جراحی نجات بخش مرد میانسال در میناب

به گزارش مجله سرگرمی، رییس بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب از نجات جان مرد 45 ساله مینابی که بر اثر ضربات چاقو به شدت مجروح شده بود، اطلاع داد.

جراحی نجات بخش مرد میانسال در میناب

به گزارش خبرنگاران، دکتر محمد مورخ در تشریح این خبر اضافه کرد: بیمار مردی 45 ساله از توابع بخش مرکزی شهرستان میناب که بدنبال نزاع و درگیری خانوادگی بر اثر ضربات چاقو به شدت مجروح شده بود، پس از انتقال فوری به اورژانس بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب در کمترین زمان ممکن توسط جراح عمومی تحت عمل جراحی نهاده شد و از مرگ حتمی نجات یافت.

متخصص جراح عمومی مقیم بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب گفت: بیمار با قید فوریت بدون فوت وقت با توجه به شرایط خاص که از ناحیه توراکس (قفسه سینه) راست و چپ، پارگی عمقی وسیع در خلف بازوی سمت راست و ناحیه دست راست؛ ضربه به ریه و روده بزرگ شکمی و ضربات مهلک و متعدد چاقو به ناحیه شکم که از داخل به بیرون خورده بود، در مدت زمان کمتر از هشت دقیقه از لحظه ورود بیمار به بیمارستان به اتاق عمل منتقل شد.

دکتر محمد احمدی با بیان اینکه پارگی ها وسیع و سطح پراکندگی بریدگی ها زیاد و عمقی بود و از طرفی تنگی تنفسی که براثر چاقو به ناحیه پایین قلب و ریه سمت چپ شده بود با توراکو تومی حدود دو لیتر خون از وی خارج و منشاء خونریزی پیدا و شریان خونریزی دهنده کنترل و ترمیم شد.

وی اظهار کرد: پس از عادی شدن شرایط بیمار تحت جراحی شکم باز نهاده شد و داخل شکم آنالیز شد، در آنالیز صورت گرفته بیمار که دچار آسیب در قدام معده و روده بزرگ و دیافراگم سمت چپ دچار پارگی شده بود ترمیم شد؛ و سپس زخم قسمت پشت بازوی راست که دچار پارگی وسیع عضلات و عروق شریان بازویی شده بود ترمیم و بیمار از نقض عضو و مرگ حتمی نجات بافت.

متخصص جراح عمومی توضیح داد: از آنجائیکه خون زیادی از رفته بود چهار واحد خون به وی تزریق شد و طی چهار ساعت عمل با موفقیت به سرانجام رسید و بیمار به بخش آی.سی.یو (بخش مراقبت های ویژه) و سپس جراحی مردان منتقل شد.

وی مطرح کرد: این بیمار پس از یک هفته بستری با حال عمومی خوب از بیمارستان مرخص شد.

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

namasho.com: نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 23912

به "جراحی نجات بخش مرد میانسال در میناب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جراحی نجات بخش مرد میانسال در میناب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید