برگزاری نخستین دوره مسابقات ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی کشورهای جنوب آسیا

به گزارش مجله سرگرمی، اولین دوره مسابقات ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی کشورهای جنوب آسیا در کاتماندو پایتخت نپال برگزار خواهد شد.

برگزاری نخستین دوره مسابقات ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی کشورهای جنوب آسیا

با تور عمان از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید و با شهرهای زیبای صلاله و مسقط آشنا شوید.

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی فدراسیون بین المللی ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی، اولین دوره مسابقات ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی کشورهای جنوب آسیا از تاریخ 19 تا 21 مهر ماه با حضور 8 کشور در کاتماندو پایتخت نپال برگزار خواهد شد.

کشورهای شرکت کننده در این رقابت ها عبارتند از هندوستان، نپال، سریلانکا، مالدیو، بوتان، افغانستان، پاکستان و بنگلادش که از چند روز پیش تمرینات خود را در کاتماندو با حضور مربیان و مرشدان بین المللی شروع نموده اند.

بهرام افشارزاده، مشاور عالی در امور اجرایی فدراسیون بین المللی ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی(IZSF) با مثبت خواندن فرایند تمرینات این تیم ها، سطح کیفی آموزش ها را مساعد دانست و گفت: این دوره از مسابقات برای اولین بار است که در کشور نپال برگزار می گردد، در این مسابقات ورزشکاران در دو رشته ورزش های زورخانه ای(انفرادی و میانداری) و کشتی پهلوانی به رقابت خواهند پرداخت.

رشته ورزش زورخانه ای در بازی های رسمی همبستگی کشورهای اسلامی باکو 2017با حضور 10 تیم یکی از 22 رشته رسمی این بازی ها بود که با استقبال زیادی روبرو شد.

صبح امروز طی نشستی با حضور بهرام افشارزاده مشاور عالی در امور اجرایی IZSF، ابراهیم صیقلانی مشاور عالی IZSF، رئیس دانشکده عمران کاتماندو و رئیس فدراسیون ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی نپال در پایتخت این کشور مذاکراتی جهت احداث زورخانه و سالن کشتی پهلوانی در نپال انجام شد.

بهرام افشارزاده که از چند روز پیش در راس کمیته اجرایی جهت برگزاری مسابقات ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی کشورهای جنوب آسیا وارد کاتماندو پایتخت نپال شده در این نشست خطاب به رئیس فدراسیون ملی این کشور گفت: خوشبختانه کشور نپال مستعد توسعه ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی است و IZSF جهت احداث زورخانه و سالن کشتی پهلوانی حاضر به همکاری با این کشور است تا این ورزش با تمام قدرت در نپال به کار خود ادامه دهد.

همچنین ابراهیم صیقلانی، مشاور عالی IZSF با نزدیک خواندن فرهنگ، ادبیات و خلقیات مردم نپال با آموزه های ورزش زورخانه ای و کشتی و پهلوانی اضافه نمود: فدراسیون بین المللی ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی از آنجایی که به دنبال این است تا به وسیله ورزش زورخانه ای اسباب هماهنگی و همگرایی میان ملت ها را فراهم کند؛ قطعا نپال می تواند به عنوان همکار و یکی از 85 عضو IZSF با توسعه این ورزش، راه رسیدن به این اهداف را هموارتر سازد و به عنوان پایگاه این ورزش در جنوب آسیا شناخته گردد.

در ادامه رئیس فدراسیون ملی ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی نپال به همراه رئیس دانشکده عمران و توسعه دانشگاه نپال ضمن ابراز خرسندی از توسعه این ورزش در کشورشان، خبر از تخصیص قطعه ای زمین برای احداث این بنا را دادند.

منبع: تسنیم
انتشار: 16 اسفند 1398 بروزرسانی: 27 اسفند 1398 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 67354

به "برگزاری نخستین دوره مسابقات ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی کشورهای جنوب آسیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری نخستین دوره مسابقات ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی کشورهای جنوب آسیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید