بازتاب حضور نمایندگان ایران در نشست سازمان همکاری اسلامی پس از قطع روابط تهران و ریاض

به گزارش مجله سرگرمی، ایسنا نوشت: خبرگزاری فرانسه خاطرنشان کرد که دیپلمات های ایرانی اعزام شده به عربستان برای اولین بار پس قطع روابط با عربستان در نشست سازمان همکاری اسلامی در جده حضور یافتند.

بازتاب حضور نمایندگان ایران در نشست سازمان همکاری اسلامی پس از قطع روابط تهران و ریاض

خبرگزاری فرانسه به نقل از مسئولان سازمان همکاری اسلامی گفت که دیپلمات های ایرانی روز یکشنبه برای اولین بار پس از قطع روابط تهران و ریاض در سال 2016 در نشست های سازمان همکاری اسلامی در جده حضور یافتند.

در این گزارش آمده است که دیپلمات های ایرانی هفته گذشته وارد شهر جده عربستان شده اند تا به عنوان کننده تهران در سازمان همکاری اسلامی فعالیت خود را آغاز کنند.

یک مسئول در سازمان همکاری اسلامی که خواستار عدم فاش شدن نامش شده است تاکید کرد: دیپلمات های ایرانی در پیش نشست اجلاس سازمان همکاری اسلامی در سطح وزرای خارجه کشورهای عضو این سازمان که قرار است در 22 مارس در شهر اسلام آباد مرکز پاکستان برگزار شود در کنار مسئولان عالی رتبه سازمان همکاری اسلامی حضور یافتند. این اولین حضور دیپلمات های ایران در نشست سازمان همکاری اسلامی پس از بازگشت شان به جده است.

یک مسئول دیگر در سازمان همکاری اسلامی نیز مشارکت دیپلمات های ایرانی را تایید کرده است.

این مسئول گفت: دیپلمات های ایرانی در کنندگی موقت جمهوری اسلامی ایران در جده فعالیت می کنند و این نهاد جدای از کنسولگری ایران در شهر جده است.

در ادامه این گزارش آمده است که ایران و عربستان از سال گذشته گفت وگوهای خود را آغاز کرده اند و تا به امروز چهار نشست در راستای بهبود روابط در شهر بغداد برگزار کردند و تهران تاکید کرده است که نشست پنجم منوط به جدیت ریاض است.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 4 خرداد 1401 بروزرسانی: 4 خرداد 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 164313

به "بازتاب حضور نمایندگان ایران در نشست سازمان همکاری اسلامی پس از قطع روابط تهران و ریاض" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازتاب حضور نمایندگان ایران در نشست سازمان همکاری اسلامی پس از قطع روابط تهران و ریاض"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید