منزوی: پرسپولیسی ها به دریافت جام بدون مسابقه عادت نموده اند، احکام جدید فیفا عجیب است!

به گزارش مجله سرگرمی، عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال گفت: به نظرم در احکام جدید فیفا یک چیزهایی به یک چیزهایی نمی خورد، چه شد که ناگهان فوتبال ما انقدر برای فیفا مهم شد؟

منزوی: پرسپولیسی ها به دریافت جام بدون مسابقه عادت نموده اند، احکام جدید فیفا عجیب است!

به گزارش خبرنگاران، کامران منزوی درباره اینکه آیا صحبتی با سازمان لیگ برای آغاز دوباره لیگ برتر داشته اند، گفت: این سؤال را باید فتح الله زاده جواب دهد، چون او در مورد تمام امور اجرایی اشراف دارد. فقط من چند وقت پیش گفتم بازی ها را به تعویق بیاندازید، چون یک روندی در دنیا (بیماری کرونا) در حال رقم خوردن است. آدم عقلش را به کار بیندازد متوجه می گردد که امکان ندارد این بیماری به ایران نرسد. ما ورزش می کنیم برای سلامتی، الان می خواهند 14 فروردین بازی ها را راه بیندازند، این یعنی از 24 اسفند ماه تیم ها باید تمرینات شان را آغاز نمایند، در این شرایط و با این همه هشدار و فریاد که در خانه ها بمانید، شما حساب کنید در هر تمرین 60 نفر درگیر هستند. حالا افراد دیگر هیچ.

وی اضافه نمود: مگر ما نمی خواهیم لیگ را برای معرفی تیم قهرمان به مسابقات آسیایی و غیره برگزار کنیم، آن مسابقات را که عقب انداختند. من یک خواهش دارم تکلیف خومان را معین کنیم. واقعیت این است که وقتی مدارس و دانشگاه ها تا 15 فروردین تعطیل می گردد، یعنی فعلاً شرایط همین است و همه چیز باید تعطیل باشد. ما 40 سال در فوتبال مان برنامه نداشتیم، حالا یک سال هم روی آن. اجازه دهید اول سلامتی مهم باشد و بعداً پشت دست مان نزنیم.

عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال که با برنامه رادیویی تهران ورزشی صحبت می کرد در مورد صحبت های مدیران باشگاه پرسپولیس مبنی بر اینکه در صورت تعطیلی مسابقات لیگ برتر باید جام قهرمانی به پرسپولیس داده گردد، گفت: اصلاً جام در مقابل جان انسان ها ارزشی ندارد. من نمی دانم دوستان در باشگاه پرسپولیس به دریافت جام بدون مسابقه عادت کردند، وگرنه مگر فوتبال قابل پیش بینی است؟ دوستان اگر یادشان باشد یک سال پنج امتیاز می خواستند برای قهرمانی، اما همه بازی ها را مساوی کردند. فوتبال قابل پیش بینی نیست. اجازه بدهید اول سلامتی را حفظ کنیم و بعد در مورد لیگ تدبیر کنیم. الان به هیچ چیز جز به سلامتی نباید فکر کرد، حالا می گویند آقا جام را بدهید به ما، خُب بدهید!

منزوی در واکنش به این پرسش که آیا به نظرش باید لیگ برتر تا خاتمه فروردین ماه به تعویق بیفتد، گفت: اصلاً شک نکنید. اگر تا آخر فروردین بازی ها به تعویق نیفتد من باید به باشگاه ابلاغ کنم از اول فروردین تیم آغاز به کار کند. بیایید کمی عقلانی فکر کنیم، اینکه می گویند باید تا فلان تاریخ قهرمان را به AFC معرفی کنیم، خُب هر تیمی را دوست دارند معرفی نمایند.

وی راجع به تصمیمات جدید AFC برای لیگ قهرمانان آسیا اعلام کرد: هنوز چیزی به من در این مورد اطلاع نداده اند. البته امروز در هیئت مدیره باشگاه جلسه با فاصله یک متر از هم داریم تا ببینیم مسائل به چه شکل است.

عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال در مورد بدهی های این باشگاه و احکام جدید فیفا نیز شرح داد: یک چیز برای شما عجیب نیست؟ یکهو چه شد که برای فیفا اساس نامه ما مهم شد و این همه رأی علیه سه باشگاه مردمی ما صادر شد. یعنی این قدر درگیری های فیفا کم شده که در این مدت می خواهد انتخابات ما را هوا کند و این قدر رأی علیه ما صادر می گردد. یک چیزهایی با یک چیزهایی نمی خواند. شاید کرونا روی ما اثر گذاشته، اما این چیزها عادی نیست. ان شاءالله من اشتباه کنم.

منزوی در مورد اینکه آیا پرونده خطرناکی برای باشگاه استقلال در فیفا وجود دارد یا خیر، خاطر نشان کرد: ما سه پرونده داریم. پاختاکور شکایت ننموده بود و ما با آنها تماس گرفتیم که شرایط مان این طور است. شرایط اقتصادی دنیا هم که معین است. در مورد جپاروف تا 22 اسفند ماه وقت داریم که حکم او 90 هزار دلار است. بعد هم منشاست که تا چهارم فروردین وقت داریم. البته من غیررسمی با بویان صحبت کردم و او گفته چهار ماه پرونده را نگه می دارد. می دانید که تا این افراد چیزی اعلام ننمایند فیفا حکمی جدیدی صادر نمی کند. حکم شفر هم رسیده است. بالاخره دفاعیه های که انجام شده، مؤثر بوده است. شفر حدود یک میلیون و 700 هزار دلار درخواست غرامت نموده بود که الان رقم او به باشگاه رسیده است. به هرحال چیزی که مسلم است ما امروز در هیئت مدیره خواهیم نشست تا راه حلی برای تعویق بدهی ها پیدا کنیم. ما نمی توانیم این بدهی ها را بدهیم. بعدش هم من می شنوم که می گویند وقتی پول ندارید بازیکن نیاورید. در فوتبال یک چیزی وجود دارد به نام عرف، وقتی طرفدار می خواهد تیمش قوی گردد باید بازیکن خارجی بیاوریم. در این شرایط باید هیچکس بازیکن خارجی نیاورد و این پرونده برای همواره بسته گردد و این عرف در تمام تیم ها جاری گردد.

وی درباره اینکه می گردد فوتبال را درآمدزا کنید، گفت: فوتبال درآمدزا نمی گردد. فوتبال تابع اقتصاد کشور است. وقتی تمام ظرفیت کشور به حرکت درآمد در آن موقع حامی های اقتصادی می آیند تا از هر فرصتی برای تبلیغ استفاده نمایند. الان دو سه شرکت هواپیمایی حامی چند تیم بودند. وقتی این شرکت ها پرواز ندارند تبلیغ می خواهند چه کار؟ بعد از تصمیم خصمانه ترامپ این شرایط تغییر نموده است. ما که نباید خودمان را گول بزنیم. باید این عرف را سازماندهی کنیم. در هر صورت ما بعدازظهر یک راهکاری پیدا خواهیم کرد که باید آن را برنامه ریزی کنیم و پنج شش ماه از ضربه خوردن به استقلال جلوگیری کنیم.

rugozar.ir: مجله روگذر: مجله اخبار گردشگری

fastnote.ir: یادداشت سریع: گلچین اخبار و مقالات روز

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 75490

به "منزوی: پرسپولیسی ها به دریافت جام بدون مسابقه عادت نموده اند، احکام جدید فیفا عجیب است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منزوی: پرسپولیسی ها به دریافت جام بدون مسابقه عادت نموده اند، احکام جدید فیفا عجیب است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید