شهری که با چیدمانی زیبا، بر روی گودالی بنا شد

به گزارش مجله سرگرمی، دلیلی بهتر برای ساخت این شهر فوق العاده زیبا وجود ندارد

شهرستان نوردلینگن در منطقه Donau-Ries واقع در استان باواریا (در جنوب آلمان) احداث شده و ویژگی های منحصر به فردی نسبت به سایر شهرستان های منطقه دارد. در حقیقت، این شهرستان با تمامی شهرستان های جهان فرق دارد.

شهری که با چیدمانی زیبا، بر روی گودالی بنا شد

در طول قرون وسطی، زمانی که شهاب سنگی به قطر 25 کیلومتر به این منطقه اصابت کرد، گودالی ایجاد کرد که بعد ها محلی برای احداث این شهرستان زیبا شد.گفته می گردد این گودال Nördlinger Ries نام گرفت و 14.5 میلیون سال قبل زمانی که شهاب سنگی به طول حدود یک مایل به زمین برخورد کرد، ایجاد شد. کمتر از پنجاه سال است که شواهدی مبنی بر مناسب بودن این منطقه برای احداث شهر دیده شد.

سال ها این باور وجود داشت که گودال کم عمقی که درست در مرکز شهرستان کنونی واقع شده بود دهانه آتشفشانی خاموش است. اما در سال 1960 دو دانشمند آمریکایی با نام های یوجین شومیکر (که نام او به دلیل کشف ستاره ی دنباله دار Shoemaker-Levy 9 معروف شده است) و ادوارد چائو ثابت کردند که این گودال در حقیقت ناشی از برخورد شهاب سنگ به زمین است.

یوجین شومیکر گزارش کرد که طی بازدید از کلیسایی در شهر نوردلینگن به این نتیجه رسیده که دیوار های آن از سنگ کوارتز ساخته شده است، و از آنجا که این سنگ تنها تحت فشار زیاد به وجود می آید از این کشف خود نتیجه گرفتند که می تواند حاصل از برخورد شهاب سنگ باشد. پس از کشف این سنگ محکم در محل تشکیل این گودال استنباط شد که حتما دلیل تشکیل آن برخورد شهاب سنگ است. بعلاوه اطراف شهرRies نیز سنگ کوارتز زیادی دیده می گردد که همان برخورد شهاب سنگ را نشان می دهد.

بعلاوه گودال دیگری به نام Steinheim با قطر 3.8 کیلومتر کشف شده که این گودال در 42 کیلومتری جنوب غربی شهر Ries واقع شده است. به نظر می رسد این دو گودال نزدیک هم به طور هم زمان تشکیل شده اند و هر دو نتیجه ی دوتکه شدن یک سیارک هستند.

برای قرن ها مردم درون این گودال زندگی می کردند ولی دلیل تشکیل آن را نمی دانستند.

منبع: الی گشت
انتشار: 19 خرداد 1401 بروزرسانی: 19 خرداد 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 164328

به "شهری که با چیدمانی زیبا، بر روی گودالی بنا شد" امتیاز دهید

1 کاربر به "شهری که با چیدمانی زیبا، بر روی گودالی بنا شد" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهری که با چیدمانی زیبا، بر روی گودالی بنا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید