قیمت های عجیب و غریب در بازار خودرو

به گزارش مجله سرگرمی، خبرنگاران : نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودروی تهران با بیان اینکه افراد در شرایط کنونی از خرید خودرو اجتناب نمایند، گفت: معاملات به طور کامل قفل شده، اما احتمال می دهیم با معرفی وزیر جدید صنعت اتفاقات خوبی را ببینیم.

قیمت های عجیب و غریب در بازار خودرو

خبرنگاران : نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودروی تهران با بیان اینکه افراد در شرایط کنونی از خرید خودرو اجتناب نمایند، گفت: معاملات به طور کامل قفل شده، اما احتمال می دهیم با معرفی وزیر جدید صنعت اتفاقات خوبی را ببینیم.

آنالیز میدانی از بازار خودروی پایتخت، حاکی از خواب کامل بازار است. بازاری که به نقطه صفر رسیده و در عمل معامله ای را در آن شاهد نیستیم.گفت وگو با چند تن از فعالان نمایشگاهی در گوشه و کنار پایتخت نیز حاکی است جز صاحبان بنگاه ها کسی در طول روز برای قیمت دریافت، خرید یا فروش خودرو مراجعه نمی نماید.

قیمت های عجیب 135 میلیون تومانی پراید، 238 میلیون تومانی پژوپارس، 228 میلیون تومانی پژو 206 تیپ 2، 290 میلیون تومانی پژو 206 تیپ 5 و 800 میلیون تومانی جک. اس5 در حالی شنیده می گردد که کارشناسان هیچ اعتقادی به این قیمت ها ندارند و می گویند: این روزها هر کس به دل خواه خود قیمتی را اعلام می نماید و در بعضی موارد اختلاف پنج تا 10 میلیون تومانی برای یک مدل خودروی داخلی و تفاوت قیمت تا 100 میلیون تومانی برای خودروهای وارداتی ملاحظه می گردد.تماس با آگهی دهندگان خودروها در سایت های باما و دیوار نیز موید همین مطلب است و فروشندگان خودروها قیمت های دلبخواهی و دور از ذهن مطالبه می کردند.

یکی از نمایشگاه داران خودرو در شرق تهران با کاذب خواندن قیمت ها، گفت: در عمل قیمتی برای خودروها وجود ندارد و از دو هفته پیش تا به امروز حتی یک نفر برای عقد قرارداد خرید خودرو به ما مراجعه ننموده است.سعید موتمنی رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودروی پایتخت نیز امیدوار است با روی کار آمدن علیرضا رزم حسینی به عنوان وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت، تحولی را در این بازار ببینیم.

وی گفت: وزیر صنعت اعلام نموده که برنامه هایی برای بازار خودرو دارد و با توجه به اینکه بازار نیز به شدت متاثر از مسائل روانی است، هر اتفاقی در آن امکان پذیر خواهد بود.

توصیه به نخرید خودرو

نعمت الله کاشانی نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو تهران نیز توصیه می نماید که افراد در شرایط کنونی از خرید خودرو اجتناب نمایند.

وی درخصوص پیش بینی خود از آینده بازار خودرو، گفت: حتی نمی دانیم تا یک ساعت دیگر این بازار در چه وضعیتی است، معاملات به طور کامل قفل شده، اما احتمال می دهیم با معرفی وزیر جدید صنعت اتفاقات خوبی را ببینیم.

برنامه رزم حسینی برای متعادل کردن بازار خودرو

وزیر صنعت معدن و تجارت درباره ساماندهی بازار خودرو گفته بود: کوشش خواهیم کرد بر اساس شرایط موجود و به صورت همزمان هم فراوری را افزایش دهیم و هم فضا را برای رقابت مهیا کنیم تا قیمت ها در بازار به تعادل برسد.

علیرضا رزم حسینی افزایش عرضه خودرو را جزو مهمترین اولویت های وزارت صمت دانست و اظهارداشت: اگر شرایط اجازه دهد باید مقداری انحصار در خودروسازی را بشکنیم و فضا را برای تنوع خودرو در بازار مهیا کنیم.وزیر پیشنهادی صمت با بیان اینکه قیمت تمام شده خودرو در ایران بالا است، ادامه داد: خودرو هزینه های اقتصادی بالایی دارد و محتمل است طی سه تا چهار ماه آینده براساس آنالیز کارشناسی که پیش از قبول مسئولیت و با استفاده از ظرفیت تیمی انجام دادم با همکاری کارشناسان دولت و مجلس تدابیری اتخاذ کنیم که براساس آن قیمت های مناسبت تری برای تامین مواد اولیه مورد احتیاج کارخانجات خودرو معین کنیم تا قیمت خودرو تا حدودی کاهش یابد.

رزم حسینی گفت: کوشش خواهیم کرد بر اساس شرایط موجود و به صورت همزمان هم فراوری را افزایش دهیم و هم فضا را برای رقابت مهیا کنیم تا قیمت ها در بازار به تعادل برسد.

georgiaro.ir: گرجستان: سفری به کشور زیبایی ها

russiaro.ir: روسیه: سفر به کشور پهناور تزارها، مسکو، سن پطرزبورگ، سوچی و کازان

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 4 آبان 1400 بروزرسانی: 4 آبان 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 111759

به "قیمت های عجیب و غریب در بازار خودرو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت های عجیب و غریب در بازار خودرو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید