بخش عمده ای از عوارض شیمی درمانی قابل کنترل است

به گزارش مجله سرگرمی، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، گفت: بخش عمده ای از عوارض شیمی درمانی قابل پیشگیری است.

بخش عمده ای از عوارض شیمی درمانی قابل کنترل است

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد بابایی، در ارتباط با کنگره در برخورد با اختلالات خونی و متابولیک شیمی درمانی، گفت: این کنگره 20 تیرماه امسال در هتل پارسیان اوین با حضور اساتید و صاحب نظران بر جلسه برگزار می گردد و جدیدترین دستاوردهای علمی در زمینه پیشگیری و کنترل عوارض خونی و متابولیک شیمی درمانی در آن مورد بحث و گفت و گو قرار می گیرد.

این متخصص رادیوانکولوژی اضافه نمود: درمان های مختلف سرطان از جمله شیمی درمانی می تواند با عوارضی همراه باشد که برگزاری این کنگره در ارتقاء دانش پزشکان جهت پیشگیری و کنترل این عوارض بسیار حائز اهمیت است و کوشش نموده ایم که جدیدترین موضوعات در این زمینه را به شرکت کنندگان ارائه دهیم.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، ادامه داد: متخصصان انکولوژی، هماتوانکولوژی، جراحان عمومی، متخصصین عفونی و سایر پزشکانی که با این موضوع در ارتباط هستند از جمله شرکت کنندگان در این کنگره خواهند بود که آشنایی با عوارض و اینکه درمان های سرطان هر یک چه عوارضی را به همراه دارد و یا چگونگی کنترل عوارض از جمله مباحثی خواهد بود که با حضور اساتید و صاحب نظران مطرح می گردد.

استاد بابایی با بیان اینکه به وسیله بعضی از درمان های دارویی حین و بعد از شیمی درمانی می توان از عوارض شیمی درمانی پیشگیری کرد، گفت: آشنایی پزشکان با این عوارض و ارتقاء دانش ایشان سبب می گردد که تیم درمانی عوارض را پیش بینی و بر اساس آن پیشگیری های لازم را انجام دهند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: در بخش زیادی از بیماران می توان به وسیله پیش بینی عوارض، آنها را پیشگیری و یا با تجویز دقیق دارو و شناخت عوارض، آن را کنترل کرد بنابراین می توان گفت که بخش عمده ای از عوارض شیمی درمانی قابل پیشگیری است.

پرنده پارسی: پرنده پارسی: آخرین اخبار و مقالات خبری و تحلیلی

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 30768

به "بخش عمده ای از عوارض شیمی درمانی قابل کنترل است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بخش عمده ای از عوارض شیمی درمانی قابل کنترل است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید