انواع انرژی های مفید و قابل استفاده برای بشر به معنای ایجاد فرصت های تازه به منظور دسترسی به منابع انرژی تجدیدپذیر است.

فراوری دستگاه فوتوسنتز مصنوعی برای تامین انرژی از درختان

محققان تا به حال کوشش های زیادی برای تحقق این هدف انجام داده اند، اما به تازگی گروهی از پژوهشگران دانشگاه کمبریج اعلام نموده اند با فعال کردن مجدد یک سازوکار طبیعی که در جریان تکامل گیاهان و درختان در طول میلیاردها سال متوقف گردیده بود و با استفاده از یک آنزیم کنار گذاشته گردیده توانسته اند فوتوسنتز مصنوعی درختان را ممکن نمایند.

درختان با دریافت نور خورشید، دی اکسید کربن و آب آنها را به کربوهیدارت ها، پروتئین ها و چربی ها مبدل می نمایند تا بتوانند به حیات خود ادامه دهند و فراوری اکسیژن یکی از ثمرات جانبی این فرایند است.

سیستم های مصنوعی فوتوسنتز که مبتنی بر طراحی برگ های مصنوعی و سلول های الکتروشیمیایی الهام گرفته از موم است، از سلول های خورشیدی پیشرفته برای جدا کردن اکسیژن و هیدروژن آب و همین طور فراوری برق بهره می گیرند. اما این فرایند کند و وقت گیر است.

اما در فرایند جدید سلول الکتروشیمیایی جدیدی ابداع گردیده که با بهره گیری از آنزیمی موسوم به hydrogenase می تواند فرایند فوتوسنتز را تسریع نموده و دامنه آن را افزایش دهد. یکی دیگر از مزایای این روش عدم فراوری برخی گازهای سمی است که در روش قبلی رخ می داد. آنزیم یادگردیده به طور گسترده در جلبک ها موجود است و می تواند به جداکردن هیدروژن و اکسیژن از آب یاری کند. پژوهشگران در کوشش هستند با تکمیل این روش، فوتوسنتز مصنوعی را برای دسترسی به منابع انرژی تجدیدپذیر به طور گسترده به کار بگیرند.

tour-france.ir: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

تور کشتی کروز: تور کشتی کروز: سفری هیجان انگیز به اقیانوس ها

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 2332

به "فراوری دستگاه فوتوسنتز مصنوعی برای تامین انرژی از درختان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری دستگاه فوتوسنتز مصنوعی برای تامین انرژی از درختان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید