ادامه فرایند کاهشی نرخ بیکاری آمریکا

به گزارش مجله سرگرمی، نرخ بیکاری عظیم ترین اقتصاد دنیا به 6.2 درصد کاهش پیدا کرد.

ادامه فرایند کاهشی نرخ بیکاری آمریکا

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسوشیتدپرس، همان طور که پیشتر انتظار می رفت، نرخ بیکاری عظیم ترین اقتصاد دنیا تا سرانجام ماه فوریه باز هم کاهشی شد و رقم 6.2 درصد را ثبت کرد. این نرخ بیکاری که 0.5 درصد کمتر از ماه قبل بوده، کمترین نرخ بیکاری این کشور در طول 11 ماه اخیر است.

طی این مدت شمار جمعیت بیکاران با کاهشی محسوس نسبت به ماه قبل به 9 میلیون و 970 هزار نفر کاهش پیدا کرد که 158 هزار نفر کمتر از ماه قبل است. با این حال نرخ بیکاری عظیم ترین اقتصاد دنیا هنوز فاصله زیادی با نرخ بیکاری 3.5 درصدی ثبت شده در ماه فوریه دارد یعنی پیش از آن که بخش عظیمی از اقتصاد آمریکا بر اثر کرونا به تعطیلی کشیده گردد. آمریکا عظیم ترین کانون درگیر با کرونا در دنیا محسوب می گردد و بیش از 535 هزار نفر از شهفرایندان این کشور جان خود را بر اثر ابتلا به کووید-19 از دست داده اند.

گریگوری داکو، اقتصاد دان موسسه کپیتال اکونومیکس نیز گفت: آسیبی که از بحران عظیم ناشی از کرونا به ما تحمیل شده، واقعا عمیق است و مدت زیادی طول خواهد کشید تا بازار کار بتواند خود را به سطح قبل از بحران باز گرداند.

در حال حاضر حدود 40 درصد شاغلین آمریکایی تحت تاثیر پیامدهای کرونا با کاهش درآمد، تعدیل موقت یا با بیکاری دائمی روبرو شده اند. از آنجا که اقتصاد آمریکا در حال بازگشت به سطوح قبل از بحران است انتظار می رود فرایند کاهشی نرخ بیکاری و استخدام نیروهای جدید کماکان ادامه داشته باشد.

متوسط نرخ بیکاری آمریکا در بازه زمانی 1948 تا 2020 معادل 6.2 درصد بوده که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به آوریل 2020 با 14.7 درصد و کمترین نرخ ثبت شده نیز مربوط به می 1953 با 2.5 درصد بوه است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 فروردین 1400 بروزرسانی: 14 فروردین 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 135374

به "ادامه فرایند کاهشی نرخ بیکاری آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه فرایند کاهشی نرخ بیکاری آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید