ایلان ماسک از پیوستن به هیئت مدیره توییتر منصرف شد ، ماسک در پی تصاحب کامل این شبکه اجتماعی است؟

به گزارش مجله سرگرمی، تسنیم: بزرگ ترین سهامدار توییتر از پیوستن به هیئت مدیره این شرکت منصرف شد. گزارش ها نشان می دهند که سهام توییتر پس از انصراف بزرگترین سهامدارش کاهش پیدا نموده است.

ایلان ماسک از پیوستن به هیئت مدیره توییتر منصرف شد ، ماسک در پی تصاحب کامل این شبکه اجتماعی است؟

پاراگ آگراوال، مدیرعامل توییتر اخیرا در پی حواشی منتشر شده در مورد پیوستن چهره شاخص فناوری، ایلان ماسک، بنیان گذار، مدیرعامل و مهندس ارشد اسپیس ایکس و تسلا، به جمع هیئت مدیره شرکت توییتر، واکنش نشان داد و امروز صبح در توییتی دراین باره نوشت که سه شنبه هفته گذشته خاطرنشان کردیم که ایلان ماسک به عضویت هیئت مدیره ما در می آید. تاریخ رسمی آغاز به کار او در هیئت مدیره 9 آوریل (20 فروردین) بود، اما ایلان صبح همان روز به ما خاطرنشان کرد که دیگر قصد پیوستن به هیئت مدیره را ندارد. فکر می کنم برترین تصمیم اتخاذ شده است. من یادداشت کوتاهی را با شما به اشتراک گذاشته ام.

به هرحال، مدیرعامل توییتر اینچنین بیان داشت که فارغ از آنکه سهام داران شرکت چه در هیئت مدیره باشند چه نباشند، نظر همه سهام داران شرکت برای مدیران این شبکه اجتماعی ارزشمند است. آگراوال بعلاوه وعده داد با توجه به این که ماسک بزرگ ترین سهام دار توییتر است، آن ها به شنیدن نظرات او ادامه خواهند داد.

مدیرعامل توییتر هیچ اشاره ای در بیانیه خود به دلایل خاصی که منجر به این تصمیم چهره شاخص دنیای فناوری و تجارت شده و از پیوستن به هیئت مدیره منصرف شده است، اشاره ننموده است. مدیرعامل تسلا هفته گذشته حدود 9.2 درصد از سهام توییتر را خرید تا به بزرگ ترین سهام دار این شرکت تبدیل گردد.

در آخر شرکت توییتر امیدوار بود با وارد شدن ایلان ماسک به جمع هیئت مدیره خود بسیاری از چالش های متفاوت اعم از مالی و زیرساختی را حل نماید. به طوری که پاراگ آگراوال در بخش دیگری از بیانیه تازه خود می گوید باور داشت که آمدن ایلان ماسک به هیئت مدیره برترین تصمیم برای این کمپانی بوده و آن ها را به سمت منافع مشترکشان راهنمایی می نموده است. اما در نهایت آگراوال حالا به این نتیجه رسیده که به تصمیم ماسک احترام بگذارد و بدون حضور او در هیئت مدیره از نظراتش استفاده کند.

گزارش سهام توییتر در روزهای اخیر

روز دوشنبه و همزمان با اعلام خبر خرید سهام توییتر به وسیله ماسک توییتر برترین روزهای خود را سپری کرد و سهام آن بیش از 27 درصد افزایش یافت. بعلاوه سه شنبه هفته گذشته و پس از اعلام ورود ایلان ماسک به هیئت مدیره سهام توییتر با رشد 4 درصدی روبه رو بود .

اما با این حال امروز سهام این شبکه اجتماعی در ساعت 12:30 ظهر به وقت تهران، سهام این شرکت رسانه اجتماعی برای مدت کوتاهی بیش از 8 درصد سقوط کرد و به کمتر از 43 دلار در هر سهم در ساعت 4 صبح به وقت شرقی رسید. در ساعت 5:20 صبح به وقت شرقی نیز، سهام 4.28 درصد کاهش یافت و در 44.25 دلار معامله شد.

ماسک روز شنبه به عضویت هیئت مدیره توییتر منصوب می شد، اما ثروتمندترین مرد دنیا همان روز به این شرکت خبر داد که در واقع صندلی هیئت مدیره را نخواهد گرفت. با این حال صفحه روابط با سرمایه گذار توییتر هنوز به روز نشده است و ماسک هنوز به عنوان عضو هیئت مدیره لیست شده است.

منبع: انتخاب
انتشار: 4 دی 1401 بروزرسانی: 4 دی 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 164449

به "ایلان ماسک از پیوستن به هیئت مدیره توییتر منصرف شد ، ماسک در پی تصاحب کامل این شبکه اجتماعی است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایلان ماسک از پیوستن به هیئت مدیره توییتر منصرف شد ، ماسک در پی تصاحب کامل این شبکه اجتماعی است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید