ثبت نام یک میلیون و 600 هزار نفر برای اربعین

به گزارش مجله سرگرمی، معاون سازمان حج و زیارت از ثبت نام حدود یک میلیون و 600 هزار زائر متقاضی سفر اربعین خبر داد و تاکید کرد: از هزینه ثبت نام اربعین نفعی نمی بریم.

ثبت نام یک میلیون و 600 هزار نفر برای اربعین

به گزارش ایسنا، اکبر رضایی یادآور شد: تمام کسانی که ثبت نام آن ها در سامانه سماح قطعی شود از خدمات بیمه درمانی و پزشکی بهره مند می شوند.

او فعالیت در حوزه خدمت رسانی به زائران را وظیفه ذاتی سازمان حج و زیارت دانست و تاکید کرد: سازمان حج در ایام اربعین حسینی هرگز نگاه انتفاعی ندارد و تنها به دنبال خدمت رسانی به زائران اباعبدالله الحسین (ع) است، از این رو تمام امکاناتی را که در عتبات داریم در این روزها برای زائران اربعین استفاده خواهیم کرد.

او یادآور شد: سازمان حج و زیارت در اربعین حسینی در تلاش است تا همان نگاه ستادی حج را در عتبات اجرایی کند، بنابراین مدیر عملیات این سازمان در اربعین حسینی انتخاب و به همه مدیران معرفی شد تا از این طریق بتوانند فعالیت خود را سازماندهی و ساماندهی کنند.

رضایی به موضوع بیمه زائران در اربعین اشاره کرد و اضافه کرد: نام نویسی در سامانه سماح بسیار مهم است، از همه زائران درخواست می کنیم به منظور بهره مندی از خدمات درمانی و پزشکی حتماً در این سامانه نام نویسی کنند تا در روند خدمت رسانی به آن ها دچار مسئله ای نشویم.

او همچنین از تبلیغات غیرواقعی برخی رسانه ها علیه سازمان حج و زیارت انتقاد کرد و یادآور شد: متاسفانه همزمان با نام نویسی زائران اربعین، برخی افراد شروع به تبلیغات غیرواقعی علیه سازمان حج کردند، این درحالی است که سازمان حج هیچ گونه انتفاعی از هزینه ها ثبت نام نمی برد.

معاون امور حج و زیارت سازمان حج و زیارت اضافه کرد: با وجود تبلیغات غیرواقعی که علیه سامانه سماح و سازمان حج شد، خوشبختانه طبق آمار تاکنون حدود یک میلیون و 600 هزار نفر در سامانه سماح نام نویسی کرده اند که امیدواریم سایر زائران نیز در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهند.

tour-france.ir: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

تور کشتی کروز: تور کشتی کروز: سفری هیجان انگیز به اقیانوس ها

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 24 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 24 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 49060

به "ثبت نام یک میلیون و 600 هزار نفر برای اربعین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت نام یک میلیون و 600 هزار نفر برای اربعین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید