فناوری تازه اپل برای جلوگیری از تصادفات جاده ای

به گزارش مجله سرگرمی، با نزدیک شدن به عرضه آیفون 14، اپل با سروصدای زیادی به بازار بازگشته است. اخیراً، شایعاتی در مورد هدفون های بی سیم بعدی این شرکت، AirPods Pro 2، که انتظار می رود اواخر سال جاری عرضه شوند، در دنیای فناوری منتشر شده است.

فناوری تازه اپل برای جلوگیری از تصادفات جاده ای

به گزارش خبرنگاران، شایعه شده است که اپل بعضی ویژگی های مرتبط با سلامتی ماند نظارت بر ضربان قلب را در ایرپادز تازه خود ارتقا خواهد داد. با در نظر گرفتن آخرین پتنت اپل، این شرکت امیدوار است که ایرپادز از تصادف کاربران در جاده ها جلوگیری کند.

ایرپادز آینده اپل از یک سیستم صوتی Contextual استفاده خواهد نمود. این سیستم با تغییر اتوماتیک صدا، اطمینان حاصل می نماید که کاربران می توانند صدا های ضروری اطراف خود مانند آژیر های اضطراری و بوق ماشین را از طریق مجموعه پتنت های ارائه شده از طریق اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده (USPTO) بشنوند. سیستم صوتی پس زمینه اپل می تواند جهت و سرعت سفر کاربر را با استفاده از داده های GPS و سایر پارامتر های جمع آوری شده از طریق حسگر های تلفن همراه کاربران یا اپل واچ مشخص کند و سطح صدای هدفون چپ و راست را با توجه به آن تغییر دهد.

به عنوان مثال، داده های GPS نشان می دهند که کاربر در نزدیکی یک چهارراه شلوغ است. از آنجایی که هدفون ها در هر دو گوش کاربر قرار دارند، ممکن است هنگام عبور از جاده، ترافیک اطراف را تشخیص ندهد. در این شرایط ایرپادز با پایین آوردن سطح صدا و یا قطع کردن پخش، کاربر را از ترافیک مطلع می نماید. در هنگام راه رفتن کاربر در کنار جاده، ایرپادز تنها صدای هدفون کنار جاده را تغییر می دهد. به عنوان مثال، اگر جاده در سمت چپ کاربر باشد، ایرپادز فقط صدای هدفون سمت چپ را کاهش خواهد داد.

محصول تازه اپل تضمین می نماید که کاربران می توانند با کاهش سطح هدفون، اعلان های اضطراری اطراف خود را بشنوند. طبق این پتنت، صدای ایرپادز اپل را می توان در شرایطی که کاربران احتیاج به تمرکز دارند، مانند محیط های خطرناک، مکان های شغلی و محیط های آموزشی کاهش یا حتی متوقف کرد. شایان ذکر است که این پتنت به طور خاص ایرپادز اپل را نشان نمی دهد، بلکه به یک دستگاه صوتی پوشیدنی اشاره دارد.

منبع: gizmochina

منبع: فرارو
انتشار: 4 مرداد 1401 بروزرسانی: 4 مرداد 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 164369

به "فناوری تازه اپل برای جلوگیری از تصادفات جاده ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فناوری تازه اپل برای جلوگیری از تصادفات جاده ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید