تبلیغات لاتاری اقامت آمریکا در ایران ممنوع شد

به گزارش مجله سرگرمی، ولی تیموری، معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در پاسخ به این پرسش، با این مقدمه که آژانس ها و دفاتر خدمات مسافرتی در بُعد گردشگری داخلی، ورودی و خروجی، استراتژی هایی دارند که بر این اساس سعی می کنند با ابتکار عمل محصول خود را متمایز و گردشگران بیشتری را جذب کنند تا منتفع شوند، گفت: همه این فعالیت ها توسط بخش خصوصی انجام می شود و دولت نظارت عالی بر آن ها دارد و قطعا اجازه نمی دهد افراد یا مجموعه هایی با عناوین فریبنده، جعلی و ضد ارزش های کشور در این باره اقدام کنند و حتما مقابل آن ها خواهد ایستاد.

تبلیغات لاتاری اقامت آمریکا در ایران ممنوع شد

او با این حال اظهار کرد: آژانس های گردشگری در چارچوب مقررات و قوانین مقصد، می توانند محصولات خود را اطلاع رسانی و بازاریابی کنند و از این منظر، منافع خود را تامین کنند.

معاون گردشگری درباره تک فروشی ویزای آمریکا، کانادا و شینگن در دفاتر خدمات مسافرتی، گفت: در این باره ابهام آیین نامه ای وجود دارد. سال های گذشته پیگیری های زیادی شد، چون بحث ما این است که دفاتر خدمات مسافرتی به ویژه آن هایی که مجوز بند ب (اجرای تور) از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دریافت می کنند، در قالب پکیج و بسته سفر، ویزا بفروشند. اما آیین نامه ای که سال 1380 در دولت تصویب شده است مشخصا کلمه اخذ ویزا را جزو فعالیت آژانس های گردشگری قید کرده است. بنابراین تا زمانی که این آیین نامه اصلاح نشده، دریافت این حق از آژانس های گردشگری، اقدامی غیرحقوقی است.

وی درباره این که بنا بر آن مصوبه دولت، آیا تک فروشی ویزا در آژانس های مسافرتی مجاز است؟ تاکید کرد: اخذ ویزا اولین نکته ای است که در آیین نامه مصوب سال 1380 هیات دولت جزو فعالیت آژانس ها ذکر شده است، اما برای کشورها و مقاصد خاص، سیاست هایی از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در قالب بخشنامه هایی ابلاغ شده است که انتظار داریم رعایت شود.

او درباره این سیاست ها توضیح داد: برای کشورهایی چون انگلیس، کانادا و آمریکا چارچوب و خط مشی مشخصی تعریف شده که به دفاتر خدمات مسافرتی ابلاغ شده تا در حیطه آن عمل کنند.

معاون گردشگری کشور درباره حکم تبلیغات لاتاری گرین کارت آمریکا در دفاتر خدمات مسافرتی و سامانه های رزرواسیون گردشگری نیز، گفت: قطعا سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با مواردی که خلاف فرهنگ داخلی کشور و مغایر با اخلاق و ارزش های نظام باشد، موافق نیست.

تیموری در پاسخ به این سوال که آیا همانند فروش ویزا در دفاتر خدمات مسافرتی، حکم یا قانونی درباره تبلیغات و ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا در آژانس ها، سامانه های رزرواسیون و مراکز مرتبط و یا حتی نامربوط وجود دارد؟ اظهار کرد: توصیه ها در موضوع گردشگری در سطح دنیا بیشتر حالت حقوقی است تا قانونی. یعنی آن قدر گردشگری را منعطف می دانند که خیلی سفت و سخت با آن برخورد نمی کنند. از طرف دیگر لاتاری در کشور یا مقصدی خاص اتفاق می افتد و در صنعت گردشگری، این قوانین مقصد است که حاکمیت دارد نه مبدا. با این حال، تبلیغ و بازاریابی با عناوینی مغایر با ارزش های جامعه، اخلاق و قانون کشور، مورد تایید سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیست.

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: انتخاب
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 58128

به "تبلیغات لاتاری اقامت آمریکا در ایران ممنوع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تبلیغات لاتاری اقامت آمریکا در ایران ممنوع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید