راهنمای بستن توربان با روسری و شال

به گزارش مجله سرگرمی، بستن توربان (هدبند، سربند) نوعی سبک و سیاقی مدرن پوشش زنانه برای پوشاندن موی سر است. توربان را می توانید به صورت آماده خریداری و یا با آموزش بستن توربان با روسری و شال در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

راهنمای بستن توربان با روسری و شال

برای مطالعه بیشتر با مهسان بلاگ: سیستم مدیریت محتوای خبری همراه باشد.

پول خود را هدر ندهید! اگرچه نمونه های بازاری توربان زیبا و برای استفاده راحت هستند، اما همواره احتیاج نیست که برای همه چیز هزینه کرد. روسری های رنگی و گلدار خود را آماده کنید تا به شما بستن توربان با روسری و شال را آموزش دهیم. در ادامه نمونه های ساده و کمی پیچیده تر از بستن توربان با روسری و شال را مرور خواهیم کرد.

روش اول

ساده ترین روش برای بستن توربان، استفاده از یک روسری کوچک یا دستمال سر است. همانگونه که در تصویر می بینید باید روسری را تا بزنید. سپس توربان را از زیر مو ها رد کنید و در نهایت در جلوی سر، به صورتی که به یک سمت متمایل باشد، گره بزنید.

روش دوم

در این روش به جای تا زدن روسری برای پوشاندن موها، روسری را به شکل مثلثی تا کنید و از جهت تا به شکل مثلث معکوس روی سر قرار دهید و گره بزنید. سپس قسمت مثلثی را زیر گره پنهان کنید و در نهایت دسته ها را به فرم مورد نظر درآورید.

روش سوم

روش دیگری از بستن توربان با روسری که بیشتر جنبه تزئینی دارد، به این صورت است که مو ها را در پشت سر می بندید. مو های جلو را مطابق تصویر به دور توربان بپیچانید و در نهایت در پشت سر گره بزنید.

آموزش بستن توربان با شال

روش اول

این نوع بستن توربان، روشی که معمولا جهانگرد های خارجی برای پوشاندن موی سر خود در ایران بکار می برند. روش کار ساده است. شال را در پشت سر گره بزنید؛ و گره دوم را مانند گره پاپیونی بزنید و در نهایت توربان را برای زیبایی بیشتر به یک سمت متمایل کنید.

روش دوم

برای بستن توربان با شال به صورت پیچشی، همانگونه که در تصویر می بینید، ابتدا شال را در پشت سر خود گره بزنید. سپس دسته های شال را به یک سمت متمایل نموده و دور هم بپیچانید. در این مرحله دسته پیچیده شده را به شکل سر فر دهید و درنهایت با یک گیره در جای مناسب فیکس کنید.

روش سوم

روش دیگری که برای بستن توربان با شال به صورت پیچشی وجود دارد، به این صورت است که مطابق تصویر شال را در قسمت جلوی سر گره بزنید و سپس با پیچاندن دسته ها یک دسته منسجم ایجاد کنید و در نهایت به شکل مدور بر روی گره به یاری گیره فیکس کنید.

روش چهارم

اگر توربان را صرفا برای تزیین استفاده می کنید، این روش برای شما مناسب است. طریقه بستن توربان دقیقا مشابه روش قبلی است با این تفاوت که دسته ها به طور مجزا به صورت مدور پیچیده خواهند شد.

روش پنجم

در این روش بستن توربان می بایست شال را به یک طرف سر گره بزنید. سپس دسته های شال را دور سر به صورتی منظم بپیچانید و در نهایت بر روی گره با گیره فیکس کنید.

 

انتشار: 19 اسفند 1402 بروزرسانی: 20 اسفند 1402 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 131158

به "راهنمای بستن توربان با روسری و شال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای بستن توربان با روسری و شال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید