رشد 40 درصدی درآمد شرکت های دانش بنیان و خلاق

به گزارش مجله سرگرمی، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با حضور در پارک علم و فناوری استان خراسان رضوی از دستگاه ضد عفونی کننده سطوح و محیط بخار آب اکسیژنه پلاسمایی و پمپ فشار قوی آب شیرین کن دریا که توسط شرکت های دانش بنیان مستقر در این پارک فناوری ایران ساخت شده است رونمایی کرد.

رشد 40 درصدی درآمد شرکت های دانش بنیان و خلاق

دستگاه ضدعفونی نماینده اجسام، محیط و تجهیزات پزشکی، با استفاده از فناوری پیشرفته ای که در داخل کشور بومی سازی شده است به فراوری می رسد و نام ایران را پس از آمریکا به عنوان دومین کشور دارنده این فناوری به ثبت می رساند. دستگاه ضدعفونی سطوح و محیط بخار آب اکسیژنه پلاسمایی کاربردی خاص و حساس در پاکسازی تجهیزات پزشکی دارد.

سورنا ستاری در این مراسم با اشاره به حمایت از توسعه زیرساخت های فناورانه و نوآورانه شهر مشهد گفت: برای اینکه شهری هوشمند و فناور داشته باشیم، زیرساخت های پارک فناوری به طور جدی باید تقویت گردد و به هر میزان که استانداری، زیرساخت به زیست بوم نوآوری و کارآفرینی اختصاص دهد، آمادگی داریم که حمایت و تسهیلات لازم برای تجهیز این ساختمان ها را به منظور استقرار تیم های نوآور، شرکت های خلاق و استارتاپ ها تخصیص دهیم.

وی اضافه نمود: در هر استان، ساختمان های بدون استفاده کم نیست و یک همت و تغییر در روینمودها می تواند این فضاهای مرده را به بستری برای زایش شرکت هایی دانش بنیان و خلاق می گردد.

خلق محصولات دانش بنیان از ایده های نو

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در بازدید از کارخانه نوآوری مشهد نیز با اشاره نقش این کارخانه نوآوری در خلق محصولات دانش بنیان از ایده های نوآورانه گفت: این کارخانه نوآوری میزبان تیم های خلاق و نوآوری خواهد بود که در دل آن، جوانان خلاق و نوآفرین بتوانند ایده هایشان را راهبری و راهنمایی نمایند و در نهایت کسب و کاری را به راه بیندازند که ضمن حل مسئله ای از جامعه، بتواند برای دیگر هم نسلان جوان، اشتغال زا و خالق ارزش اضافه نموده باشد.

ستاری، با بیان این که کوشش می کنیم برای حضور سرمایه گذار بخش خصوصی فضای لازم فراهم گردد، ادامه داد: سازوکارهای حمایتی، در کنار تمامی فرآیندهایی که در حوزه تجاری سازی ضروری است توسط کارخانه های نوآوری و خانه های خلاق پیگیری می گردد و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز در تمامی این فرآیند همراه تیم های خلاق و دانش بنیان خواهد بود.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با بیان این که رشد درآمد شرکت های دانش بنیان نسبت به سال اقتصادی گذشته رشدی درخور توجه داشته است ادامه داد: علیرغم وجود همه محدودیت ها و مسائل از جمله شیوع کرونا و شرایط تحریم، شرکت های دانش بنیان توانستند راه پیشرفت را با قدرت و شتابی منحصر به فرد ادامه دهند.

وی اضافه نمود: دلیل این موضوع خلاقیت و نوآوری نهفته در ذات این نوع کسب وکارها است. شرکت های دانش بنیان و صنایع خلاق بر اساس ماهیت خود این توانمندی را دارند که در مسیرهای پرتلاطم و رقابت های نابرابر، از مسائل و محدودیت ها پلی بسازند و راهشان را ادامه دهند.

فرایند روی جلوی دانش بنیان ها و صنایع خلاق

ستاری از رشد تقریبی 40 درصدی درآمد شرکت های دانش بنیان و خلاق نسبت به سال گذشته گفت و ادامه داد: سال جاری نیز رشد قابل توجهی را در درآمد شرکت های دانش بنیان شاهد بودیم و این میزان با نهایی شدن اظهارنامه های اقتصادی سالیانه قطعی می گردد، اما آن چه که مسلم است این شرکت ها نسبت به سال گذشته خود فرایند صعودی را در درآمدزایی طی نموده اند.

رئیس بنیاد ملی نخبگان، با تأکید بر این که رشد و بالندگی فعالان زیست بوم کارآفرینی و نوآوری، فرآیندی درون زا است و به دست فعالان این زیست بوم اتفاق می افتد ادامه داد: دولت صرفاً باید نقش حمایتی و تسهیل گری را ایفا می نماید زیرا این زیست بوم در صورت مراقبت و حمایت فرایند رشد و بلوغ خود را می پیماید.

بازدید از دستاوردهای فناورانه خراسان رضوی

مرکز شتاب ایده با فعالیت در حوزه های صنعت ساختمان، آب، انرژی و محیط زیست نیز امروز طی مراسمی با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در مشهد گشایش یافت و ساختمان جدید پارک علم و فناوری خراسان در مشهد نیز افتتاح شد.

ستاری همچنین در مراسم رونمایی از 100 اقدام نوآورانه و خلاقانه شهرداری مشهد شرکت کرد.

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 132004

به "رشد 40 درصدی درآمد شرکت های دانش بنیان و خلاق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد 40 درصدی درآمد شرکت های دانش بنیان و خلاق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید