اجلاس کمیسیون مشترک جنوب و شرق آسیا و اقیانوسیه UNWTO برگزار گشت

به گزارش مجله سرگرمی، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در نشست کمیسیون مشترک جنوب و شرق آسیا و اقیانوسیه سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) که به صورت وبینار برگزار شد، شرکت کرد.

اجلاس کمیسیون مشترک جنوب و شرق آسیا و اقیانوسیه UNWTO برگزار گشت

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ولی تیموری به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران در سی و دومین نشست کمیسیون مشترک جنوب و شرق آسیا و اقیانوسیه سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) که بعدازظهر روز گذشته چهارشنبه 11 تیرماه 99 با هدف هماهنگی بیشتر میان کشورهای عضو و تدوین سیاست های مشترک برای تثبیت شرایط گردشگری منطقه در شرایط کووید - 19 برگزار گشت؛ حضور یافت.

او ضمن قدردانی از واکنش مثبت دبیرکل سازمان جهانی گردشگری نسبت به اقدامات جمهوری اسلامی ایران در راستای حمایت از گردشگری در دوران شیوع ویروس کرونا، به ارائه گزارش جامعی از اقدامات اجرا شده اخیر در این زمینه پرداخت.

معاون گردشگری با اشاره به فعالیت های انجام شده پس از انتشار کووید 19، افزود: مدیریت جو روانی و تعریف پروتکل هایی برای نحوه مواجهه با این ویروس در میان فعالان گردشگری، تلاش برای پاسخ دهی به مطالبات عمومی، بازگشایی تدریجی تاسیسات گردشگری، تلاش برای ورود به بسته های حمایتی دولت، تدوین پروتکل سفر هوشمند (سفر+ سلامت) و از سرگیری فعالیت های مرتبط با گردشگری داخلی، تدوین برنامه های مربوط به همزیستی با کرونا و تلاش برای پذیرش گردشگران خارجی طبق ضوابط در حال تعریف بخشی از اقدامات اجرا شده در این حوزه به شمار می آید.

تیموری حفظ همدلی و روحیه همکاری و تسهیلگری میان کشورهای مختلف، همچنین پایبندی مقاصد گردشگری بر رعایت اصول گردشگری مسئولانه و انجام اقدامات اعتماد ساز را از جمله ضرورت های موجود برای خروج صنعت گردشگری از رکود جهانی عنوان نمود.

همچنین از مهم ترین برنامه های این اجلاس مجازی می توان به بررسی اقدامات و برنامه های دبیرخانه سازمان جهانی گردشگری و کشورهای مختلف برای رونق مجدد گردشگری، مقایسه ابعاد تاثیرات این بحران جهانی در صنعت گردشگری مناطق مختلف جهان و مشخص سریلانکا به عنوان میزبان دوره ای اجلاس بعدی کمیسیون های جنوب و شرق آسیا اشاره کرد.

سی و دومین نشست کمیسیون مشترک جنوب و شرق آسیا و اقیانوسیه با حضور دبیر کل سازمان جهانی گردشگری، وزرا و مقامات عالی رتبه بیش از 30 کشور عضو، نمایندگانی از اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری و دفاتر منطقه ای آن برگزار گشت.

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

namasho.com: نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

منبع: میراث آریا
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 99074

به "اجلاس کمیسیون مشترک جنوب و شرق آسیا و اقیانوسیه UNWTO برگزار گشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجلاس کمیسیون مشترک جنوب و شرق آسیا و اقیانوسیه UNWTO برگزار گشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید