سایت گردشگری ورزشی در بیله سوار راه اندازی می گردد

به گزارش مجله سرگرمی، فرماندار بیله سوار گفت: منطقه گلی بلاغی مستعد راه اندازی سایت ورزش های هوایی است و با هدف توسعه و جذب گردشگری ورزشی راه اندازی این مکان پیگیری می گردد.

سایت گردشگری ورزشی در بیله سوار راه اندازی می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردبیل، حسن قبادی، فرماندار بیله سوار با اشاره به اینکه پتانسیل ویژه طبیعی، استراتژیک و گردشگری مناطق مختلف شهرستان بیله سوار مناسب برای ایجاد گردشگری ورزشی در منطقه است اظهار کرد: منطقه گلی بلاغی بیله سوار مستعد راه اندازی سایت ورزش های هوایی بوده و مورد استقبال علاقه مندان ورزش پاراگلایدر و کایت سواری است.

او اضافه کرد: راه اندازی این سایت پروازی فعال با هدف توسعه و جذب گردشگری ورزشی در منطقه گلی بلاغی در دستور کار واقع شده است و این منطقه به دلیل اقلیم مناسب و شرایط خاص، مناسب برای ایجاد سایت ورزش های هوایی است.

فرماندار شهرستان بیله سوار توضیح داد: ارتفاعات روستایگلی بلاغی به دلیل شرایط خاصی که دارد مورد علاقه ورزشکاران از اقصی نقاط کشور برای رشته های ورزشی هوایی بوده و شرایط پرش در تمام فصول سال برای ورزشکاران مهیا است.

فرماندار بیله سوار مطرح نمود: طرح ایجاد سایت پروازی در منطقه گلی بلاغی می تواند باعث رشد مالی منطقه و شهرت این شهرستان حتی در سطح بین المللی گردد زیرا ورزشکاران خارجی در این زمینه نیز برای شرکت در پروازهای مختلف علاقه به حضور در ایران خواهند بود.

قبادی به استقبال ورزشکاران کوهنورد از منطقه گلی بلاغی اشاره نمود و بیان داشت: در حالی که در سال های گذشته تعداد معدودی از ورزشکاران در سطح شهرستان بیله سوار از ورزش کوهنوردی استقبال می کردند اما اکنون این ورزش در سطح شهرستان از استقبال گرمی روبرو شده است و در طول هفته جمعی از کوهنوردان در قالب هیات های کوهنوردی به مناطق کوهستانی گلی بلاغی جهت کوهنوردی عزیمت می نمایند.

پرنده پارسی: پرنده پارسی: آخرین اخبار و مقالات خبری و تحلیلی

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: میراث آریا
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 39230

به "سایت گردشگری ورزشی در بیله سوار راه اندازی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سایت گردشگری ورزشی در بیله سوار راه اندازی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید