پاتوسی: دوست دارم قراردادم را با استقلال تمدید کنم، بهتر از پرسپولیس هستیم، به رانندگی های وحشتناک عادت نکرده ام!

به گزارش مجله سرگرمی، آیاندا پاتوسی، مهاجم آفریقایی تیم فوتبال استقلال تمایل دارد، قراردادش با این باشگاه را تمدید کند.

پاتوسی: دوست دارم قراردادم را با استقلال تمدید کنم، بهتر از پرسپولیس هستیم، به رانندگی های وحشتناک عادت نکرده ام!

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، کیفیت پایین الحاجی گرو و مارکوس نیومایر در نیم فصل اول، صدای طرفداران استقلال را در آورده بود که چرا چنین بازیکنانی باید جذب استقلال شوند. پس از اینکه این دو بازیکن از استقلال جدا شدند، مسئولان باشگاه با وسواس دنبال گزینه های خارجی دیگری رفتند، اما این ذهنیت برای علاقه مندان ایجاد شده بود که آیا بازیکنانی که این مقطع به استقلال می آیند، می توانند کارایی لازم را داشته باشند یا نه.

آیاندا پاتوسی، هافبک آفریقای جنوبی و ایسما گونکالوس بازیکن گینه ای در آخرین روزهای نقل وانتقالات زمستانی به استقلال پیوستند. پاتوسی به دلیل بعضی قوانین داخلی در ایران چند هفته ای نتوانست برای استقلال بازی کند، اما از روزی که مجوز بازی را گرفت، نشان داد چه کیفیتی دارد. او در سه بازی متوالی برای استقلال بازی کرد تا حسابی خودش را در دل طرفداران جای دهد. حالا ترکیب او، ایسما و منشا خط حمله استقلال را قوی نموده است و آبی پوشان اکنون با صدر جدول فاصله ای اندک دارند.

با پاتوسی گفت وگویی انجام دادیم و درباره موضوعات مختلف صحبت کردیم که متن آن را در زیر مشاهده می کنید:

خبرنگاران: از بازی با العین آغاز کنیم، چرا نتوانستید بازی با ببرید؟

در این بازی واقعاً بدشانسی آوردیم. نهایت کوشش مان را برای کسب سه امتیاز انجام دادیم اما روز، روز ما نبود. با این وجود هنوز چهار بازی دیگر در مرحله گروهی داریم و من باور دارم که می توانیم صعود کنیم.

خبرنگاران: چه احساسی داشتی که برای نخستین بار در حضور این همه طرفدار بازی می کردی؟

احساس خوبی بود و آنها هم ما با تشویق های شان مرا به ما برای حمله کردن انگیزه می دادند. وقتی آنها این چنین تیم را حمایت و تشویق می نمایند، بیشتر از این چه چیزی می توان انتظار داشت؟

خبرنگاران: زمانی که به استقلال آمدی، خیلی از تماشاگران به خاطر کیفیت نه چندان خوب بازیکنان خارجی قبلی، شاید نسبت به تو خیلی خوش بین نبودند، اما تو خیلی زود نشان دادی چه کیفیتی داری.

واقعاً از شیوه ای که کارم را در استقلال آغاز نموده ام، خوشحالم. وقتی شما به عنوان یک بازیکن به تیمی جدید می روید، دغدغه این را دارید که طرفداران چطور از شما استقبال می نمایند و اینکه اوضاع تان در آن تیم چطور پیش می رود. من اما واقعاً چنین دغدغه ای نداشتم، چون به خوبی مورد استقبال هم تیمی هایم قرار گرفتم و آنها کار مرا برای وفق پیدا کردن با شرایط آسان کردند. به خودم گفتم من باید به سختی برای تیم کار کنم و همواره نهایت کوششم را انجام دهم. خدا سختکوشی مرا می بیند و من او را به خاطر آغاز خوبی که داشتم، شکر می کنم.

خبرنگاران: آیا تصور می کردی سه هفته پیاپی برای استقلال گل بزنی؟

می دانید، من بازیکنی هستم که باور دارد و خودش را ملزم می داند که در تمام بازی ها گل بزند و در پیروزی تیمش سهیم گردد، حالا می خواهد با گلزنی باشد یا با دادن پاس گل. بنابراین باور داشتم که می توانم و الان هم باور دارم که بعد از این بهتر هم می توانم کار کنم، چون اگر سختکوش باشید هیچ چیزی نمی تواند شکست تان دهد.

خبرنگاران: چرا تصمیم گرفتی برای ادامه فوتبالت به ایران و استقلال بیای؟

اول از همه مدیربرنامه هایم به من زنگ زد و گفت در ایران برایت یک تیم سراغ دارم. وقتی این حرف را شنیدم به او خندیدم و گفتم حالا چرا می خواهی مرا به آنجا ببری و بعد او اسم استقلال را آورد و به من گفت که برو و در خصوص این تیم تحقیق کن. من هم در اینترنت تحقیق کردم و از این تیم واقعاً خوشم آمد و دیدم که چه طرفداران شگفت انگیزی دارد و آنها چه علاقه ای نسبت به این تیم دارند. به همین دلیل به مدیربرنامه هایم گفتم هرچه سریع تر کاری کن که این انتقال اتفاق بیفتد!

خبرنگاران: چه نظری درباره زندگی در ایران داری؟

فوق العاده بوده و از هر لحظه اش لذت می بردم و هر روز کوشش می کنم چیزهای جدیدی یاد بگیرم. از آنجایی که ما در این چند وقت اخیر بازی های زیادی داشته ایم، من خیلی از ترکیب تیم بیرون نبوده ام و بیشتر استراحت می کنم، اما یک چیزی در اینجا هست که هنوز به آن عادت ننموده ام.

خبرنگاران: چه چیزی؟

شیوه رانندگی مردم در خیابان ها وحشتناک است!

خبرنگاران: گادوین منشا به تو و ایسما گونکالوس درباره فوتبال ایران چه چیزهایی گفته است؟

او همواره از استقلال مثبت صحبت می کرد و اعتقاد دارد که می توانیم سال جاری قهرمان شویم. او آدم خوبی است.

خبرنگاران: تو به همراه منشا و ایسما گونکالوس مثلث خط حمله استقلال را تشکیل می دهید که خیلی خوب کار نموده است. آیا اسمی برای مثلث خودتان گذاشته اید؟

من نمی توانم نامی برای آن انتخاب کنم و می گذارم که طرفداران این کار را بنمایند.

خبرنگاران: رابطه ات با بازیکنان و سرمربی تیم چطور است؟

رابطه خیلی خوبی دارم و آنها کوشش می نمایند که من راحت تر خودم را با شرایط تیم منطبق کنم و تا الان هم واقعاً یاری نموده اند. اینکه سرمربی تیم می تواند انگلیسی صحبت کند واقعاً خیلی به من و دیگر بازیکنان خارجی یاری می نماید.

خبرنگاران: زمانی که به استقلال پیوستی، به خاطر بعضی قوانین داخلی امکان بازی کردن پیدا نکردی.

من واقعاً برای بازی در ترکیب استقلال عطش داشتم. با این حال همواره اعتقاد داشتم که باید به خدا توکل کنم. خیلی ناراحت بودم که بازی با تراکتورسازی را از دست دادم، اما به کوشش ها و تمریناتم ادامه دادم و منتظر رسیدن نوبتم شدم و به محض اینکه این فرصت را به دست آوردم دو دوستی آن را چسبیدم و مابقی ماجرا را هم که دیگر خودتان می دانید.

خبرنگاران: قراردادت با استقلال قرضی بوده و این فصل به سرانجام می رسد. آیا دوست داری قراردادت را تمدید کنی؟

البته، من استقلال را دوست دارم و از هر لحظه بازی در استقلال لذت می بردم، اما باید دید چه اتفاقاتی می افتد.

خبرنگاران: آیا می دانستی چند روز دیگر سال جدید ایرانی ها خواهد بود؟

خیلی اطلاعی ندارم، اما فکر کنم مثل تعطیلات خودمان باشد.

خبرنگاران: دو هفته دیگر باید در دربی ایران بازی کنی، چه اطلاعاتی درباره دربی تهران داری؟

من ویدئوهای این بازی را دیده ام و شنیده ام که چقدر دربی برای مردم و طرفداران استقلال مهم است، اما راستش را بخواهید من فکر می کنم ما بهتر از پرسپولیس فعلی هستیم. من بازی های آنها را دیده ام و منتظر بازی در دربی هستم.

خبرنگاران: آیا استقلال می تواند قهرمان ایران گردد؟

صد درصد، با تیمی که داریم می توانیم قهرمان شویم، اما ما باید سخت کار و برای پیروزی کوشش کنیم. ان شاءالله.

گفت وگو از مرتضی ظهیری

پرنده پارسی: پرنده پارسی: آخرین اخبار و مقالات خبری و تحلیلی

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 16025

به "پاتوسی: دوست دارم قراردادم را با استقلال تمدید کنم، بهتر از پرسپولیس هستیم، به رانندگی های وحشتناک عادت نکرده ام!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاتوسی: دوست دارم قراردادم را با استقلال تمدید کنم، بهتر از پرسپولیس هستیم، به رانندگی های وحشتناک عادت نکرده ام!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید