کشف جاذبه های تاریخی و فرهنگی شهر سویل، گنجینه آندلس اسپانیا

به گزارش مجله سرگرمی، سویل (Seville)، یکی از شهرهای جذاب و پرجاذبه اسپانیا، گنجینه ای از میراث تاریخی و فرهنگی را در دل خود جای داده است. این شهر باستانی، که در استان آندلس واقع شده است، با معماری زیبا، آثار تاریخی چشمگیر و فرهنگ غنی خود، گردشگران را به سفری رمانتیک و ماجراجویانه دعوت می کند. از کاخ های سلطنتی گرفته تا کلیساهای مجلل، موزه های پربار و محله های قدیمی، هر گوشه از سویل داستانی برای روایت کردن دارد.

کشف جاذبه های تاریخی و فرهنگی شهر سویل، گنجینه آندلس اسپانیا

برای دریافت مشاوره و خدمات تخصصی گردشگری و سفر به سراسر دنیا با bestcanadatours.com مجری مستقیم تورهای مسافرتی و گردشگری همراه باشید.

کاخ سلطنتی آلکازار (Royal Alcazar Palace)

همراه با کلیسای جامع، جاذبه کلیدی معماری سویل، کاخ سلطنتی آلکازار است. کار در این مجموعه بزرگ در قرن دهم میلادی آغاز شد، زمانی که امویان یک قلعه موریشی را به دیوارهای رومی متصل ساختند، اما در قرن 12 بود که نخستین کاخ سلطنتی توسط Almohad Dynasty در این محل ساخته شد. بازسازی و مرمت این مورد از جاذبه های معروف شهر سویل تا قرن نوزدهم ادامه داشت و منجر به ایجاد یک ساختار شد که ترکیبی از معماری موریه، رنسانس و مدجن است، این وِیژگی ها بعدها در کاخ مودجار نمایان شدند. طبقه های بالای آلکازار محل اقامت خانواده سلطنتی اسپانیا در سویل است، و آن را به قدیمی ترین اقامتگاه سلطنتی در اروپا که هنوز استفاده می گردد تبدیل می کند.

آدرس: Real Alcázar de Sevilla, Patio de Banderas, s/n, Seville, Spain

بالکن رومئو و ژولیت (Romeo and Juliet Balcony)

هنگام گذر از پیاده روهای سنگ فرش و پیچ در پیچ آلکازار در سانتاکروز به کوچه تنگ و باریکی به نام Calle Agua (کانال آب) می رسید. که به خاطر کانال آبی که سال های دور از بالای کاخ عبور می کرد چنین نامی را برای آن انتخاب کرده اند. این راستا شما را به کاخ آلفرو می رساند، یکی از جاذبه های معروف شهر سویل که بسیار توریستی است. بالکنی که گفته می گردد شکسپیر در داستان رومئو و ژولیت آن را توصیف کرده است این جا واقع شده است.

آدرس: Plaza Alfaro, Seville, Spain

موزه باستان شناسی (Archeology Museum)

موزه در سال 1929 ساخته شده و می توانید در آن مجموعه ای فوق العاده تماشایی را از دوره های تاریخی از فینیقی ها، یونان باستان، رومن ها و همچنین دوران حکومت اسلامی در اندولوس و سپس قرون وسطی تماشا کنید. مجموعه جواهرات تاریخی، چند گنجینه باستانی و اشیای ساخته شده از طلا و همچنین مجسمه بسیار زیبای دایانا از دیدنی های این موزه بشمار می روند. گنجینه جواهرات کارامبولو که خود به تنهایی یکی از سالن های موزه را اشغال کرده است.

آدرس: Plaza América, s/n, 41013 Sevilla, Spain

کلیسای جامع (Cathedral)

بزرگترین بنای تاریخی کاتولیک ها در سویل با ابعاد عجیب و غریب، این مورد از جاذبه های معروف شهر سویل بزرگترین کلیسای جامع گوتیک در جهان است. ساخت این مجتمع گوتیک بزرگ که دارای 80 نماز خانه کوچک نزدیک کلیسا است و طولانی ترین nave را در اسپانیا است، در سال 1401 در محل مسجد سابق شهر آغاز شد. کار ساخت آن بیش از 100 سال ادامه داشت و در سال 1507 پروژه احداث کلیسای جامع به انتها رسید و در نهایت پیروز به انجام هدف تیم طراح شد.

آدرس: Catedral de Sevilla, Av. de la Constitución, Seville, Spain

میدان گاوبازی (Bullring)

ساختمان رئال مائسترانزا یکی از مهم ترین جاذبه های معروف شهر سویل است. ساخت و ساز در سال 1761 در محل پلازا داتوروس مستطیل شکل شهر آغاز شد و در نهایت در سال 1881 تکمیل شد. یکی از جاذبه های اصلی دروازه شاهزاده (ورودی اصلی)، دروازه های آهن سیاه و سفید که از کارهای پدرو رولدن و که در اصل مالک کلیسا بود، می باشد. ماتادورها او را فاتحانه بر روی شانه هایشان قرار می دادند و به میدان می آوردند. در این جا یک موزه از تاریخ گاوبازی نیز وجود دارد که تماشای آن خالی از لطف نیست.

آدرس: Plaza de Toros de Sevilla, 12 Paseo de Cristóbal Colón, Seville, Spain

گاوبازی (Bullfights)

تماشاگران سالن ساخته شده در قرن هجدهم را کاملا پر می کنند، اسپانیایی ها در گروه های بزرگ با سبد های پیک نیک پر از نوشیدنی و ساندویچ به این جا می آیند و با شور و هیجان بی انتها به تماشای رقابت ها می نشینند و محیطی شبیه به میدان های گلادیاتورهای روم باستان. گرچه در سال های اخیر مخالفت هایی درباره اجرای این مراسم صورت گرفته است.

تور دل اورو (Torre de Oro)

تور دل اورو یا برج طلا از روی تمامی پل های مرکز شهر قابل مشاهده است. برج مراقبتی که در قرن 13 ساخته شده است. پادشاهان Almohad سویل بین سال های 1220 و 1221 آن را ساختند که البته بعد از آن چندین بار مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت که آخرین بارش در سال 2005 بود.

آدرس: Torre do Oro, Paseo de Cristóbal Colón, s/n, Seville, Spain

برج ناقوس گیرالدا (Giralda Bell Tower)

برج ناقوس گیرالدا بر فراز صومعه سویل، در واقع مناره مسجد جامع این شهر در دوران حکومت اسلامی آندولوسیا بوده است. این برج با 93 متر ارتفاع امروزه بعنوان نماد و سمبل شهر سویل شناخته می گردد. محوطه باز روبروی صومعه نیز حیاط مسجد جامع پیشین شهر بوده که به سبک معماری اسلامی ساخته شده است. بخصوص حوض و آب نمای وسط حیاط که برای وضو دریافت نمازگزاران بوده است یادگاری تاریخی از حضور دین اسلام در شهر سویل می باشد.

خانه پیلاتوس (Casa de Pilatos)

این مورد از جاذبه های معروف شهر سویل در قرن شانزدهم میلادی ساخته شده است و در واقع نمونه ای کوچکتر از خانه پیلاطس حاکم اورشلیم بوده است که حکم به صلیب کشده شدن حضرت عیسی را تایید کرد. معماری بکاررفته در بنای ساختمان به سبک معماری سنتی آندولوس می باشد که شامل یک محوطه فضای باز در مرکز بنا و اتاق هایی با دکورهای رنگی و استفاده از سنگ های سرامیک سفید است. اتاق مشهور به سالن طلایی یکی از موارد مورد توجه این خانه تاریخی برای گردشگرانی است که از آن بازدید می کنند. همچنین مجموعه ای ارزشمند از مجسمه های متعلق به دوران روم باستان برای بازدید در خانه قرار داده شده است. فیلم های Lawrence of Arabia ساخته شده در سال 1962 و Knight and Day سال 2010 در این جا فیلم برداری شده اند.

آدرس: Casa de Pilatos, 1 Plaza de Pilatos, Seville, Spain

کاخ اسپانیا (Plaza España)

کاخ اسپانیا با منظره دیدنی، یکی از چشمگیرترین جاذبه های معروف شهر سویل محسوب می گردد. این قصر در زمینی به بزرگی پنجاه هزار متر مربع ساخته شده و بالکن های بسیار زیبا با نمادهای رنسانسی شکوه و جلای ویژه به آن داده است. ساختمان قصر نیم دایره و هماهنگ با کانال آب گرداگرد میدان مجاور قصر ساخته شده است. با استفاده از چند پل می توانید از کانال آب عبور کنید و بازدیدکنندگان با کرایه قایق می توانند به قایق سواری در ونیز کوچک اسپانیا بپردازند. امکانات کالسکه سواری در محوطه قصر نیز مهیا شده است. ساختمان زیبای قصر و محوطه زیبای آن حال و هوایی بسیار رمانتیک و دلپذیر به این مجموعه بخشیده است.

آدرس: Plaza de España, Av de Isabel la Católica, Seville, Spain

پارک ماریا لویسا (Maria Luisa Park)

هنگام آمادگی برای میزبانی نمایشگاه Ibero-American Exhibit 1929 در سویل، بخش جنوبی شهر هزینه ای برای زیبایی ظاهری به دست آورد. یکی از مهم ترین آن ها، پارک ماریا لویسا، باغ گیاه شناسی و بزرگترین و جذاب ترین منطقه سبز در پایتخت اندلس بود. این مکان زیبا برای مسافرت در بهار فوق العاده است، زمانی که بسیاری از گونه های گیاهان و گل های پارک شکوفا می شوند و ساکنین آن (فاخته ها، طوطی ها، اردک ها و قوها) به جنب و جوش می افتند.

آدرس: Museo de Artes y Costumbres Populares de Sevilla, 3 Plaza América, Seville

لاماتا 24 (La Mata 24)

برخلاف رستوران قبلی که سبک و سیاق کاملا اسپانیایی داشت این جا بیشتر غذاهای مدیترانه ای طبخ می کند. برای رفتن به آن عجله کنید چرا که بیشتر شب ها تا ساعت 9 میزهایش کاملا پر می شوند و جایی برای نشستن نخواهد داشت.

آدرس: La Mata 24, 24A Calle Mata, Seville, Spain

تریانا (Triana)

تریانا یکی از محله های قدیمی شهر سویل است که حال و هوای خاص خود را دارد. این منطقه در کرانه رودخانه شهر ساخته شده و و با معماری خاص خانه هایش از جاذبه های معروف شهر سویل محسوب می گردد. کوچه های سنگفرش و تو در توی این محله اغلب به میدانی کوچک در میان تعدادی خانه دو طبقه ختم می شوند و پیاده روی در آنها بسیار لذتبخش و سرگرم کننده است. این منطقه یک دلیل شهرت دیگر هم دارد و آن هنرمندان سفالگر ساکن این محله هستند که صنایع دستی آنها شامل ظروف سفالی و سرامیک های رنگارنگ آندولوسی از نمادهای فرهنگی شهر سویل محسوب می گردد.

آدرس: Mercado de Triana, 6 Calle San Jorge, Seville, Spain

سانتا کروز (Santa Cruz)

در اطراف میدان مرکزی که محل قرار داشتن کلیسای جامع بزرگ سویل است، محله یهودی نشین قدیم واقع شده است که امروز سانتا کروزنامیده می گردد، یکی از معروف ترین شهرهای اندلس. این محله بود که فردیناند سوم در سال 1248 بعد از پس دریافت شهر از مورها یهودیان را محدود کرد. در حال حاضر، این محله با کوچه و پس کوچه های باریک و سنگفرش شده و خانه های قدیمی اما همچنان جذاب و دیدنی با دیوارهای رنگارنگ و حیاط هایی که در بیشتر آنها درختان پرتقال کاشته شده، عبادتگاه های کوچک و خالی از تشریفات و تزیینات اشرافی و همینطور کافه های دنج و آرام، یکی از مناطق محبوب گردشگران در شهر سویل است.

رستوران بودگا سانتاکروز (Bodega Santa Cruz)

این رستوران پر جنب و جوش یکی از بهترین ها در کنار ساحل است. اغلب این جا آن قدر شلوغ است که صندلی هایش کفاف جمعیت را نمی دهند و عده ای خارج از تجمع کرده اند، به گونه که اگر از دور نگاه کنید فکر می کنید که فستیوال خاصی در حال برگذاری است. در این جا می توانید انواع غذاها و نوشیدنی های سنتی را میل کنید.

آدرس: Bodega Santa Cruz, 1A Calle Rodrigo Caro, Seville, Spain

آرشیوی از هندوستان (Archivo de Indias)

مستنداتی از دوران طلایی امپراطوری اسپانیایی ها که می توانید در آن بخشی از سفر کریستف کلمب به آمریکا در سال 1492 را نیز مشاهده کنید در آرشیوی از هندوستان شهر سویل نگهداری می گردد. ساختمان آن در قرن 16 ساخته شده و تحت حفاظت سازمان میراث جهانی یونسکو واقع شده است. در این مجموعه بیش از 80 میلیون سند از قرن 16، 17 و 18 نگهداری می گردد. زمانی که سویل مهم ترین شهر در امپراطوری اسپانیا بود.

آدرس: Archivo de Indias, Av. de la Constitución, Seville, Spain

رستوران العجیبه (Restaurant Al Aljibe)

می توانید بهترین تاپاس های اسپانیا را در این رستوران نوش جان کنید. تاپاس (یا پیش غذای اسپانیایی به انواع خوراک های کوچک حاضری گفته می گردد که می توانند به عنوان میان وعده یا این به عنوان یک ناهار یا شام کامل خورده گردد. تاپاها ممکن است سرد باشند (مثل مخلوط زیتون و پنیر) یا به صورت گرم سرو شوند. خوراک های شبیه به تاپاس را در آمریکای مرکزی بوکاس و در مکزیک بوتاناس می نامند.

آدرس: Al Aljibe, 76 Plaza de la Alameda de Hércules, Seville, Spain

لا بودگا (La Bodega)

لابودگا محلی برای لذت بردن از نوشیدنی ها و غذاهای فوق العاده اسپانیایی است که در میان گردشگرانی که به بازدید از سانتاکروز می آیند حسابی محبوب است، البته مردم منطقه نیز به آن علاقه زیادی دارند. ساعت 2 بعد از ظهر اوج شلوغی آن برای نهار و 9 شب برای شام است. البته این جا آن قدر شلوغ است که باید ایستاده غذا بخورید مگر آن که خیلی خوش شانس باشید و یک صندلی کنارتان خالی گردد.

آدرس: La Bodega, 4 Calle Alfalfa, Seville, Spain

سانتا پائولا (Santa Paula)

صومعه ای که سال 1473 ساخته شده است و هدف از احداث آن محل برای سکونت خواهران روحانی کلیسای اندولوس بوده است. بیش از 5 قرن در آن فعالیت های مذهبی رواج داشته است و امروز نیز بازدیدکنندگان می توانند خواهران روحانی را ببینند که محصولات خود را برای فروش به آن جا آورده اند.

تالار شهر (Ayuntamiento)

و اما در آخر به بیستمین مورد از جاذبه های معروف شهر سویل می رسیم. تالاری باستانی که تاریخ ساخت آن به قرن 15 میلادی بازمی گردد. در سراسر اطراف آن حکاکی ها و پیکره های سنگی از اساطیر یونانی نصب شده است. این مجموعه در قرن 19 بازسازی شد و آثار معماری نئوکلاسیک بر روی آن قابل مشاهده است.

نکات تکمیلی

1: کاخ سلطنتی آلکازار، یکی از شاهکارهای معماری سویل، نمادی از تلفیق سبک های مختلف است. این کاخ باشکوه، که ریشه در قرن دهم میلادی دارد، ترکیبی از معماری موریه، رنسانس و مدرن را در خود جای داده است. طبقات بالای آن، محل اقامت خانواده سلطنتی اسپانیا در سویل است و آن را به قدیمی ترین اقامتگاه سلطنتی در اروپا تبدیل می کند.

2: کلیسای جامع سویل، بزرگترین کلیسای جامع گوتیک در جهان، با ابعاد عظیم و زیبایی خیره کننده، یکی دیگر از جاذبه های اصلی این شهر است. ساخت این مجتمع گوتیک بزرگ که دارای 80 نمازخانه کوچک و طولانی ترین ناو در اسپانیا است، در سال 1401 آغاز شد و بیش از یک قرن به طول انجامید.

3: برج ناقوس گیرالدا، با ارتفاع 93 متری، نماد و سمبل شهر سویل است. این برج، که در گذشته مناره مسجد جامع شهر در دوران حکومت اسلامی آندلس بوده است، امروزه یکی از نقاط عطف معماری شهر محسوب می شود. محوطه باز روبروی صومعه، حیاط مسجد جامع پیشین شهر با سبک معماری اسلامی، یادگاری از حضور دین اسلام در سویل است.

4: خانه پیلاتوس، ساخته شده در قرن شانزدهم، نمونه ای از معماری سنتی آندلس است. این خانه زیبا، که الهام گرفته از خانه پیلاتوس حاکم اورشلیم است، با محوطه فضای باز مرکزی، اتاق های رنگارنگ و استفاده از سنگ های سرامیک سفید، یکی از جاذبه های دیدنی سویل محسوب می شود.

5: میدان گاوبازی سویل، با ساختمان رئال مائسترانزا، یکی از مهم ترین جاذبه های این شهر است. این میدان، که ساخت آن از سال 1761 آغاز شد، محلی برای برگزاری مسابقات گاوبازی سنتی اسپانیایی است. دروازه شاهزاده، ورودی اصلی میدان، با دروازه های آهن سیاه و سفید، یکی از نقاط جذاب این مجموعه است.

6: تور دل اورو یا برج طلا، یکی از نمادهای شناخته شده سویل، از روی تمامی پل های مرکز شهر قابل مشاهده است. این برج مراقبتی، که در قرن 13 ساخته شده است، بارها مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته و امروزه یکی از جاذبه های تاریخی شهر محسوب می شود.

7: کاخ اسپانیا، با منظره دیدنی و معماری زیبای رنسانسی، یکی از چشمگیرترین جاذبه های سویل است. این قصر نیم دایره، که در زمینی به بزرگی پنجاه هزار متر مربع ساخته شده است، با کانال آب گرداگرد و پل های عبور، فضایی رمانتیک و دلپذیر را برای گردشگران فراهم می کند.

8: پارک ماریا لویسا، بزرگترین و جذاب ترین منطقه سبز در پایتخت آندلس، فضایی دلپذیر برای گذراندن اوقات فراغت است. این پارک زیبا، که در آمادگی برای نمایشگاه Ibero-American Exhibit 1929 ایجاد شد، با گونه های گیاهی و گل های رنگارنگ، محلی ایده آل برای گشت و گذار در بهار است.

9: آرشیو هندوستان، که تحت حفاظت سازمان میراث جهانی یونسکو قرار دارد، گنجینه ای از مستندات دوران طلایی امپراتوری اسپانیا را در خود جای داده است. این ساختمان قرن شانزدهمی، بیش از 80 میلیون سند از قرن 16، 17 و 18 را نگهداری می کند و بخشی از سفر کریستف کلمب به آمریکا را نیز در بر می گیرد.

10: محله های قدیمی سویل، از جمله تریانا و سانتا کروز، با کوچه های سنگفرش، خانه های رنگارنگ و حیاط های پرتقال، جلوه ای از زندگی سنتی اسپانیایی را به نمایش می گذارند.

11: رستوران ها و کافه های سنتی سویل نیز بخش جذاب دیگری از تجربه گردشگری در این شهر هستند. رستوران العجیبه، محلی عالی برای لذت بردن از بهترین تاپاس های اسپانیایی است. در حالی که لا ماتا 24، با غذاهای مدیترانه ای خوشمزه اش، گزینه ای متفاوت برای کسانی است که به دنبال تنوع هستند. از طرفی، بودگا سانتا کروز و لا بودگا، با فضای پرجنب و جوش و غذاهای محلی لذیذ، محبوب گردشگران و بومیان هستند.

12: جاذبه های دیگر سویل شامل بالکن رومئو و ژولیت، که گفته می شود شکسپیر در داستان معروف خود از آن الهام گرفته است، موزه باستان شناسی با مجموعه ارزشمند آثار تاریخی، و صومعه سانتا پائولا با تاریخچه پنج قرن فعالیت های مذهبی، می شوند. تالار شهر، با حکاکی های اساطیری و معماری نئوکلاسیک، نیز یکی دیگر از نقاط دیدنی این شهر پرجاذبه است.

سخن پایانی

سویل، با غنای تاریخی و فرهنگی خود، یکی از شهرهای جذاب و دیدنی اسپانیا محسوب می شود. این شهر باستانی، با کاخ های سلطنتی، کلیساهای مجلل، موزه های پربار، میدان های معروف، محله های قدیمی و رستوران های سنتی، فرصت کاوش در لایه های تاریخ و فرهنگ آندلس را به گردشگران می دهد. سفر به سویل، تجربه ای فراموش نشدنی و سرشار از زیبایی و رمانتیسم خواهد بود.

انتشار: 30 خرداد 1403 بروزرسانی: 30 خرداد 1403 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 39504

به "کشف جاذبه های تاریخی و فرهنگی شهر سویل، گنجینه آندلس اسپانیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف جاذبه های تاریخی و فرهنگی شهر سویل، گنجینه آندلس اسپانیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید