بزرگترین هواپیمای دنیا رکورد شکست

به گزارش مجله سرگرمی، بزرگ ترین هواپیمای جهان آدینه صبح به وقت محلی از پایگاه هوافضای موهاوی در جنوب شرق کالیفرنیا پرتاب شد و شش ساعت بعد دوباره روی زمین نشست. حداکثر ارتفاع Roc در این پرواز به 6860 متر رسید. این هواپیما قبلاً با رسیدن به ارتفاع 8200 متری رکورد خود را شکسته بود.

بزرگترین هواپیمای دنیا رکورد شکست

دیجیاتو نوشت: Roc که بزرگ ترین هواپیمای دنیاست در جدیدترین آزمایش خود به همراه یک پرنده هایپرسونیک به آسمان ها رفته و رکوردشکنی نموده است.

بزرگ ترین هواپیمای دنیا موسوم به Roc چند روز پیش در جدیدترین پرواز آزمایشی خود حدود شش ساعت در آسمان ماند تا رکوردشکنی کند. این هواپیما در این طول این پرواز برای دومین بار حامل یک وسیله نقلیه هایپرسونیک به نام Talon-A بود و در نهایت قرار است سکویی برای آزمایش این پرنده مافوق صوت باشد.

شرکت هواپیمایی استراتولانچ آدینه گذشته (23 دی ماه) برای نهمین بار هواپیمای غول پیکر Roc را به پرواز درآورد و با موفقیت روی زمین نشاند. البته این پرواز که بر فراز صحرای موهای در استان کالیفرنیا انجام شد، شش ساعت به طول انجامید تا طولانی تر از تمام پروازهای قبلی در آزمایش های بزرگ ترین هواپیمای دنیا باشد.

بزرگ ترین هواپیمای دنیا برای آزمایش پرنده هایپرسونیک آماده می گردد

Roc در این پرواز طولانی، وسیله نقلیه هایپرسونیک Talon-A را به همراه داشت تا برای آزمایش اصلی این پرنده در دنباله امسال میلادی آماده گردد. زاخاری کرور، مدیرعامل استراتولانچ درباره آزمایش اخیر این هواپیما گفت: تیم شگفت انگیز ما در حال پیشروی در برنامه زمان بندی آزمایش هاست و به واسطه همین سخت کوشی هاست که حالا بیش از هر زمان دیگری به جداسازی امن این پرنده و اولین پرواز آزمایشی هایپرسونیک نزدیک شده ایم. کرور باور دارد استراتولانچ با آنالیز دقیق شرایط رهاسازی Talon-A می تواند ریسک های احتمالی را کاهش دهد و ایمن ترین حالت ممکن برای آزمایش این پرنده هایپرسونیک را فراهم کند.

بزرگ ترین هواپیمای دنیا آدینه صبح به وقت محلی از پایگاه هوافضای موهاوی در جنوب شرق کالیفرنیا پرتاب شد و شش ساعت بعد دوباره روی زمین نشست. حداکثر ارتفاع Roc در این پرواز به 6860 متر رسید. این هواپیما قبلاً با رسیدن به ارتفاع 8200 متری رکورد خود را شکسته بود.

هواپیمای Roc که مقدار بال های آن به 117 متر می رسد، اولین بار در آبان ماه امسال با Talon-A به آسمان ها رفت. این وسیله نقلیه هایپرسونیک در زیر بخش مرکزی هواپیما قرار می گیرد و مقدار آن 8.5 متر است. استراتولانچ هنوز زمان دقیقی را برای تست پرواز این وسیله نقلیه اعلام ننموده است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 27 دی 1401 بروزرسانی: 27 دی 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 164462

به "بزرگترین هواپیمای دنیا رکورد شکست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بزرگترین هواپیمای دنیا رکورد شکست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید