نحوه استعلام شرکت ها

به گزارش مجله سرگرمی، هنگامی که یک شرکت تجاری در اداره ثبت شرکت ها ثبت می گردد، به شرکت مورد نظر یک شماره ثبت اختصاص داده می گردد که این شماره ثبت دارای اهمیت بسیاری است؛ زیرا با این شماره، شرکت شناخته می گردد.

نحوه استعلام شرکت ها

استعلام موجودیت شرکت ها از جمله مباحثی است که در خصوص شرکت ها مطرح می گردد. برای آشنایی بیشتر در این خصوص در خبرنگاران به آنالیز این موضوع پرداخته است. در ادامه با ما همراه باشید.

استعلام موجودیت شرکت ها

هنگامی که یک شرکت تجاری در اداره ثبت شرکت ها ثبت می گردد، به شرکت مورد نظر یک شماره ثبت اختصاص داده می گردد که این شماره ثبت دارای اهمیت بسیاری است زیرا به وسیله شماره مذکور، شرکت شناخته می گردد و چون ممکن است در یک نقطه دیگر از کشور، نمونه ای همانند این شماره ثبت وجود داشته باشد، سازمان املاک و اسناد کشور، به شرکت ها که افراد حقوقی نامیده می شوند، شناسه ملی اختصاص می دهد. شناسه ملی شماره ای 11 رقمی است که فقط به یک شرکت اختصاص داده می گردد و در شناسایی و استعلام قانونی بودن شرکت و موجودیت آن شرکت مهم ترین نقش را دارد.

ویژگی های شماره ثبت شرکت

1. ثابت و بدون تغییر است.

2. شرکت هایی که شماره ثبت ندارند، غیرمجاز هستند.

3. به وسیله شماره ثبت هویت شرکت یا موسسه شناسایی خواهد شد.

4. در صورتی که شرکت دایر باشد، توسط شماره ثبت قابل شناسایی خواهد بود.

5. بهترین روش برای استعلام ثبت شرکت است.

6. به یاری شماره ثبت یک شرکت، هویت شرکت ها (اشخاص حقوقی) ثبت شده در سازمان های مختلفی از جمله وزارت کشور، اوقاف و امور خیریه و … قابل شناسایی است.

شایان ذکر است به هنگام استعلام شماره ثبت شرکت ها ، می توان نوع شرکت، محل فعالیت آن و قانونی بودن یک شرکت را آنالیز کرد.

روش های استعلام شرکت ها

منبع قابل استناد برای همه اشخاص و سازمان های دولتی و خصوصی، سامانه استعلام شرکت ها کشور است که فقط شرکت های معتبر نام آن ها در این سامانه ثبت شده است. بنابراین افراد به منظور استعلام قانونی یک شرکت باید نام شرکت یا شماره ثبت شرکت و یا شناسه ملی شرکت را در این سامانه وارد نمایند. در صورت وجود و ثبت قانونی یک شرکت در این سامانه، می توان اطلاعات کاملی در خصوص یک شرکت تجاری را به دست آورد. گفتنی است برای دریافت هرگونه استعلام از اداره ثبت شرکت ها فقط می توان به سامانه اینترنتی این اداره مراجعه کرد، زیرا از پاسخ به هرگونه مراجعه حضوری به این اداره خودداری می گردد. بنابراین افراد در خصوص کلیه سوالات متداول در زمینه ثبت شرکت ها در سایت اداره ثبت اسناد و املاک کل کشور، به آدرس www.ssaa.ir ذکر شده است.

مطلب پیشنهادی : برای آشنایی بیشتر با مراحل ثبت شرکت در روزنامه رسمی مطلب ثبت شرکت در روزنامه رسمی چه مراحلی دارد؟ را مطالعه کنید.

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: پیام دلتا
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 69787

به "نحوه استعلام شرکت ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه استعلام شرکت ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید