موزه کودک و طبیعت با اهداف آموزشی تاسیس شد

به گزارش مجله سرگرمی، مدیرکل امور موزه ها و اموال منقول تاریخی سازمان میراث فرهنگی، گفت: موزه کودک و طبیعت با اهداف آموزشی و به درخواست بخش خصوصی تاسیس شده است.

موزه کودک و طبیعت با اهداف آموزشی تاسیس شد

محمدرضا کارگر با تاکید بر این که خلق هر اثری همچون موزه باید بر روند زندگی انسان اثرگذار باشد، گفت: اگر فراوری و ایجاد اثری بر زندگی انسان هیچ اثری نداشته باشد، امری بی فایده است.

وی با اشاره به این که موزه ها نیز نقش مهم و تاثیرگذار در زندگی افراد جامعه دارند، اضافه نمود: بعضی از مفاهیم و موضوعات مهم چون، اهمیت طبیعت می تواند در موزه ها آموزش داده گردد.

اگر افراد درباره اهمیت طبیعت در زندگی آموزش ندیده باشند، قطعا برخورد درستی با آن ندارند.

مدیرکل امور موزه ها و اموال منقول تاریخی سازمان میراث فرهنگی مجوز تاسیس موزه طبیعت و کودک را در راستای این موضوع گفت و اضافه نمود: این مجوز که به درخواست بخش خصوصی اعطا شده به آموزش بچه ها در موضوع طبیعت توجه دارد.

وی درباره شکل موزه کودک و طبیعت، گفت: این موزه دارای محوطه باز که دارای گیاه و گل های مختلف و همچنین محوطه سرپوشیده است که در آن بخش ها نیز به آموزش طبیعت پرداخته می گردد.

ممکن است در کنار این موزه، تصاویر یا فیلم هایی از تنوع طبیعت و حقایق مربوط به آن را به بچه ها معرفی نمایند ولی اساس این موزه ها این است که بچه ها با عناصر تشکیل دهنده طبیعت آشنا شوند و عمدتاً فضای بازی که بخشی از طبیعت بکر است، لوکیشن، فضا و محوطه این موزه خواهد بود. حال موزه داران هستند که باید بین موزه و مخاطب (کودک) ارتباط برقرار نمایند.

متنوع شدن سوژه ها یکی از مسیرهایی است پیش روست و هنگامی موضوعات متنوع می شوند به تعداد آن ها می تواند موزه هم وجود داشته باشد و تعداد موزه ها هم از نظر کیفی و هم از نظر کمی افزایش پیدا می نماید.

tour-france.ir: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

تور کشتی کروز: تور کشتی کروز: سفری هیجان انگیز به اقیانوس ها

منبع: دنیای سفر
انتشار: 26 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 37742

به "موزه کودک و طبیعت با اهداف آموزشی تاسیس شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه کودک و طبیعت با اهداف آموزشی تاسیس شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید