سفر به جاذبه هایی با نام های عجیب در دنیا

به گزارش مجله سرگرمی، ما همواره در انتخاب نام برای هرچیزی سعی می کنیم بهترین را انتخاب کنیم. اما در جهان مکان هایی با اسم های افسرده کننده وجود دارد که بسیاری از آن ها ریشه در تاریخ تیره این مناطق دارد. هنرمندی به نام دامین راد در صفحه اینستاگرام خود به معرفی این مکان ها پرداخته است.

سفر به جاذبه هایی با نام های عجیب در دنیا

بعضی از مکان های جهان واقعا غم انگیز است؛ کشورهایی که توسط جنگ و خشونت آسیب دیده اند یا بعضی از کشورها که زیر خط فقر هستند و شرایط وخیمی دارند. این مکان ها واقعا افسرده نماینده هستند، اما مکان هایی نیز وجود دارد که توسط نامشان، احساس افسردگی هیچ گاه از آن ها دور نمی گردد. یک هنرمند استرالیایی به نام دامین راد، صفحه اینستاگرامی با نام مکان نگاری یا Topographies راه اندازی نموده و آن را به نمایش این مکان ها اختصاص داده است.

دامین راد در مصاحبه با CBC گفت:

من در ابتدا به مکانی در استرالیا برخوردم که نامش کوه ناامیدی بود. این اسم به نوعی من را غافلگیر کرد، به طوری که تصمیم گرفتم زمانی که برگشتم راجع به آن تحقیق کنم. بعد از آن متوجه شدم که مکان های زیادی با اسم های افسرده نماینده وجود دارد. این مساله باعث شد که من در این باره پروژه ای تحقیقاتی شروع کنم.

بیشتر این نام ها با تاریخ سیاه استعمار اولیه و حوادث ناگوار مربوط به کشف نمایندگان این مکان ها و کسانی که به آنجا مهاجرت نموده اند، مرتبط است. بسیاری از جوامع به دلیل مفاهیم و ارتباط تاریخی این نام ها با بعضی رویدادها، نسبت به تغییر نام این مکان ها مردد هستند. دامین راد می گوید:

به نظر من، ما بعد از مدتی به این نام ها عادت می کنیم و مثل غریبه هایی که آن را تا به حال نشنیده اند، دیگر به آن نگاه نمی کنیم. وقتی نامی را تغییر می دهیم، در واقع قسمتی از تاریخ را از دست می دهیم.

راد این مکان ها را با جستجوی کلمات غمگین در گوگل مپ پیدا نموده است. در این مقاله به تعدادی از این مکان ها که راد تا به امروز یافته است، اشاره می کنیم.

جزیره ناامیدی (Disappointment Island)

این جزیره یکی از 7 جزیره خالی از سکنه در مجمع الجزایر آکلند در نزدیکی نیوزیلند است و تاریخ ناامیدنماینده و تیره ای دارد. در سال 1866 یک کشتی به صخره های بلند در سواحل غربی جزیره آکلند برخورد می نماید و باعث مرگ 68 مسافر آن می گردد. 15 نفر از بازماندگان این حادثه به این جزیره رفته و 18 ماه در انتظار نجات می مانند. سپس در سال 1907 کشتی دیگری در سواحل این جزایر غرق شده و 12 نفر غرق می شوند و 16 بازمانده آن، 7 ماه منتظر می مانند که کسی نجاتشان دهد.

ساحل قتل عام (Slaughter Beach)

این ساحل در ایالت دلاویر آمریکا واقع شده است. در خصوص این که اسم این شهر از کجا گرفته شده، حداقل 3 داستان وجود دارد. اولین داستان این است که نام این ساحل را از اسم رییس پست محلی این منطقه در اواسط قرن 19، ویلیام اسلاتر (William Slaughter) گرفته اند. دومین داستان ادعا می نماید که این نام از خرچنگ های نعل اسبی که هر ساله امواج آن ها را با خود به ساحل می آورد و می میرند، گرفته شده است. این خرچنگ ها به نزدیکی آب های کم عمق می آیند تا تخم ریزی نمایند و در جزر و مدهای خفیف گیر افتاده و می میرند. سومین داستان که بحث برانگیزترین ریشه برای اسم این ساحل است، از یک افسانه محلی درباره مردی به نام برابانت گرفته شده است که در اواسط قرن 18، تعدادی از ساکنان بومی این منطقه را با هدف جلوگیری از کشتاری قریب الوقوع به توپ بست و قتل عام کرد.

ارتفاعات قحطی (Starvation Heights)

این ارتفاعات در شهر جکسون، ایالت اورگان آمریکا واقع شده است و قبل از سال 1883، به دلیل داشتن خاک ضعیف و بی حاصل که ترکیبی گرانیت مانند دارد و فقط بوته های خار و خاشاک در آن رشد می نماید، آن را به این اسم نامیده اند.

باقی مناطقی با نام های عجیب

  • دریاچه تنها و بی کس (Lonesome Lake)، نیوهمپشایر، آمریکا
  • جزیره تنها (Lonely Island)، انتاریو، کانادا
  • دریاچه خودکشی (Suicide Lake)، وایومینگ، آمریکا
  • خلیج بدبختی (Unfortunate Cove)، بندر کوک، کانادا
  • دریاچه قاتل (Killer Lake)، ادینگتون هایلندز، کانادا
  • استخر مصیبت (Tragedy Pool)، کمبالین، استرالیا
  • جزیره بدشانسی (Mistake Island)، جونزپورت، آمریکا
منبع: کجارو
انتشار: 13 اسفند 1402 بروزرسانی: 13 اسفند 1402 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 85232

به "سفر به جاذبه هایی با نام های عجیب در دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر به جاذبه هایی با نام های عجیب در دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید