تصاویر، عکس های رنگی جنگ جهانی اول

به گزارش مجله سرگرمی، صد سال پس از سرانجام جنگ جهانی اول، یک مؤسسه خیریه کانادایی، مجموعه ای از عکس های آرشیوی را با استفاده از تکنولوژی عکاسی رنگی چاپ کرده است و به این ترتیب خواننده را با حس و حال آن دوره آشنا کرده.

تصاویر، عکس های رنگی جنگ جهانی اول

خبرنگاران| کتاب جدیدی به نام آن ها در رنگ مبارزه کردند (They Fought in Colour) می خواهد به مخاطبان یاری کند تا رابطه احساسی عمیقی با سربازان جنگ جهانی اول پیدا نمایند. صد سال پس از خاتمه جنگ جهانی اول، یک مؤسسه خیریه کانادایی، مجموعه ای از عکس های آرشیوی را با استفاده از تکنولوژی عکاسی رنگی چاپ کرده است و به این ترتیب خواننده را با حس و حال آن دوره آشنا کرده.

بنیاد ویمی که به حفظ میراث جنگ جهانی اول کانادا متعهد شده است، 150 عکس سیاه و سفید از زمان جنگ را جمع آوری کرده است که با یاری فن آوری های روز دیجیتالی به طرز عجیب و غریبی آن ها را واقعی تر کرده و آن را در کتابی چاپ و می خواهد در اختیار عموم قرار دهد.

به وسیله این تصاویر، بنیاد امیدوار است مردم حس و حال سربازان را درک نمایند. جرمی دیاموند مدیر اجرایی بنیاد ویمی گفت: بسیاری از کانادایی ها تنها عکس های سیاه و سفید جنگ را دیده اند که با واقعیت مدرن امروز هم خوانی ندارد. او افزود: رنگی شدن این تصاویر باعث می گردد قدرت درک و قدردانی کانادایی ها از کشورشان در طول جنگ جهانی اول بیشتر و بیشتر گردد.

در این عکس ها جو و وحشت حاکم در جبهه های جنگ به خوبی دیده می گردد. سربازی بالای سر جسد هم رزم خودش ایستاده است و یا اینکه گروهی از سربازان از لابه لای ویرانه ها به سمت فرانسه حرکت می نمایند.

این کتاب قرار است در تاریخ 3 ژانویه 2019 در موزه جنگ کانادا در اتاوا افتتاح گردد.

در ادامه چند عکس از این کتاب را با هم می بینیم:

مراسم خاکسپاری در جبهه

پرواز بالون جنگی

سرباز های کانادایی

وداع سربازان با خانواده هایشان

آماده شدن سربازان برای اپرای برگ افرا

شوخی سربازان با تسلیحات نظامی

حمل یک مصدوم جنگی

بازدید ژنرال های جنگ از ویرانه ها

هواپیمای جنگی بر فراز آسمان

منبع: نیوزویک

ترجمه: خبرنگاران

mahsanblog.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: فرادید
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 30664

به "تصاویر، عکس های رنگی جنگ جهانی اول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویر، عکس های رنگی جنگ جهانی اول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید