تشریح جزئیات ساماندهی هوشمند پارک حاشیه ای

به گزارش مجله سرگرمی، معاون فنی و مهندسی ترافیک شهرداری تهران جزئیات طرح ساماندهی پارک حاشیه ای در چهار منطقه تهران را تشریح کرد.

تشریح جزئیات ساماندهی هوشمند پارک حاشیه ای

وحید سرلک در گفت وگو با خبرنگاران، در خصوص جزئیات طرح پارک حاشیه ای هوشمند اظهار کرد: ساماندهی پارک حاشیه ای به صورت هوشمند در منطقه 2 از مدتها قبل اجرایی شده و حالا پس از برطرف کم و کاستی ها، بر اساس برنامه طرح کنترل هوشمند پارک حاشیه ای در چهار منطقه دیگر تهران اجرایی می گردد.

وی با بیان اینکه بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته این طرح در مناطق 6، 7، 11 و 12 تا خاتمه سال اجرایی می گردد و بر این اساس طی مراحل مختلف 32 هزار فضای پارک حاشیه ای ساماندهی می گردد، اضافه کرد: دقت داشته باشید که پارک حاشیه ای، محل پارک کوتاه مدت است و افراد نمی توانند از صبح تا شب کنار خیابان خودروی خود را پارک نمایند.

سرلک با تاکید بر اینکه با اجرای این طرح، فضاهای پارک که به صورت اختصاصی توسط افراد اشغال می گردد نیز ساماندهی می گردد، گفت: بعضا دیده شده فرد یا افراد خودرویشان را برای مدت طولانی در یک فضا پارک می نمایند و افرادی نیز هستند با اینکه خودرو ندارند، اما مقابل خانه یا مغازه شان را مسدود می نمایند اما یادمان باشد که فضای خیابان متعلق به همه مردم شهر است.

وی با بیان اینکه این طرح با همکاری پلیس راهور و خودروهای پلاک خوان شهرداری که مخصوص کنترل پارک حاشیه ای،طراحی شدند اجرا می گردد، اظهارکرد: در حال حاضر قیمت گذاری بر اساس مصوبه سال 93 شورای شهر است که بر این اساس، ورودی در محدوده طرح های ترافیکی 700 تومان و در خارج طرح 500 تومان خواهد بود که توقف در نیم ساعت اول رایگان خواهد بود و بعد از آن براساس فرمولی تعیین هزینه توقف محاسبه می گردد.

سرلک با بیان اینکه ضروری است شهروندان یک مرتبه اطلاعات خودروی خود را در سامانه تهران من ثبت نمایند که تعداد زیادی از شهروندان تهرانی ها نیز اطلاعات خودروی خود را پیش از این برای دریافت خدمات دیگر ثبت نموده اند، اضافه کرد: مبلغ توقف برای شهروندان پیامک می گردد و از حساب شهروندی کسر می گردد اما اگر حساب شهروندی افراد شارژ نباشد این مبلغ به عنوان عوارض در حساب کاربری آن ها ثبت می گردد؛ البته دقت داشته باشید که این مبلغ عوارض توقف است یعنی به عبارت دیگر این افراد جریمه نمی شوند.

انتهای پبام

tour-france.ir: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

تور کشتی کروز: تور کشتی کروز: سفری هیجان انگیز به اقیانوس ها

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 21 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 90612

به "تشریح جزئیات ساماندهی هوشمند پارک حاشیه ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشریح جزئیات ساماندهی هوشمند پارک حاشیه ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید