یک پیشنهاد به شوراهای شهر، شهرداران، فرمانداران و ائمه جمعه

به گزارش مجله سرگرمی، خبرنگاران، گروه استان ها- بیت اله احمدی*؛ نامگذاری سال 1397 به نام سال حمایت از کالای ایرانی از سوی رهبر انقلاب اسلامی، اقدام بسیار سنجیده ای بود که می تواند توجه مردم به استفاده از تولیدات داخلی را بیش از پیش افزایش دهد، از طرفی تولیدکنندگان ایرانی را در جهت ارتقای کیفت و افزایش تولیدات راغب کند.

یک پیشنهاد به شوراهای شهر، شهرداران، فرمانداران و ائمه جمعه

اما مهم ترین چالش واحدهای فراوریی، بازار فروش و عدم تبلیغ درست و یا نبود فرصت معرفی است، در این بین، اصناف، حلقه واصل بین فراورینمایندگان و مصرف نمایندگان هستند و کالاهای داخلی به خصوص کالاهای استان آذربایجان شرقی، باید در اولویت فروش واحدهای صنفی این خطه قرار بگیرند.

براین اساس به جاست، شوراهای اسلامی شهرها در جهت یاری به تبلیغ کالاها و فراوریات خطه آذربایجان و حمایت از کالای ایرانی، مصوبه ای را صادر نمایند تا تنها 10 درصد از تابلوهای داخل شهر جهت معرفی کالاها و محصولات بومی هر شهر، در اختیار اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ها قرار گیرد تا این سازمان، با شناسایی فراورینمایندگان موفق در شهرهای مختلف استان، آن ها را به صورت رایگان، در سطح شهر معرفی نمایند.

با یک نگاه گذرا به مرکز شهرهای مختلف، متوجه خواهیم شد که بیشتری تابلوهای شهری به ویژه در شهرهای استان، به صورت نازیبا، به تابلوهایی برای نصب اعلامیه های ترحیم تبدیل گردیده که چهره زشتی را به سیما و منظر شهری بخشیده است.

به فرمانداران هم توصیه می گردد، با صدور بخشنامه ای به ادارات و نهادهای شهرستان محل خدمت خود، اولویت مصرف این دستگاه ها، کالاهای فراوریی منطقه خود باشد، چرا که در بسیاری از جلسات دیده می گردد، حتی پذیرایی های مورد استفاده در جلسات، از سایر استان ها وارد منطقه ما گردیده و این در حالی است که همان محصول در داخل استان آذربایجان شرقی فراوری می گردد.

ائمه جمعه شهرها نیز می توانند با سرکشی از کارخانه ها و شرکت ها و واحدهای فراوریی، بارقه امیدی را به فراورینمایندگان و سرمایه گذاران و کارگران تزریق نمایند.

*خبرنگار

پرنده پارسی: پرنده پارسی: آخرین اخبار و مقالات خبری و تحلیلی

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 2325

به "یک پیشنهاد به شوراهای شهر، شهرداران، فرمانداران و ائمه جمعه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک پیشنهاد به شوراهای شهر، شهرداران، فرمانداران و ائمه جمعه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید