لیکنز: 5 فینال تا انتهای فصل داریم، کسی نگفته بازیکنی را بازی ندهم

به گزارش مجله سرگرمی، سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی می گوید هر 5 بازی پیش روی این تیم تا انتهای فصل حکم فینال را دارند.

لیکنز: 5 فینال تا انتهای فصل داریم، کسی نگفته بازیکنی را بازی ندهم

به گزارش خبرنگاران، جرج لیکنز، سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز در نشست خبری پیش از بازی با پیکان، گفت: 5 بازی مهم تا انتهای فصل داریم که یکی از دیگری مهم تر است. بازی مقابل پیکان می تواند مهم ترین بازی ما باشد چرا که اهمیت بسیار زیادی دارد. در حال حاضر 49 امتیاز داریم و این نتیجه بدی محسوب نمی گردد و وقتی که من به این تیم آمدم کسی فکر نمی کرد که چنین نتایجی بگیریم. خط حمله ما بسیار خوب است اما عملکرد تیم ما در بخش دفاعی قابل تأمل است.

او ادامه داد: به مالک و طرفداران باشگاه تبریک می گویم که در یک سالی که مالکیت این تیم را بر عهده گرفته است پیروز به دریافت 49 امتیاز شده است و این کار بزرگی است. طرفداران تبریزی با تراکتورسازی و فوتبال زندگی می نمایند. ما به دنبال این هستیم که یک باشگاه معمولی را به یک باشگاه حرفه ای تبدیل کنیم. خوشحالم که آقای زنوزی با من و بازیکنان جلسه گذاشته و بعد از این جلسه هیچ فشاری روی تیم گذاشته نشده است و انگیزه برای ادامه کار در تمام بازیکنان افزایش یافته است.

لیکنز اضافه نمود: من یک برد را بیشتر از سه مساوی دوست دارم و همواره از باخت منتفر هستم. خیلی خوب است که وقتی امتیازی را از دست می دهیم بتوانیم شروعی دوباره داشته باشیم و برای کسب پیروزیت بجنگیم.

او در مورد مصدومان تیمش هم اعلام کرد: ایمان سلیمی در تمرین امروز از ناحیه مچ پا مصدوم شد و باید وضعیت او برای بازی فردا آنالیز گردد. سوگیتا نیز 50 درصد آماده بازی شده است اما هنوز وضعیت نهایی او را در مورد بازی فردا نمی دانیم. محمدرضا اخباری به علت شرایطی که در بازی قبلی پیش آمد صد در صد فردا درون دروازه ما می ایستد. در مورد سوگیتا نیز نمی خواهم ریسک کنم چرا که او را برای بازی های آینده احتیاج داریم.

سرمربی تراکتورسازی در مورد شرایط تیمش هم گفت: ما هیچ گاه به دنبال این نیستیم که 3 امتیاز را به ما هدیه بدهند و می خواهیم برای کسب 3 امتیاز همواره بجنگیم. تمام بازیکنانم برای تیم بازی می نمایند و شرایط تیمی ما بسیار خوب است. هر بازی پیچیدگی و شرایط سخت خودش را دارد. نمی خواهم در این خصوص حرف های تکراری بزنم. اتفاقی که دیشب در بازی منچستر سیتی - تاتنهام افتاد فقط در فوتبال رخ می دهد و همین است که این ورزش را بسیار زیبا و جذاب نموده است.

برنامه کوتاه مدت و بلند مدتم را به باشگاه ارائه دادم و به دنبال آن هستیم که طبق آن برنامه جلو برویم. ما اعتماد به نفس و انگیزه لازم را به بازیکنان منتقل کردیم و می خواهیم که برای بردن بجنگیم.

او درباره سوال خبرنگاری درباره جلسه اش با زنوزی هم پاسخ داد: من تاکنون با مدیران زیادی کار نموده ام ولی با قاطعیت می گویم که زنوزی یکی از مدیرانی است که با عشق کار می نماید و به شهر و تیمش عشق می ورزد. وقتی مدیر باشگاهی در بین بازیکنان و مربیان حضور پیدا می نماید یک ترسی بازیکن و مربی را فرا می گیرد اما وقتی امروز به تمرین آمدیم دیدیم که مالک در تمرین حاضر شده و نشان داد که یک رهبر واقعی است. ساختاری که کوشش می کنیم در تراکتورسازی به آن برسیم به این صورت است که ما به فکر یک قهرمانی نیستیم و به دنبال تداوم قهرمانی هایمان هستیم. شاید هر مدیر و مالک دیگری بود در تمرین امروز درباره اتفاقات بازی قبل صحبت می کرد اما زنوزی امروز در مورد آینده حرف زد و انگیزه و اعتماد به نفس لازم را در بازیکنان برای ادامه کار ایجاد کرد.

لیکنز در پاسخ به این پرسش که چرا تیمش مقابل تیم های بزرگ خیلی خوب بازی می نماید اما مقابل تیم های ضعیف خوب کار نمی نماید هم اظهار کرد: تیم هایی که در انتهای جدول هستند بازی در مقابل آن ها سخت است چرا که کیفیت بازی و کارهای تاکتیکی تیم را خراب می نمایند. همواره این بازی ها دشواری های خاصی دارد و قبل از بازی با سپیدرود هم این موضوع را گفته بودم. در مقابل تیم های بزرگ حمایت طرفداران هم زیاد است و تمرکز بازیکنان بسیار بیشتر است. بازی فردا و بازی مقابل ذوب آهن بسیار مهم هستند. حالا نمی خواهم در مورد بازی مقابل پرسپولیس حرف بزنم و فکر کنم. ما برای اینکه بتوانیم حرفه ای بشویم باید مقابل تیم های پایین جدولی هم با انگیزه زیادی کار کنیم. تراکتورسازی باشگاهی است که شور و هیجان در اطراف این تیم بسیار زیاد است. این موضوع در درون تیم هم وجود دارد و بدون این شور و هیجان نمی گردد به نتیجه رسید.

سرمربی تراکتورسازی درباره اینکه یا تعویض نمی نماید یا خیلی دیر این کار را انجام می دهد هم شرح داد: من بیست و سه بازیکن دارم که هر کدام یک اهمیت خاصی برای من دارند. وقتی آن ها را حتی دو دقیقه وارد زمین می کنم کیفیتی که از آن ها می بینم برایم مهم است. بازیکنان کنونی بهترین عملکرد را دارند اما باید سعی کنیم برای فصل آینده خودمان را به سطح خیلی بالاتری برسانیم.

او درباره اینکه تیمش مدیرعامل ندارد هم گفت: این سوال سوالی سیاسی است و به من ربطی ندارد. من در کشورهای مختلفی کار نموده ام اما کسی که اکنون بالای سر باشگاه است تا کنون سفارشی در مورد بازی دادن یا ندادن بازیکنی به من ننموده است. این موضوع خیلی مهم است.

او ادامه داد: ما به دنبال بهترین شدن هستیم و تمام کوششمان را در این راستا انجام می دهیم. انگیزه همه تیم ها مقابل ما زیاد است. هر تیمی که مقابل ما قرار می گیرد با انگیزه زیادی ظاهر می گردد. آقای فرکی هم از این قائده مستثنی نیست.

لیکنز اضافه نمود: از زمانی که من با تراکتورسازی قرارداد بستم فقط امضا نکردم بلکه با قلبم به اینجا آمدم. اتفاقات گذشته برای ما مهم نیست و فقط به بازی های آینده فکر می کنیم. با برد فردا هم نمی توانیم بگوییم به قهرمانی رسیده ایم. قبلاً به من می گفتید که خط حمله خوبی نداریم ولی کلیت فوتبال این است که یک تیم اول گل نخورد و سپس به فکر گلزنی باشد. من هیچ وقت از تغییر زیاد خوشم نمی آید و فقط آن تغییراتی را انجام می دهم که به نفع تراکتورسازی باشد. من دوست دارم در هر پست چند بازیکن با هم رقابت نمایند ولی اکنون نمی توانیم آن وضعیت را داشته باشیم و شاید در آینده چنین رقابتی ایجاد بگردد.

سرمربی تراکتورسازی بار دیگر در مورد تعویض هایش شرح داد: عملکردی که در سه ماه گذشته داشته ام خوب بوده است پس چرا باید این وضعیت خوب را تغییر بدهم؟

او در مورد محسن فروزان هم اعلام کرد: باشگاه در مورد فروزان تصمیم گرفته است و این موضوع به باشگاه مربوط می گردد. اخباری روز به روز با اعتماد به نفس بیشتری کار می نماید و فقط بحث او نیست که باید آماده باشد. فردا باید همه بازیکنان از نظر ذهنی و بدنی آماده بازی باشند.

پرنده پارسی: پرنده پارسی: آخرین اخبار و مقالات خبری و تحلیلی

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 20035

به "لیکنز: 5 فینال تا انتهای فصل داریم، کسی نگفته بازیکنی را بازی ندهم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیکنز: 5 فینال تا انتهای فصل داریم، کسی نگفته بازیکنی را بازی ندهم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید