خبرهای جدید از ماجرای هواپیماربایی با اسلحه پلاستیکی

به گزارش مجله سرگرمی، خبرنگاران : خبر این هواپیماربایی نافرجام برای نخستین بار در اطلاعیه روز جمعه سپاه منتشر شد.

خبرهای جدید از ماجرای هواپیماربایی با اسلحه پلاستیکی

به گزارش خبرنگاران به نقل از همشهری، اطلاعیه ای که نشان می داد ساعت 22:10 پنجشنبه، دقایقی پس از پرواز هواپیمای فوکر 100 متعلق به شرکت هواپیمایی ایران ایر، یکی از مسافران قصد داشته تا هواپیما را ربوده و به یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس منتقل کند، اما نقشه این هواپیماربایی با هوشیاری مأموران امنیت پرواز ناکام ماند و هواپیما در نیمه راه در اصفهان فرود آمد. اما این همه ماجرا نبود. یک روز بعد جزئیات تازه تری از این حادثه افشا شد که نشان می داد برخلاف ادعای هواپیماربا هیچ بمب و اسلحه ای در کار نبوده و کلت هواپیماربا پلاستیکی و بمب او چند تکه چوب و چسب بوده است.

هواپیماربای 54 ساله که محمدحسین. ح نام دارد در اهواز همراه همسر و 2 فرزندش سوار هواپیما شده بود. او با گذشت حدود 20 دقیقه از پرواز دست نوشته ای را به مهماندار داد که روی آن نوشته بود: من بمب گذاری شده ام؛ ریموت دست شخص دیگری هست. او از مهماندار خواست این برگه را به امنیت پرواز برساند و بگوید هواپیما را به آسمان اهواز برگرداند. به دنبال این پیام تهدیدآمیز مسئول حفاظت پرواز، خلبان و سایر کادر پرواز را در جریان گذاشت و همه برای رویارویی با شرایط یک هواپیماربایی آماده شدند.

دقایقی از این پیام گذشته بود که ناگهان مرد که یک قبضه کلت کمری به دست داشت، جلوی کابین خلبان رفت و شروع به تهدید کرد. او می گفت هواپیما باید به آسمان اهواز برشود و اگر ارتفاع کم شود یا هواپیما به زمین بنشیند، آن را منفجر می کند. او برای ترساندن کادر پرواز زیپ کاپشنش را پایین کشید و یک جلیقه دست ساز انتحاری به آنها نشان داد. در شرایطی که مسافران و کادر پرواز وحشت کرده بودند اما همه چیز آنطور که هواپیماربا پیش بینی کرده بود جلو نرفت و مأموران امنیت پرواز با استفاده از مهارت خود توانستند هواپیماربا را در ردیف سوم هواپیما خلع سلاح کنند و امنیت را به هواپیما برگردانند و باعث آرامش 63 مسافر، 4 مهماندار و 2 کادر پرواز شوند. در همان بازرسی اولیه معلوم شد کلت هواپیماربا پلاستیکی و جلیقه ای که وانمود می کند بمبی انتحاری است چیزی جز چند تکه چوب، چسب پهن و سیم برق نیست. در این شرایط بود که هواپیما برای انجام بررسی های بیشتر در فرودگاه اصفهان به زمین نشست و پس از انتقال به منطقه ای امن و بازرسی دقیق هواپیما، معلوم شد که هیچ بمب یا وسیله مشکوکی در آن وجود ندارد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 16 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 140234

به "خبرهای جدید از ماجرای هواپیماربایی با اسلحه پلاستیکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرهای جدید از ماجرای هواپیماربایی با اسلحه پلاستیکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید