آیا بعضی تورهای گردشگری مجوز سفر در استان های قرمز را دارند؟

به گزارش مجله سرگرمی، بعضی تورهای گردشگری با وجود اعلام ممنوعیت در تعطیلات پیش رو (23 و 24 اردیبهشت) به دلیل شیوع کرونا، قول اخذ مجوز تردد در استان های قرمز کرونایی برای خودروی شخصی مسافران را می دهند.

آیا بعضی تورهای گردشگری مجوز سفر در استان های قرمز را دارند؟

ایرنا: در حالی که هنوز موج چهارم کرونا در ایران در تمام استان ها به انتها نرسیده مسئولان وزارت بهداشت اخطار موج پنجم کرونا به دلیل ورود ویروس های جهش یافته را دادند. ستاد ملی مقابله با کرونا نیز سفر در تعطیلات عید فطر (پنجشنبه و آدینه 23 و 24 اردیبهشت)، سفر را ممنوع نمود. بنا به تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا، تردد بین همه استان ها با خودرو شخصی از ساعت 12 ظهر روز سه شنبه 21 اردیبهشت تا ساعت 12 ظهر شنبه 25 اردیبهشت ممنوع است. طبق آخرین اعلام این ستاد، درحال حاضر 46 شهر در کشور قرمز و 263 شهر نارنجی و 139 شهر نیز زرد هستند.

با توجه به شناسایی ویروس های جهش یافته در مناطق مختلفی از کشور، ستاد ملی مقابله با کرونا، منع تردد را یکی از مهم ترین مؤلفه ها برای کنترل ویروس های جهش یافته در کشور می داند.

علیرضا رییسی،معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین گفته جریمه تردد در شهرهای قرمز یک میلیون تومان و در شهرهای نارنجی 500 هزار تومان است. برای شهرهای زرد که قبلا جریمه نداشتند، مصوب شد در این تعطیلات، 500 هزار تومان جریمه درنظر گرفته گردد. بنابراین تردد بین همه شهرها ممنوع است و اگر تخلفی صورت گیرد مشمول جریمه می گردد.

در همین حال محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی نیز تاکید نموده با توجه به اتصال شبکه های حمل و نقل ریلی و هوایی به برنامه ماسک، هیچ بیمار کرونایی نمی تواند با وسایل حمل ونقل عمومی سفر برود، چون بلیتی به او فروخته نخواهد شد و اگر مسافری قرنطینه خود را بشکند، برای او پیامک هشدار ارسال می گردد.

حرمت الله رفیعی رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران به خبرنگار ایرنا گفت: هنوز هیچ کدام از آژنس های مسافرتی دسترسی به اطلاعات مبتلایان کرونا را ندارند و فرد مبتلا می تواند بلیت هواپیما بگیرد و در سفر به هتل بروند.

وی گفت: که با وجود تصمیم ستاد ملی کرونا، هیچ نامه و بخشنامه ای در ارتباط با ممنوعیت سفر با تور به آژانس های مسافرتی ابلاغ نشده است. بنابراین اجرای تور به وسیله دفاتر رسمی فعلا مشمول ممنوعیت نمی گردد.

این صحبت ها پیشتر این فرض را مطرح می کرد که گردشگری تنها با خودرو شخصی امکان پذیر نیست اما با گشتی در اینترنت و فضای مجازی شاهد تبلیغ تورهای مسافرتی هستیم که ادعا می نمایند مجوز تردد برای خودروی شخصی مسافران را برای سفر به استان های شمالی اخذ می نمایند.

پرسش خبرنگار ایرنا از این آژانس های مسافرتی در خصوص چگونگی اخذ مجوز تردد بین استانی با خودورهای شخصی در دوره ممنوعیت سفر به نتیجه نرسید. معین نیست مدیران این آژانس های مسافرتی در صورتی که ادعای راستی را مطرح نموده باشند چگونه پیروز به اخذ مجوز تردد به مناطق گردشگری هستند که در شهرهای قرمز کرونا قرار دارند.

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 145286

به "آیا بعضی تورهای گردشگری مجوز سفر در استان های قرمز را دارند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا بعضی تورهای گردشگری مجوز سفر در استان های قرمز را دارند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید