شرکت های دانش بنیان به روسیه می روند

به گزارش مجله سرگرمی، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پرویز کرمی رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره اعزام یک هیات تجاری به روسیه، مطرح نمود: با حمایت مرکز تعاملات بین المللی معاونت علمی و فناوری و صندوق نوآوری و شکوفایی، یک هیات بلندپایه تجاری و فناوری ایرانی 18 تا 23 تیرماه امسال به همراه معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به کشور روسیه سفر می نمایند تا شرایط همکاری های دوجانبه بین دو کشور را آنالیز نمایند.

شرکت های دانش بنیان به روسیه می روند

وی اضافه نمود: این هیات تجاری که متشکل از نمایندگان شرکت های دانش بنیان است، در این سفر با شرکت های متناظر روسی دیدارهای دو جانبه خواهند داشت و نشست های رو در رو برگزار می نمایند.

به گفته کرمی، این نشست ها با هدف افزایش همکاری های علمی و فناوری و آشنایی طرفین با ظرفیت های فناورانه دو کشور برگزار می گردد. همچنین بازدید از مراکز روسیه نیز یکی از برنامه های در نظر گرفته شده برای شرکت های ایرانی است.

وی توضیح داد: روسیه به عنوان پهناورترین کشور دنیا، یکی از کشورهای اصلی حوزه اوراسیا است و با جمعیتی بالغ بر 147 میلیون نفر و دسترسی به جمعیت بالغ بر 290 میلیون نفری حوزه CIS، موقعیتی راهبردی در منطقه را دارد. تجارت میان ایران و روسیه پتانسیل صادراتی خوبی برای شرکت های دانش بنیان ایرانی دارد.

رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری توضیح داد: صادرات 300 میلیون دلاری ایران به روسیه و واردات 3/1 میلیارد دلاری ایران از روسیه طی سال 97 بیانگر لزوم ایجاد تدبیری جدید برای ترمیم و اصلاح تراز تجاری ایران است.

وی ادامه داد: بنابراین بهره گیری از ظرفیت شرکتهای دانش بنیان برای بهبود تراز تجاری با کشور روسیه به عنوان یکی از راهکارها، بیش از پیش لازم است. همچنین یکصد و 11 شرکت دانش بنیان توانسته اند طی چهار سال اخیر 351 میلیون دلار محصول با فناوری پیشرفته خود را به حوزه CIS صادر نمایند.

کرمی در بخش دیگری از سخنان خود بیان نمود: با توجه به وجود شرایط همکاری های ایران و روسیه با یکدیگر، این هیات فناوری متشکل از مدیران عامل 70 شرکت دانش بنیان در حوزه های مختلف فناوری و به ریاست معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و همراهی نمایندگانی از وزارت امور خارجه، سازمان توسعه تجارت، صندوق نوآوری و شکوفائی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی 18 تیرماه به کشور روسیه سفر می نمایند.

وی بیان کرد: سفر نمایندگان شرکت های دانش بنیان به روسیه همزمان با نمایشگاه اینوپروم روسیه صورت می گیرد و نمایندگان شرکت های دانش بنیان دو کشور در شهرهای مسکو و یکاترینبورگ با شرکت های متناظر خود دیدار خواهند کرد.

mahsanblog.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 29706

به "شرکت های دانش بنیان به روسیه می روند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت های دانش بنیان به روسیه می روند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید