امید نوروزی: سرمربیگری تیم ملی را قبول نکردم، هیچ علاقه ای به پست دریافت در کشتی ندارم

به گزارش مجله سرگرمی، دارنده مدال های طلای المپیک و نقره دنیا می گوید، سه پیشنهاد علیرضا دبیر برای قبول سرمربیگری تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان، مدیریت فنی تیم های ملی و مشاور عالی فدراسیون کشتی را رد نموده است.

امید نوروزی: سرمربیگری تیم ملی را قبول نکردم، هیچ علاقه ای به پست دریافت در کشتی ندارم

امید نوروزی در مصاحبه با خبرنگاران، درباره علت قبول نکردن دریافت بازوبند پهلوانی استان فارس در جریان برگزاری رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام تختی در شیراز، اظهار کرد: این بازوبند خیلی با ارزش است و من خودم را لایق دریافت آن نمی دانستم. معتقدم پهلوانان واقعی کسانی بودند که در جنگ جانشان را برای دفاع از این مملکت فدا کردند و یا افرادی که بخاطر امنیت کشور طی سال های اخیر جانشان را دادند. هر کدام از ما اگر بتوانیم به مردم و کشورمان خدمت کنیم می توانیم یک پهلوان باشیم. هر کسی که برای رضای خدا کار کند پهلوان است.

بازوبند پهلوانی را نگرفتم چون لایق آن نبودم

فرنگی کار سابق تیم ملی اضافه نمود: من خودم را شایسته دریافت بازوبند پهلوانی نمی دانم، ضمن اینکه اولویت من در زندگی چیزهای دیگری است و هیچوقت دنبال این چیزها نبوده ام. دوست دارم در گوشه و کنار کار کنم و هر یاریی از دستم بربیاید انجام بدهم.

از دیدن سوریان و رضایی خیلی راضی شدم

وی درباره احساس خود از ملاقات با قاسم رضایی و حمید سوریان در جریان این رقابت ها، گفت: از دیدن دوستانی که سال ها با هم زندگی کردیم و موفقیت های زیادی بدست آوردیم خیلی راضی شدم. از اینکه توانستیم میزبانی شایسته از این قهرمانان بزرگ داشته باشیم خیلی راضیم. وظیفه ما میزبانی از تمامی این عزیزان و دیگر کشتی گیران و مربیان و مهمانان بود و راضیم توانستیم میزبان خوبی باشیم.

هیچ علاقه ای برای کار کردن در کشتی ندارم

دارنده مدال های طلای المپیک، نقره دنیا و طلای بازی های آسیایی، در واکنش به این موضوع که آیا در خلال برگزاری جام تختی، صحبتی برای حضور در کشتی داشته یا خیر، اعلام نمود: من با هیچ کس نه همکاری می کنم و نه دنبال این چیزها هستم و نه به آن علاقه دارم. دوست ندارم مستقیما مسئولیتی بگیرم و همین که کنار باشم و 4 تا راه چاره مدیریتی و فنی بدهم و یاری کنم برای من کافی است. من دنبال دریافت پست و مقام در کشتی نیستم و اگر هم روزی بخواهم بیایم، شرط و شروط، قانون و ضوابط خودم را دارم.

سختگیرم و خیلی ها نمی توانند کار کردن با من را تحمل نمایند

نوروزی ادامه داد: آدم بسیار مسئولیت پذیر و سختگیری هستم و اگر هم کاری را بر عهده بگیرم صفر تا صد آن را با حساسیت انجام می دهم که شاید خیلی ها نتوانند آن را تحمل نمایند. همواره از کسانی بترسید که سریع مسئولیت قبول می نمایند، چرا که این افراد فقط می خواهند با هر شرایطی باشند و خیلی زود هم می فرایند و شاید بازدهی کافی را هم نداشته باشند.

3 پیشنهاد سرمربیگری بزرگسالان، مدیریت تیم های ملی و مشاور عالی فدراسیون را رد کردم

قهرمان المپیک 2012 لندن در ادامه مصاحبه با خبرنگاران، در پاسخ به این سوال که بسیاری این انتظار را داشتند که با توجه به حمایت های همه جانبه اش از روی کار آمدن علیرضا دبیر به عنوان رییس فدراسیون کشتی، پستی مهم را در ابعاد فنی و یا مدیریتی کشتی بر عهده بگیرد، اعلام نمود: علیرضا دبیر به بنده 3 پیشنهاد سرمربیگری تیم ملی بزرگسالان، مدیریت تیم های ملی و مشاور عالی فدراسیون را داد اما من قبول نکردم چرا که اصلا دنبال پست و مقام نیستم.

اگر در انتخابات از کسی حمایت کردم بخاطر کشتی بود

وی توضیح داد: من اگر کسی را تایید کردم و دفاعی هم داشتم فقط بخاطر این بود که کشتی سربلند باشد و فقط به فکر کشتی بودم وگرنه من هیچ نیازی به این پست ها ندارم. کار و زندگی خودم را دارم و در کنار دوستان و عزیزانم زندگی می کنم، با بسیاری از اهالی کشتی هم ارتباط خوبی دارم. دبیر، سوریان و بنا هم از دوستان من هستند و هیچ مسئله ای با کسی ندارم.

احتمال حضورم در کشتی یک درصد است

نوروزی در پاسخ به این سوال که پس با این اوصاف احتمال آمدنش به کشتی ضعیف است، گفت: احتمالش خیلی کم است. اگر یک درصد هم احتمال داشته باشد تاکید می کنم شرایط و ضوابط خودم را دارم و وقتی کاری را قبول می کنم حتما به انجام درست آن متعهد خواهم بود و کم نمی گذارم.

در بهترین حالت در المپیک 4 نقره یا برنز می گیریم

فرنگی کار سابق تیم ملی درباره پیش بینی اش از نتایج کشتی ایران در المپیک 2020 توکیو، گفت: به اعتقاد من کشتی آزاد و فرنگی ایران در بهترین حالت جمعا 4 مدال در المپیک می گیرد. رنگ این مدال ها را هیچ کس نمی داند اما به نظر من بیشتر شانس کسب نقره و برنز را داریم.

حسن یزدانی می تواند تنها طلایی ایران باشد

وی در پاسخ به این سوال که آیا به اعتقاد او کشتی ایران شانس رسیدن به مدال طلا در المپیک 2020 را ندارد، گفت: اگر آسیب دیدگی حسن یزدانی رفع گردد و بتوانند او را خوب مدیریت نمایند این شانس را دارد که به مدال طلا برسد. این پیش بینی من کارشناسی است و از روی احساس حرف نمی زنم.

شانس کشتی فرنگی برای طلای المپیک خیلی کم است

نوروزی اضافه نمود: در کشتی فرنگی هم اگر شرایطی که ضروری است مهیا گردد و تمامی موارد مثل قرعه، تمرینات، اردوها و ... خوب باشد حتی می توانیم 3 مدال بگیریم اما معتقدم شانس کشتی فرنگی برای رسیدن به طلای المپیک خیلی کم است. امیدوارم کشتی آزاد و فرنگی ودیگر رشته های ورزشی به بهترین نتایج در المپیک برسند تا باعث راضیی مردم ایران در این شرایط سخت مالی شوند.

خدا را شکر همه از میزبانی شیراز رضایت کامل داشتند

پیشکسوت شیرازی کشتی فرنگی ایران، درباره میزبانی خوب شیراز از جام تختی گفت: با جلساتی که داشتیم و با محبت و حمایت های استاندار و مدیرکل ورزش و جوانان فارس این رقابت ها به بهترین شکل در شیراز برگزار گردید و هزینه زیادی هم برای میزبانی شایسته از این مسابقات صرف شد. سعی کردیم به بهترین شکل این میزبانی را انجام دهیم تا در شان جام تختی و قهرمانان، کشتی گیران و تمامی میهمانان این رقابت ها باشد. خدا را شکر همه از این میزبانی رضایت کامل داشتند و تمامی مسائل با انضباط خاص و کاملا حرفه ای انجام شد.

امیدوارم همه مسابقات در ایران در حد استانداردهای بین المللی باشد

وی اعلام نمود: بیش از 2 میلیارد تومان برای برگزاری این رقابت ها هزینه شد که بخشی از آن را نیز فدراسیون و اداره کل ورزش و جوانان و هیات کشتی در مسائل مربوط به خودشان انجام دادند. امیدوارم شرایط در کشور بگونه ای باشد که اگر هر رویداد بین المللی در هر استانی برگزار گردید به بهترین شکل و طبق استانداردهای بین المللی برگزار گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 اسفند 1398 بروزرسانی: 23 اسفند 1398 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 67813

به "امید نوروزی: سرمربیگری تیم ملی را قبول نکردم، هیچ علاقه ای به پست دریافت در کشتی ندارم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امید نوروزی: سرمربیگری تیم ملی را قبول نکردم، هیچ علاقه ای به پست دریافت در کشتی ندارم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید