دفاتر خدمات مسافرتی غیرفعال در کرمان لغو مجوز می شوند

به گزارش مجله سرگرمی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان گفت: دفاتر خدمات مسافرتی غیرفعال استان کرمان لغو مجوز می شوند.

دفاتر خدمات مسافرتی غیرفعال در کرمان لغو مجوز می شوند

فریدون فعالی در حاشیه بازدید از دفاتر خدمات مسافرتی همسفر کبوتران حرم، کارمانیا و کرمان بالان شهر کرمان اظهار کرد: در حال حاضر 142 دفتر خدمات مسافرتی در سطح استان کرمان فعال هستند که طبق گزارش بازرسان اداره نظارت معاون گردشگری استان، تعداد 30 دفتر غیرفعال هستند.

او با اشاره به عملکرد دفاتر خدمات مسافرتی استان کرمان توضیح داد: در حال حاضر بخشی از تورهای ورودی به استان کرمان، توسط دفاتر خدمات مسافرتی سایر استان ها اجرا می گردد که باید نقش دفاتر خدمات مسافرتی استان کرمان در برنامه ریزی و اجرای تورهای ورودی پررنگ تر گردد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان با اشاره به مثلث گردشگری اصفهان، شیراز و یزد، توضیح داد: باید این مثلث به مربع گردشگری اصفهان، شیراز، یزد و کرمان تبدیل گردد و این مهم بدون یاری همه فعالان صنعت گردشگری میسر نخواهد بود.

او نبود پرواز خارجی به مقصد استان کرمان را یکی از دلایل عدم توسعه صنعت گردشگری استان کرمان برشمرد و اضافه کرد: البته راه اندازی پروازهای خارجی باید برای شرکت های هواپیمایی نیز دارای صرفه مالی باشد.

فعالی خواستار ارائه خدمات مطلوب تر در تورهای مسافرتی شد و گفت: ارائه خدمات نامناسب سبب ترغیب هم استانی ها به انجام سفر به وسیله دفاتر خدمات مسافرتی سایر استان ها می گردد.

فعالی با تاکید بر اینکه دفاتر خدمات مسافرتی درزمینهٔ افزایش گردشگران ورودی به استان کرمان بسیار تاثیر دارند، تاکید نمود: باید با تهیه و تدوین بسترهای سفر، زمینه برای حضور بیش از پیش گردشگران فراهم آید.

او با بیان این که در حال حاضر استان کرمان جزو استان های مقصد گردشگری نیست، اعلام کرد: این مسئله ریشه در مسائل متعددی دارد که تنها با تعامل و همکاری بخش خصوصی و دولتی مرتفع می گردد.

mahsanblog.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: دنیای سفر
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 52648

به "دفاتر خدمات مسافرتی غیرفعال در کرمان لغو مجوز می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دفاتر خدمات مسافرتی غیرفعال در کرمان لغو مجوز می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید