باید صدای واحدی از تشکل های بخش کشاورزی به گوش برسد

به گزارش مجله سرگرمی، نشست کمیسیون کشاورزی و صنایع وابسته اتاق ایران با ریاست محسن امینی به صورت حضوری و آنلاین برگزار گردید. در ابتدای نشست امینی از لزوم همکاری اتاق اصناف و اتاق تعاون در حوزه کشاورزی گفت؛ این همکاری از موازی کاری جلوگیری می نماید و باعث می گردد با انسجام بیشتری مطالبات بخش خصوصی پیگیری گردد.

باید صدای واحدی از تشکل های بخش کشاورزی به گوش برسد

امین ضمن تشریح برنامه های کمیسیون کشاورزی و صنایع وابسته اتاق ایران در دوره تازه از تشکیل میزهای تخصیی در حوزه های متعدد کشاورزی اطلاع داد و گفت: فعال شدن این میزهای تخصصی درنهایت به پیگیری تخصصی مطالبات هر حوزه ای منجر می گردد.

بعد از آن احمدعلی کیخا، نماینده سابق مجلس و مشاور کمیسیون کشاورزی و صنایع وابسته اتاق ایران با تاکید بر لزوم صدای واحد در بخش کشاورزی، گفت: امیدواریم در دوره تازه از تشکل های حوزه کشاورزی با موضوع کمیسیون صدای واحدی شنیده گردد.

او گفت: باید برای تقویت صندلی بخش خصوصی کوشش کرد، اما بخش خصوصی و دولت جایگزین همدیگر نیستند و باید هر کدام در نقش و جای خود دقیق و درست عمل نمایند. باید بخش خصوصی به تدوین راهبردهای توسعه کشاورزی یاری بیشتری کند و کمیسیون نیز مشاوره های تخصصی به دولت ارائه دهد. بعلاوه در حوزه آب کارهای جدی تری انجام گردد.

بعد از آن امینی در تبیین برنامه های راهبردی خود پیشنهاد هاب کشاورزی و غذای جمهوری اسلامی در منطقه به ICC را مطرح نمود. بعلاوه تاکید شد نشست های مشترکی در حوزه آب برگزار گردد تا مسائل کشاورزان در این حوزه مورد توجه قرار گیرد.

در ادامه این نشست درباره بر تشکیل میزهای تخصصی محصولات کشاورزی در استان ها گفتگو شد تا کمیته های تخصصی نظیر کمیته بانکی، بیمه، صنایع تبدیلی، کشاورزی و دام و طیور و آبزیان تشکیل گردد. بعلاوه پیشنهاد شد که اعضای کمیسیون کشاورزی و صنایع تبدیلی اتاق ایران با توجه به گرایش و حوزه کاری در این کمیته ها فعالیت نمایند.

در مورد نامه سازمان توسعه تجارت در مورد میز ملی صادرات آبزیان به کشور روسیه، روسای کمیسیون های کشاورزی اتاق های شهرکرد و خرمشهر به عنوان نمایندگان اتاق ایران در این میز انتخاب شدند.

در سرانجام مقرر شد اتاق های استان ها پیشنهاد خود را جهت برگزاری جلسات استانی، میزهای تخصصی محصولات خاص آن استان و برنامه ارائه شده به وسیله کمیسیون را حداکثر ظرف یک هفته به دبیرخانه کمیسیون ارسال نمایند.

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 163927

به "باید صدای واحدی از تشکل های بخش کشاورزی به گوش برسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باید صدای واحدی از تشکل های بخش کشاورزی به گوش برسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید