افزایش قیمت نفت برای شکستن مرز 60 دلار

به گزارش مجله سرگرمی، قیمت نفت روز پنج شنبه با خوش بینی بازار به دستاوردهای مثبت مذاکرات در نشست سران گروه جی 20 و بهبود دورنمای اقتصاد جهانی و تقاضا، اندکی افزایش پیدا کرد.

افزایش قیمت نفت برای شکستن مرز 60 دلار

به گزارش خبرنگاران، بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریکا، 38 سنت یا 0.8 درصد افزایش یافت و به 50.67 دلار در هر بشکه رسید. نفت آمریکا روز گذشته 2.5 درصد سقوط نموده و به 50.29 دلار رسیده بود که پایین ترین قیمت از اکتبر سال 2017 بود.

بهای معاملات آتی نفت برنت با 27 سنت یا 0.5 درصد افزایش، به 59.03 دلار در هر بشکه رسید. نفت برنت روز چهارشنبه 2.4 درصد کاهش قیمت داشت و در 58.78 دلار در هر بشکه بسته شده بود. هر دو شاخص قیمت در اوایل معاملات بازار آسیا بیش از یک درصد صعود نموده بودند.

مایکل مک کارتی - استراتژیست ارشد در شرکت سی ام سی مارکتس در این باره اظهار کرد: ما شاهد افزایش عظیم عرضه و زیر سوال رفتن دورنمای تقاضا بوده ایم. با این حال در عرصه مسائل تجارت جهانی ممکن است تحولاتی در دیدار گروه جی 20 که روز جمعه شروع می گردد، روی دهد. تصور می کنم پیش از این رویدادها که ممکن است روی تقاضا تاثیر مثبتی داشته باشند، تحرکات جدیدی در بازار انجام بگیرد.

سرمایه گذاران در بازارهای کالا منتظر دیدار سران گروه جی 20 در روزهای 30 نوامبر و اول دسامبر هستند و جنگ تجاری آمریکا و چین موضوع اصلی این نشست خواهد بود.

لری کودلاو - مشاور اقتصادی کاخ سفید، اظهار نموده که اگر دیدار میان میان دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا و شی جین پینگ، رییس جمهور چین در حاشیه نشست سران گروه جی 20 در آرژانتین دستاوردی نداشته باشد، ترامپ آماده افزایش تعرفه ها روی واردات کالاهای چینی است.

از سوی دیگر، رییس جمهور چین روز چهارشنبه خاطرنشان کرد که چین دسترسی سرمایه گذاران خارجی به بازار این کشور را گسترش خواهد داد و اقدامات بیشتری برای حمایت از حقوق مالکیت معنوی انجام خواهد داد. در این بین، رشد عرضه مانع از افزایش قیمت های نفت شده است.

گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا در روز چهارشنبه، نشان داد ذخایر نفت این کشور در هفته منتهی به 23 نوامبر، 3.6 میلیون بشکه افزایش یافته و به 450 میلیون بشکه رسید که فراتر از حد انتظارات بود.

ویلیام اولاگلین، تحلیلگر سرمایه گذاری در شرکت ریوکین سکیوریتیز اظهار کرد: وست تگزاس اینترمدیت اکنون حدود 50 دلار در هر بشکه معامله می گردد که آخرین بار بیش از یک سال قبل چنین قیمتی داشت زیرا وضعیت مازاد عرضه خود را به شکل دهمین افزایش هفتگی متوالی ذخایر نفت آمریکا نشان داده است.

نمایندگان اوپک اوایل نوامبر به رویترز گفتند: اوپک و متحدانش ششم دسامبر برای مذاکره درباره سیاست فراوری نفت و آنالیز کاهش فراوری به میزان یک تا 1.4 میلیون بشکه در روز در مقر این گروه در وین اتریش دیدار خواهند کرد.

kheimehnews.ir: خیمه نیوز، با مجله اخبار شامگاهی خیمه نیوز همراه شوید.

italyro.ir: تور ونیز: سفر به اروپای شگفت انگیز

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 7255

به "افزایش قیمت نفت برای شکستن مرز 60 دلار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش قیمت نفت برای شکستن مرز 60 دلار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید