بازی های آسیایی 2018، معادله پیچیده حذف زهرا نعمتی؛ در انتظار برخورد با خاطیان

به گزارش مجله سرگرمی، اظهارنظرها درباره حذف عجیب زهرا نعمتی بر ابهامات این موضوع افزوده است.

بازی های آسیایی 2018، معادله پیچیده حذف زهرا نعمتی؛ در انتظار برخورد با خاطیان

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، صبح امروز و در جریان مسابقات تیراندازی با کمان بازی های آسیایی 2018 اتفاقی نادر رقم خورد؛ اتفاقی که در جریان آن یک شانس مدال برای ایران و آرزوی یک ورزشکار از دست رفت.

دور حذفی مسابقات تیراندازی با کمان در بخش ریکرو انفرادی زنان برگزار گردید و زهرا نعمتی نماینده کشورمان در مرحله یک سی و دوم حریف پاکستانی خود را با نتیجه شش بر صفر برد و توانست به مرحله یک شانزدهم راه پیدا کند. او در مرحله یک شانزدهم نهایی رقیب قزاقستانی را با نتیجه 6 بر 5 از پیش رو برداشت تا در مرحله یک چهارم نهایی با کماندار اندونزیایی به رقابت بپردازد اما یک اتفاق عجیب باعث حذف او شد.

مسئولان ایران به نعمتی گفتند هنگام صرف ناهار است و مرحله بعدی ساعت 14 به وقت محلی شروع می گردد نعمتی هم با همین تصور برای صرف ناهار محل تیراندازی را ترک کرد که یک باره میلاد وزیری یکی از اعضای تیم با سراسیمگی به محل آمده و به نعمتی اعلام نمود رقبا در حال رقابت هستند، نعمتی را به محل برگزاری مسابقه آوردند اما کار از کار گذشته بود و نبود نعمتی به منزله انصراف او محسوب شد و مذاکره مسئولان یارارن با داور برای حضور نعمتی پشت خط نتیجه نداد و با اینکه حریف وی تنها یک تیر زده بود، داور کار را برای نعمتی تمام گردیده اعلام نمود.

پس از این اتفاق طبق معمول همیشه شاهد اظهار نظرهای متفاوت از سوی مسئولان هستیم و هر کدام کوشش دارند این اتفاق را عادی و معمولی جلوه دهند و در نهایت هم نعمتی خود مسئولیت این اتفاق را برعهده گرفت.

مریم دباغ، نایب رئیس فدراسیون تیروکمان پیش از همه اظهار نظر کرد و گفت: از این اتفاقات پیش می آید. ما در تایم اشتباه کردیم. به ما اعلام نمودند که وقت استراحت است اما به نظر می رسد در اعلام تایم اشتباه کردند از این اتفاقات پیش می آید.

دباغ که به عنوان سرپرست بانوان در این اعزام حضور دارد به تنها موردی که فکر نمی کند مقصر بودن خودش است در حالی که اصغر رحیمی، معاون سرپرست کاروان ایران در بازی های آسیایی این مورد را یکی از وظایف سرپرستان عنوان نموده است.

در همین حال پارک میوک وون، سرمربی تیم ملی ریکرو کشورمان درباره حذف زهرا نعمتی ا ز باز ی های آ سیا یی 2018 جاکارتا، گفته است: زهرا نعمتی احتیاج فوری به سرویس بهداشتی داشت و با توجه به اینکه یک مقدار به طول انجامید، 30 ثانیه به محل مسابقات دیر رسیدیم و طبق قانون زمانی که سوت مسابقات زده می گردد، دیگر ا مکان شرکت در این مسابقات برای کماندار وجود نداردمن خود را مقصر می دانم که زمان را به درستی برای زهرا نعمتی تنظیم نکردم.

اگر اظهار نظر پارک را هم درست فرض کنیم باید افسوس خورد به حال تیراندازی با کمان و مربی آن که با وجود سال ها تجربه و حضور در میادین مختلف، در چنین مسابقه مهمی اشتباهی بچه گانه را مرتکب می گردد.

شعبانی بهار رئیس فدراسیون تیروکمان هم تنها به گفتن این جمله که هر چیزی که نعمتی گفت، من هم همان را می گویم و تمام مشکلات ما از حرف زدن است. اکتفا کرد.

در انتها هم زهرا نعمتی همه مشکلات را گردن گرفت و گفت: به طورکلی ورزشکار مقصر است و من باید برنامه و ساعت مسابقه را چک می کردم. تیم سرپرست و مربی دارد اما من باید با سرعت بیشتری سر خط حاضر می شدم تا 30 ثانیه را از دست ندهم. شرایط من نیز با ورزشکاران دیگر متفاوت است و باید زودتر در محل مسابقه حاضر می شدم.

با این اظهارنظرهای متناقض واقعا معین نیست دلیل تاخیر زهرا نعمتی سهل انگاری چه کسی بوده و چرا حواس سرپرست و سرمربی به این موضوع مهم نبوده است؟ حتی مسئولان در اینکه دلیل تاخیر زهرا نعمتی حضور در سرویس بهداشتی، ناهار خوری یا استراحت بوده هم به اجماع نرسیدند.

باید دید مسئولان کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش به عنوان مسدولان بالا دستی چشم ها را روی عامل این اتفاق خواهند بست یا نه یا شاهد برخورد با مسببان این ماجرا خواهیم بود.

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

namasho.com: نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 1471

به "بازی های آسیایی 2018، معادله پیچیده حذف زهرا نعمتی؛ در انتظار برخورد با خاطیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازی های آسیایی 2018، معادله پیچیده حذف زهرا نعمتی؛ در انتظار برخورد با خاطیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید