40 درصد هتل های 4 و 5 ستاره گواهی استاندارد گرفته اند

به گزارش مجله سرگرمی، آئین رونمایی از سامانه یکپارچه تطبیق و استانداردسازی تجهیزات گردشگری، روز شنبه 10 تیر در تهران برگزار گردید.

40 درصد هتل های 4 و 5 ستاره گواهی استاندارد گرفته اند

در این نشست روح الله حسین زاده مدیرعامل شرکت مادر تخصصی ایرانگردی و جهانگردی ایران گفت: این سامانه قرار است موضوعات مختلف هتل ها، مراکز اقامتی و پذیرایی که تحت نظر وزارت میراث فرهنگی فعالیت می نمایند را نظارت کند. بخش خصوصی ما در این حوزه آسیبی نمی بیند. می خواهیم استانداردسازی در فضای یکپارچه رخ دهد.

وی با بیان اینکه موضوع گردشگری سلامت را پیش برده ایم، گفت: طرح ایران بین یا همان ایران سفر به مرحله تبلیغات رسیده است. در نظر داریم طی سه ماه این تبلیغات را برای این طرح انجام دهیم.

در ادامه یحیی نقی زاده مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری گفت: طرح تطبیق بر اساس مقررات به عهده وزارت میراث فرهنگی است و نسبت به ارزیابی و قیمت گذاری تأسیسات گردشگری اقدام کنیم.

وی گفت: در حوزه ارزیابی هر چند سال یک بار نسبت به بروز رسانی آن اقدام می کنیم در حال حاضر ضوابط هتل ها در مراحل نهایی واقع شده است.

وی با بیان اینکه موضوع ارزیابی تأسیسات گردشگری در کشورمان جوان است گفت: ارزیابی از سال 84 تا به امروز افت و خیزهایی داشته است. بیش از 50 درصد تأسیسات گردشگری اکنون در چرخه ارزیابی قرار دارند، هتل ها همین طور هستند. بیش از 80 درصد هتل ها در چرخه ارزیابی قرار دارند گواهی استاندارد 40 درصد از هتل های 4 و 5 ستاره داده شده است.

نقی زاده ادامه داد: اخذ گواهی استاندارد مستلزم طی شدن تشریفات ضوابط است. امیدواریم این سامانه که نسخه نو و به روز رسانی شده است بتواند در این زمینه یاری کند.

وی گفت: سامانه دیگری مکمل آن داریم که به یاری مان می آید.

نقی زاده گفت: 180 ارزیاب و کارشناس داریم 44 شرکت عامل تطبیق و 80 مدیر فنی تطبیق فعالیت مرتبط با ارزیابی تأسیسات گردشگری را در کشور انجام می دهند.

وی گفت: فاصله ای از ارزیابی و درجه بندی تا خدماتی که به مردم داده می گردد وجود دارد شاید این موارد در ضوابط درج نشده باشد اما از نظر مردم مهم است مانند برخورد کارکنان که در کیفیت خدمات تجهیزات بسیار اهمیت دارد.

نقی زاده بعلاوه درباره سامانه ای اطلاع داد که مربوط به استانداردهای ساخت هتل است و از صفر تا صد ساخت هتل را در بر می گیرد.

منبع: گردشبان
انتشار: 10 تیر 1402 بروزرسانی: 10 تیر 1402 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 164534

به "40 درصد هتل های 4 و 5 ستاره گواهی استاندارد گرفته اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "40 درصد هتل های 4 و 5 ستاره گواهی استاندارد گرفته اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید