سرکنسول و کارکنان سفارت قطر در لندن به رسوایی اخلاقی متهم شدند ، اظهارات منشی سرکنسول

به گزارش مجله سرگرمی، دادگاه اداری مرکزی لندن با صدور حکمی فاهد المشاعری سر کنسول و شماری از کارکنان سفارت قطر را به آزار جنسی متهم کرد.

سرکنسول و کارکنان سفارت قطر در لندن به رسوایی اخلاقی متهم شدند ، اظهارات منشی سرکنسول

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش مجله سرگرمی به نقل از ایرنا، خانم دین کینگسون منشی پیشین المشاعری با طرح این ادعا که در مدت فعالیتش در سفارت قطر مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته پیروز به دریافت 400 هزار پوند غرامت شد.

او در دادگاه مدعی شد سرکنسول قطر ابتدا کوشش نموده تا با او رابطه جنسی برقرار کند، درحالی که وی به این کار تمایل نداشته است. به گفته کینگسون، سرکنسول قطر همچنین طرح همبستری با دختر 19 ساله این خانم را مطرح نموده است.

او در دادگاه ادعا کرد که مقاومت او سبب شد تا طی فرآیندی ساختگی از کار بیکار شود. کینگسون به دادگاه اداری مرکزی لندن اینگونه شرح داد که سال 2013 برای استقبال از مهمان سفارت به فرودگاه می رود اما بعدا متوجه می شود که اطلاعات نادرستی درباره زمان پرواز به او ارائه شده است. زمانی که به سفارت بر می شود به او اعلام می شود که دو هفته از کار تعلیق شده است.

در همین حال علی الحرجی از دیگر کارکنان کنسولگری قطر از خانم کینگسون می خواهد تا با او به مسافرت برود و مراسم ضد اخلاقی ترتیب دهد. اما پس از مقاومت های او، محمود ایاد در سال 2014 بدون ارائه شرحی وی را از کار برکنار و فرد دیگری را جای او انتخاب می نماید.

خانم کینگسون در دادگاه ادعا کرد که این تحولات فشار عصبی و روانی زیادی را روی او تحمیل کرد و او در حالی ترس از دست دادن شغلش را داشت که مسئولیت نگهداری از دو فرزند را برعهده دارد.

طبق حکم دادگاه، این کارمند سفارت قطر، بلحاظ جنسی مورد تحقیر قرار گرفته و نوع برخورد با او توهین آمیز بوده است. بر همین اساس مبلغ388 هزار و 920 پوند بابت تبعیض جنسی، مذهبی و عقیدتی به عنوان غرامت برای او در نظر گرفته شد که بایستی از سوی سفارت قطر پرداخت شود.

گزارش ها حاکی است که سفارت قطر در تمام مراحل رسیدگی به این پرونده حاضر نبود.

یک سخنگوی سفارت قطر در گفت وگو با نشریه تایمز لندن ادعاهای مطرح شده از سوی خانم کینگسون را تکذیب کرد و گفت او به عنوان نیروی محلی پس از پنج سال تصمیم گرفت تا این اتهامات بی اساس را به سفارت نسبت دهد.

وی همچنین مطرح نمود که از نظر سفارت مراحل رسیدگی به این پرونده به درستی طی نشده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 5 آذر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 52541

به "سرکنسول و کارکنان سفارت قطر در لندن به رسوایی اخلاقی متهم شدند ، اظهارات منشی سرکنسول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرکنسول و کارکنان سفارت قطر در لندن به رسوایی اخلاقی متهم شدند ، اظهارات منشی سرکنسول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید