10 پارک و باغ تفریحی شگفت انگیز

به گزارش مجله سرگرمی، هنر طراحی باغ ها و پارک ها تاریخی طولانی دارد. این محیط های تفریحی، به ویژه در شهرها، طبیعت را با رویکرد زیبایی شناسی توسط طراحان ترکیب می کنند. در این مقاله، با معرفی 10 پارک و باغ تفریحی برتر جهان، شما را به کشف و تجربه این مکان های شگفت انگیز دعوت می کنیم.

10 پارک و باغ تفریحی شگفت انگیز

برای مطالعه بیشتر با namasho.com: سیستم مدیریت محتوای خبری همراه باشد.

هنر طراحی باغ‌ها و پارک‌ها، قدمتی دیرینه دارد. این محیط‌های تفریحی، خصوصاً در شهرها، طبیعت را با رویکردی زیبایی‌شناسی توسط طراحان، باهم ترکیب می‌کنند. در این مقاله، به معرفی 10 مورد از بهترین پارک‌ها و باغ‌های تفریحی جهان می‌پردازیم که هر کدام با رویکردی متفاوت، گردشگران را از سراسر دنیا به سوی خود جذب می‌کنند.

10. استورهد (Stourhead)، وارمینستر (Warminster)، انگلستان

املاک استورهد نه تنها شامل تعدادی باغ می شود بلکه دارای یک عمارت و روستایی است که زمانی متعلق به بارون های استورتن (Stourton) بوده است. املاک قرن هجدهم این ناحیه بازتابی از طراحی یونان قدیم است، مانند معابد هرکول و آپولو و یک دریاچه مصنوعی که همه سبک طراحی یونانی را به عاریه برده اند با این وجود هنوز روح طراحی بریتانیایی در آن ها باقی مانده است.

 این باغ شامل تعدادی باغ، یک عمارت و روستایی است که زمانی متعلق به بارون‌های استورتن بوده است. طراحی این باغ با الهام از یونان باستان انجام شده است و معابد هرکول و آپولو و یک دریاچه مصنوعی، از جمله دیدنی‌های آن هستند.

9. باغ کوکنهف، لیز، هلند

کوکنهف بزرگترین باغ گل جهان است و گفته می شود هر روز 7 میلیون گل در آن کاشته می شود. طی کمیسیونی که در سال 1949 شهردار وقت لیز تشکیل داد این باغ به عنوان نمایشگاهی در نظر گرفته شد تا پرورش دهندگان گل به نمایش محصولات جدید خود بپردازند. امروزه فضای معطر و رنگی این باغ به محلی برای نوازش چشمان بازدیدکنندگان تبدیل شده که از زیبایی آن به وجد می آیند.  این باغ، بزرگترین باغ گل جهان است و گفته می‌شود که هر روز 7 میلیون گل در آن کاشته می‌شود. فضای معطر و رنگی این باغ، چشم هر بازدیدکننده‌ای را به خود خیره می‌کند. 

8. پارک آبی فورت وورث، فورت وورث، تگزاس، ایالات متحده

پارک آبی فورت وورث (ForthWorth) دارای ساختاری پله ای است که آب به وسط آن هدایت می شود. صدای آبی که از این پارک برمی خیزد اثری آرام بخشی دارد. از همه مهمتر 500 گونه گیاهی است که در اطراف این پارک رشد کرده اند و جلوه زیبایی به آن بخشیده اند. این پارک آبی، دارای ساختاری پله‌ای است که آب به وسط آن هدایت می‌شود. صدای آرامش‌بخش آب و 500 گونه گیاهی که در اطراف این پارک رشد کرده‌اند، از جمله زیبایی‌های آن هستند.

7. سان سوسی (Sanssouci)، پوتسدام، آلمان

طبق دستوری از جانب فردریک کبیر پروس به عنوان کاخی تابستانی عمارت سان سوسی ساخته شد. امروزه این کاخ عجیب و غریب و بسیار باشکوه با مجسمه هایی از پادشاهان رومی، باغ های تراس مانند و باغ گل به سبک باروک برای بازدید عموم باز است. این عمارت که به عنوان کاخی تابستانی ساخته شده است، دارای باغ‌های تراس مانند، باغ گل به سبک باروک و مجسمه‌هایی از پادشاهان رومی است.

6. باغ مجسمه مینیاپولیس، مینیاپولیس، ایالت مینه سوتا، ایالات متحده

پارک مینیاپولیس آثار هنری و مجسمه های مختلفی را نمایش می دهد که دائما در حال تغییر هستند. قاشق مشهور درون تصویر به همراه گیلاسی در بالای آن در واقع یک پل است. این پارک نه تنها برای اهداف تفریحی مورد استفاده قرار می گیرد بلکه از آن به عنوان مکانی برای آموزش هنرهای مدرن و معاصر هم بهره می برند. ین پارک، آثار هنری و مجسمه‌های مختلفی را نمایش می‌دهد که دائماً در حال تغییر هستند. از این پارک علاوه بر تفریح، برای آموزش هنرهای مدرن و معاصر نیز استفاده می‌شود.  این باغ‌ها، سایتی تاریخی و ملی در کانادا هستند که سالانه چیزی بالغ بر 1 میلیون گردشگر را به خود جذب می‌کنند. زیبایی این باغ‌ها در هر فصل از سال، منحصر به فرد است.

5. باغ بات چارت (Butchart)، خلیج برنت وود، بریتیش کلمبیا، کانادا

باغ های مشهور بات چارت سایتی تاریخی و ملی در کانادا هستند که سالانه چیزی بالغ بر 1 میلیون گردشگر را به خود جذب می کنند. هر موقع از سال که از این مکان بازدید کنید هیجان خاص خود را دارد. شکوفه دادن گل های رز در تابستان، شکوفا شدن باغ های ژاپنی در پاییز، حس مرموز باغ در زمستان و بوی طراوت و زندگی در بهار همه و همه تجربه ای هیجان انگیز را برای شما رقم خواهد زد.

4. باغ سلطنتی Marqueyssac، وزاک (Vézac)، دپارتمان دوردونه (Dordogne)، فرانسه

فرانسوی ها برای داشتن باغ های سلطنتی شان مشهور هستند. این باغ های ظریف در کنار قلعه های قرن هفدهمی برای داشتن زیبایی جاودانه پایدار مانده اند. درختان شمشاد به همراه درختان زیرفون و سرو زیبایی این باغ ها را افزون کرده اند. راه کشیده شده در این باغ ها تا 5 کیلومتر امتداد داده شده اند. این باغ‌های ظریف در کنار قلعه‌های قرن هفدهمی، زیبایی جاودانه‌ای دارند. درختان شمشاد، زیرفون و سرو، زیبایی این باغ‌ها را دوچندان کرده‌اند.

3. جنگل بامبوی آراشی یاما (Arashiyama)، کیوتو، ژاپن

مردم ژاپن اعتقاد دارند که درختان بامبو از وجود شیطان پاک هستند، بنابراین در کشور آفتاب همیشه می توان جنگل های بامبو به همراه جهت های پیاده روی زیادی در آن ها پیدا کرد. 500 متر جهت پیاده روی کشیده شده از زیارتگاه Nonomiya-jinja به سمت معبد Tenryu-ji احتمالا آرامش بخش ترین نقطه در یک شهر شلوغ خواهد بود.  این جنگل، مکانی آرامش‌بخش در یک شهر شلوغ است. قدم زدن در مسیر 500 متری این جنگل، تجربه‌ای به یاد ماندنی خواهد بود.

2. عمارت وِرسای، ورسای، فرانسه

باغ سلطنتی ورسای در قرن هفدهم و در زمان پادشاهی لوییس پانزدهم ساخته شده است. کانالی نیز در این باغ ساخته شد که پادشاه در آن به گاندولا سواری (نوعی قایق با کف تخت و گوشه های مرتفع) می پرداخت. امروزه اما هر انسانی می تواند از این باغ دیدن کند و از شکوه آن لذت ببرد. باغ سلطنتی ورسای، در قرن هفدهم و در زمان پادشاهی لوییس پانزدهم ساخته شده است. این باغ، دارای کانالی است که پادشاه در آن به گاندولا سواری می‌پرداخته است.

1. ویلا دِ اِسته (Villa dEste)، تیوولی، ایتالیا

باغ ویلا د ِاِسته یکی از زیباتری و هیجان انگیز ترین مجموعه باغ ها و چشمه ها به شمار می رود که تحت حفاظت سازمان جهانی یونسکو قرار گرفته است. این مجموعه یک صومعه قدیمی بود که در عصر رنسانس تبدیل به یک ویلا شد. طراح این مجموعه از سبک طراحی اروپایی تاثیر عظیمی پذیرفته است. این باغ مشخصا یکی از نقاطی است که پیشنهاد می شود حداقل یک بار از آن بازدید کنید. این باغ، یکی از زیباترین و هیجان‌انگیزترین مجموعه باغ‌ها و چشمه‌ها در جهان است که تحت حفاظت سازمان جهانی یونسکو قرار دارد.

سخن پایانی

این 10 پارک و باغ تفریحی شگفت انگیز در سراسر جهان هر کدام با رویکردی منحصر به فرد، گردشگران را به سوی خود جذب می کنند. از طبیعت زیبا و آرامش بخش گرفته تا معماری باشکوه و هنر، این مکان ها تجربه ای فراموش نشدنی را به بازدیدکنندگان خود هدیه می دهند. سفر به این مقاصد شگفت انگیز می تواند چشم اندازها و تصوراتی جدید را در ذهن شما ایجاد کند.

انتشار: 20 فروردین 1403 بروزرسانی: 20 فروردین 1403 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 48077

به "10 پارک و باغ تفریحی شگفت انگیز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 پارک و باغ تفریحی شگفت انگیز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید