باشگاه مشتریان و ذی نفعان بیمه کوثر

به گزارش مجله سرگرمی، سامانه مدیریت ارتباط با مشتریان بیمه کوثر به منظور جذب، حفظ و فراخوانی مشتریان موجود، گذشته و جدید و نیز ایجاد روابط دوسویه راه اندازی شد. بهبود خدمات، رضایت مشتری، کاهش هزینه ها، ارتباط فرد به فرد، حتی با میلیون ها مشتری از جمله ضرورت های پیاده سازی این سامانه است. با توجه به تحولات اجرا شده در فناوری اطلاعات و ارتباطات و افزایش نقش شرکت های بیمه در زندگی روزمره و اجتماعی افراد، مدیریت ارتباط با مشتری به عنوان یک رویکرد مهم در شرکت های بیمه ای در نظر گرفته شده است.

باشگاه مشتریان و ذی نفعان بیمه کوثر

تمرکز بر ایجاد ارتباط نزدیک و عمیق با مشتریان، سودمندی بیشتر مشتریان فعلی نسبت به مشتریان جدید، تجزیه و تحلیل اطلاعات مشتری برای تصمیم گیری اقتصادی، ارتباط موثر با مشتری بر مبنای داده های تبدیل شده به اطلاعات و بازاریابی اینترنتی و بازاریابی فرد به فرد و بازاریابی از طریق پایگاه داده ها از ویژگی های کاربردی مدیریت ارتباط با مشتری است.

راه اندازی باشگاه مشتریان

باشگاه مشتریان به معنی جمع آوری افراد مختلف و تشکیل مجموعه ای با یک نام مشخص برای عضویت است و اعضای آن یا به طور انفرادی یا به عنوان مشتری سازمان در آن عضویت دارند. باشگاه مشتریان یک استراتژی خوب برای سازمان هایی است که می خواهند وفاداری مشتریان را افزایش دهند و روابط بلندمدتی با آنها ایجاد نمایند. در واقع مشتریان سازمان که در باشگاه هم عضو می باشند خدمات ویژه ای را دریافت می نمایند و عضویت در باشگاه ایجاد فرصت استفاده از مزایای منحصربه فرد نسبت به سایر مشتریان می باشد. بیمه کوثر اعتباراتی برای مشتریان در نظر می گیرد بدین صوت که پس از عضویت ایشان در باشگاه، درصدی از خریدشان به عنوان اعتبار به آن ها تعلق می گیرد. اعطای اعتبار به طرق دیگری نیز صوت می گیرد که در ادامه به بیان شرایط و ضوابط آن می پردازیم.

ضرورت راه اندازی باشگاه مشتریان شرکت بیمه کوثر

افزایش تعامل با مشتریان، حفظ و وفادارسازی مشتریان و رضایت مشتریان، پردازش اطلاعات مشتریان (data mining) مقوله داده کاوی، گروه بندی مشتریان و ارایه خدمات و پاداش مناسب هر گروه، جذب مشتریان جدید از طریق تبلیغات فردی یا گروهی، کاهش هزینه های تبلیغاتی و بازاریابی، آمارهای مفید مدیریتی و بازاریابی از طریق وب سایت برای بهبود مستمر و توسعه، ایجاد رضایت و وفاداری در مشتریان، همکاران، نمایندگان و شرکای تجاری، اطلاع رسانی، فرهنگ سازی، آموزش و شناخت فرصت های جدید تجاری، کاهش فرصت های از دست رفته، ذخیره اطلاعات و ایجاد بانک اطلاعاتی طبقه بندی شده مشتریان، همکاران، نمایندگان و پذیرندگان و کاهش دوباره کاری ها و هزینه های بازایابی و تبلیغات ، افزایش بهره وری و بهبود کیفیت خدمات به اعضای باشگاه، افزایش فراوانی دفعات فروش به اعضا و مشتریان، افزایش مشارکت کاربران و مشتریان، حفظ مشتریان و جلوگیری از روی گردان شدن آنها به سمت رقبا، بهبود جلوه و برند سازمان

تقسیم بندی مشتریان

مشتری سودآور: شخص یا شرکتی است که در طول زمان، جریان درآمدی برای شرک ایجاد می کند که از سطح قابل قبول جریان هزینه های مربوط به جلب، فروش و ارائه خدمت به او که شرکت به این امر اخصاص داده، بیشتر است.

مشتری معمولی: مشتری است که در این معادله تفاوت درآمد زائی او در مقابل هزینه ها بسیار کم و در پائین ترین سطح به صفر می تواند برسد که شرکت امکان دارد به امید این معادله در آینده، امروز او را نگهداری کند.

مشتری زیان ده: این جریان هزینه های ایجاد شده مشتری است که بیشراز درآمد می باشد و شرکت از ارتباط با آن مشتری زیان می برد که در نهایت عدم تمدید قراردادهای کاری و یا عرضه خدمات در دسورکار شرکت قرار می گیرد.

الف: استراژی برخورد با مشتریان سودآور

مشتریان سودآور به طور مستقیم در معرض جذب وسط رقبا هسند که استراتژی کلان در ارتباط با این گروه، حفظ، ماندگارسازی و رشد آنها می باشد و ایجاد جذابیت های جدید. اندازه گیری مستمر سطح رضایت , از میان بردن عوامل نارضایتی ۔ بررسی رقبا، آگاهی از برنامه های فعلی و آینده آنها برای این دسه از مشتریان و عکس العمل های به موقع و سریع به اقدامات آنها

ب: استراتژی برخورد با مشتریان زیان ده

برخورد با مشتریان زیان ده در دو محور اقدامات مربوط به این گروه ازمشتریان قرار می گیرد

محور اول: اقداماتی است که در جریان برخورد با مشتریان معمولی طی شد

محور دوم: اقدامایت عبارتند از: بررسی شرایط بیمه گذاران براساس شاخص میزان خسارت، وصول، ترکیب پرفو

امتیازدهی به مشتریان

امتیاز فنی: رشته خریداری شده، حق بیمه، سال بیمه، حق وصول، خسارت، نوع قرردد، الحاقیه

امتیاز غیر فنی: ثبت نام در باشگاه، تکمیل فرم نظرسنجی، معرفی دوستان، مناسبت ها، خرید طرح های ویژه

دسته بندی مشتریان بر اساس امتیازدهی کسب شده

معمولی

VIP

طلایی

نقره ای

برنزی

معمولی

تعریف سیستم پاداش دهی براساس دسته بندی ها

تخفیفات بیمه ای تخفیفات غیربیمه ای ارایه خدمات ویژه

راه های ارتباطی با شرکت بیمه کوثر

مشتریان و مخاطبان بیمه کوثر می توانند با مراجعه به تارنمای شرکت به آدرس www.Kins.ir برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خدمات و محصولات بیمه ای اقدام نمایند و از طریق شماره تماس 88663196-021 پیشنهاد، انتقاد یا شکایت خود را مطرح نمایند. همچنین سامانه ثبت مشتریان ([email protected])، باشگاه مشتریان ([email protected])، سامانه پیام صوتی (89382-021 داخلی 8) و سامانه پیامک (89382-021) آماده خدمت رسانی به مشتریان است.

همچنین به منظور تسریع در خدمات بیمه گری، امکان خرید اینترنتی انواع بیمه نامه شامل شخص ثالث، آتش سوزی، حوادث، مسافرتی، بدنه، عمر، درمان، مسئولیت، مهندسی و خاص، باربری، وکالت و پول از طریق درگاه www.Einsure.kins.ir برای مشتریان فراهم شده است.

منبع: فرارو
انتشار: 10 مهر 1399 بروزرسانی: 10 مهر 1399 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 104890

به "باشگاه مشتریان و ذی نفعان بیمه کوثر" امتیاز دهید

17 کاربر به "باشگاه مشتریان و ذی نفعان بیمه کوثر" امتیاز داده اند | 4.2 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باشگاه مشتریان و ذی نفعان بیمه کوثر"

1 دیدگاه

نورالدین تختایی نژاد 19 آبان 1400

بسیار عالی

پاسخ به نورالدین تختایی نژاد
* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید