آغاز اردوی تیم ملی بسکتبال از اواسط خرداد، دیدار با تیم های جهانی

به گزارش مجله سرگرمی، مهران شاهین طبع در مصاحبه با خبرنگاران، با بیان اینکه برای آغاز اردوهای آماده سازی تیم ملی باید منتظر اتمام رقابت های لیگ برتر باشیم، گفت: البته تا آن زمان برای بازیکنان رده سنی جوانان برنامه هایی داریم که اجرا خواهد شد. از سه شنبه بیش از 20 بازیکن زیر 21 سال از تهران را زیر نظر خواهیم داشت. به تدریج بازیکنانی از شهرستان های مختلف نیز به آنها اضافه خواهند شد. وضعیت این بازیکنان را زیر نظر خواهیم داشت تا زمان آغاز اردوهای تیم ملی.

آغاز اردوی تیم ملی بسکتبال از اواسط خرداد، دیدار با تیم های جهانی

وی در این رابطه با یادآوری اینکه طبق برنامه اعلام شده از سازمان لیگ، مسابقات باشگاهی لیگ برتر 15 اردیبهشت ماه تمام می شود، گفت: با در نظر دریافت اینکه بازیکنان سال گذشته حضور متوالی در تمرینات و مسابقات ملی و باشگاهی داشتند، به آنها یک دوره استراحت کامل خواهیم داد سپس اردو را آغاز می کنیم. قرار است از اواخر ماه رمضان یعنی تقریباً از اواسط خردادماه تمرینات تیم ملی را آغاز کنیم. بعد از آن به صورت متوالی پیگیر تمریناتمان خواهیم بود.

سرمربی تیم ملی بسکتبال در مورد برنامه های در نظر گرفته شده نیز توضیح داد و یادآور شد: البته هنوز برنامه موردنظر قطعی و نهایی نشده اما کلیات آن معین است. به دنبال این هستیم تا دیدارهایی را در داخل و خارج از کشور برگزار کنیم. اولویتمان هم دیدار با تیم هایی است که در جام جهانی شرکت دارند.

شاهین طبع به دعوتنامه های ارسالی برای تیم ملی بسکتبال نیز اشاره کرد و گفت: روسیه، یونان، پرتغال و اردن کشورهایی هستند که برای ما دعوتنامه داده اند. به دو تورنمنت اطلس اسپورت و پیک چین هم دعوت شده ایم که قصد داریم فقط در تورنمنت پیک شرکت کنیم. البته هر دو تورنمنت با حضور تیم های حاضر در جام جهانی برگزار می شوند اما با توجه به اینکه زمان برگزاری آنها نزدیک به هم است و یکدیگر را هم پوشانی می کنند، فقط در یکی از آنها شرکت می کنیم.

وی ادامه داد: به احتمال خیلی زیاد برنامه ما به این صورت خواهد بود که اواسط یا اواخر ماه جولای در کشورمان برگزارکننده دیدارهایی باشیم. در صورت امکان می خواهیم میزبان یک تورنمنت باشیم اما اگر شرایط به هر دلیلی مهیا نبود، از یکی دو تیم دعوت خواهیم کرد تا با آنها دیدار کنیم. در ماه آگوست هم در تورنمنت دیگر کشورها شرکت می کنیم. این برنامه کلی است که البته با هماهنگی فدراسیون نهایی خواهد شد.

سرمربی تیم ملی بسکتبال همچنین در مورد ترکیب احتمالی این تیم برای شرکت در جام جهانی گفت: اصلاً قابل پیش بینی نیست. باید ببینیم بازیکنان دعوت شده به اردو چه ظرفیتی دارند و به خصوص بازیکنان جوانی که زیر نظر خواهیم گرفت، می توانند در تیم بزرگسالان بازی کنند یا نه؛ قطعاً انگیزه بازیکنان اهمیت زیادی دارد. قطعاً نفراتی انتخاب می شوند که علاوه بر آمادگی لازم، این فاکتور را هم داشته باشند.

mahsanblog.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 18555

به "آغاز اردوی تیم ملی بسکتبال از اواسط خرداد، دیدار با تیم های جهانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز اردوی تیم ملی بسکتبال از اواسط خرداد، دیدار با تیم های جهانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید