انتقال ویروس آنفلوانزا به وسیله لمس اشیای آلوده، 3 درصد از مبتلایان نیازمند بستری هستند

به گزارش مجله سرگرمی، عرفانی گفت: آنفلوانزا بیماری واگیر و قابل انتقال است و افراد با لمس اشیای آلوده به این ویروس به بیماری انفلوانزا مبتلا می شوند.

انتقال ویروس آنفلوانزا به وسیله لمس اشیای آلوده، 3 درصد از مبتلایان نیازمند بستری هستند

حسین عرفانی رئیس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت در گفت وگو با خبرنگار با اشاره به شیوع فصل آنفلوانزا در کشور اظهار کرد: بیماری آنفلوانزا به وسیله تنفس و دست های آلوده منتشر می گردد. این عارضه به شدت واگیردار و قابل انتقال است.

او ادامه داد: بعد از هر بار عطسه یا سرفه کردن ویروس آنفلوانزا زنده است و قابل انتقال به افراد دیگری می باشد.اگر افراد اشیا آلوده به ویروس آنفلوانزا را لمس نمایند این بیماری به آن ها منتقل می گردد.

رئیس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت تأکید کرد: افراد سالم که دچار هیچ بیماری زمینه ای نیستند در صورت ابتلا به بیماری آنفلوانزای معمولی می توانند با استراحت در منزل و مصرف مایعات گرم این عارضه را درمان نمایند. اما اگر دچار تب شدید یا سرفه شدند برای تشخیص باید به پزشک مراجعه نمایند و از مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک بپرهیزند.

عرفانی اضافه نمود: با استفاده از کورتون سیستم ایمنی بدن ضعیف شده و علائم آنفلوانزا پوشیده می گردد که این علائم چند روز بعد با شدت بیشتری در افراد خود را نشان می دهد.

او در ادامه اضافه نمود: افرادی که مبتلا به عارضه آنفلوانزا هستند باید از حضور در تجمعات انسانی خودداری نمایند و در صورت احتیاج برای حاضر شدن در مراکز جمعی از ماسک های معمولی با هدف پیشگیری از انتشار ویروس آنفلوانزا استفاده نمایند.

رئیس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت گفت: افراد چاق، بچه ها زیر 5 سال، افراد مبتلا به بیماری مزمن قلبی و عروقی به استثنای فشار خون بالا، افراد مبتلا به بیماری زمینه ای، افراد مبتلا به برونشیت مزمن، آسم، نارسایی کلیه، بیماری های متابولیک، بیماران سرطانی و افراد مبتلا به عفونت هایی مانند HIV باید واکسن آنفلوانزا را تزریق نمایند.

عرفانی اضافه نمود: افرادی که به طور مرتب آسپرین مصرف یا داروی شیمی درمانی مصرف می نمایند باید واکسن آنفلوانزا را تزریق نمایند و در صورت مشاهده عارضه آنفلوانزا به هیچ عنوان خوددرمانی ننمایند.

او گفت: سال جاری نسبت به سال های گذشته بیماری آنفلوانزا 3 هفته زودتر شیوع پیدا نموده است و میزان بروز این بیماری مقداری افزایش پیدا نموده است.

ویروس آنفلوانزا قاتل 15 ایرانی

رئیس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت یادآوری کرد: بیماری آنفلوانزا در 98 درصد به صورت سرپایی قابلیت درمان دارد و تنها بین 2 تا 3 درصد مبتلایان باید تحت عنوان بیماری عفونت های حاد تنفسی شدید در بیمارستان بستری شوند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 23 دی 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 60986

به "انتقال ویروس آنفلوانزا به وسیله لمس اشیای آلوده، 3 درصد از مبتلایان نیازمند بستری هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقال ویروس آنفلوانزا به وسیله لمس اشیای آلوده، 3 درصد از مبتلایان نیازمند بستری هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید