آغوش باز ارس برای سرمایه گذاران ترکیه ای

به گزارش مجله سرگرمی و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، محسن نریمان در مذاکره با آژانس توسعه آناتولی شمال شرقی ترکیه در تبریز، گفت: با احداث فرودگاه و خط آهن جلفا – چشمه ثریا – ترکیه، روابط تجاری منطقه آزاد ارس با ترکیه افزایش می یابد.

آغوش باز ارس برای سرمایه گذاران ترکیه ای

وی در این جلسه با اشاره به برنامه های جدی ارس برای افزایش روابط با کشورهای دوست و همسایه، گفت: اقدامات لازم از جمله تقویت و احداث راه های زمینی و هوایی برای توسعه همکاری های اقتصادی با ترکیه درحال انجام است.

وی با اشاره به برنامه های زیربنایی منطقه آزاد ارس در حوزه تزانزیت، گفت: با همکاری وزارت راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران و مناطق آزاد ارس و ماکو، مطالعات خط آهن جلفا - چشمه ثریا - ترکیه در حال انجام است.

نریمان با اشاره به ظرفیت های ارس در زمینه سرمایه گذاری شرکت های ترک، اعلام نمود: مزیت های قانونی و مشوق های ارایه گردیده در منطقه آزاد ارس موجب فعالیت سرمایه گذارانی از کشورهای آذربایجان، ارمنستان و ترکیه در ایران گردیده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه طرح توجیهی فرصت های سرمایه گذاری در ارس برای ارایه به فعالان اقتصادی ترکیه آماده گردیده است، گفت: ما با آغوش باز آماده تعریف فرصت های جدید سرمایه گذاری و آنالیز در کارگروه های مشترک اقتصادی هستیم.

رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد ارس افزود: وضعیت صنعتی و تجاری و موقعیت استراتژیک جغرافیایی ارس به اهداف کوداکا نزدیک است و می توانیم همکاری های مشترک تجاری و صنعتی را در برنامه کاری دو سازمان قرار دهیم.

او تاکید نمود: جاذبه های گردشگری ارس زمینه خوبی برای جذب سرمایه گذاران صنعت توریسم ایجاد نموده است.

نریمان همچنین در این نشست با اشاره به اهداف مشترک ایران و ترکیه در حوزه اقتصاد، گفت: هر دو کشور ترکیه و ایران سیبل حملات آمریکا در موضوع تحریم ها گردیده اند و برای مقابله با این تحریم ها باید همکاری بیشتری باهم داشته باشیم.

مسئول هیات آژانس توسعه آناتولی شمال شرقی ترکیه (کوداکا) نیز هدف از سفر را استفاده از پتانسیل های مشترک اقتصادی دو کشور دانست و آمادگی این هیات را برای سرمایه گذاری در حوزه های معدن، بهداشت و درمان اعلام نمود.

لازم به ذکر است هیات آژانس توسعه آناتولی شمال شرقی ترکیه (کوداکا) با حضور در دفتر تبریز سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس با رئیس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ارس دیدار کردند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 آبان 1397 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 1779

به "آغوش باز ارس برای سرمایه گذاران ترکیه ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغوش باز ارس برای سرمایه گذاران ترکیه ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید