افزایش غلظت آلاینده ها در هوای تهران

به گزارش مجله سرگرمی، مدیر واحد پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: امروز (20 آذرماه) غلظت آلاینده های هوای تهران نسبت به روز گذشته بیشتر می گردد و فردا (21 آذرماه) احتمال ناسالم شدن هوا برای گروه های حساس وجود دارد.

افزایش غلظت آلاینده ها در هوای تهران

حسین شهبازی در گفت وگو با خبرنگاران، با در نظر دریافت شرایط جوی تهران کیفیت هوای این شهر را پیش بینی و اظهار کرد: طبق نتایج پیش بینی کیفیت هوا، انتظار می رود طی امروز (20 آذرماه) نسبت به روز گذشته افزایش نسبی در غلظت برخی آلاینده ها از جمله ذرات معلق مشاهده گردد.

وی با اشاره به احتمال ناسالم شدن هوای تهران برای گروه های حساس طی روز آینده، گفت: احتمال می رود فردا (21 آذرماه) بر غلظت برخی آلاینده ها افزوده گردد و وضعیت کیفیت هوای برخی مناطق پایتخت در آستانه شرایط نامطلوب برای گروه های حساس قرار گیرد.

مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران تاکید نمود: پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده کاهش میزان ناپایداری جوی طی امروز(20 آذرماه) نسبت به روز گذشته است و تنها برای برخی ساعات وزش باد به بزرگی 3 تا 4 متر بر ثانیه انتظار می رود.

به گفته شهبازی، فردا به تدریج بر سرعت باد افزوده خواهد شد و برای برخی ساعات به ویژه بعدازظهر وزش باد با بزرگی بالاتر از 5 متر بر ثانیه از سمت نواحی غربی پیش بینی می گردد.

وی در ادامه گفت: دمای پایتخت تا روز آینده روند افزایشی خواهد داشت.

شهبازی در خاتمه اظهارکرد: میانگین کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته 72 و هوا در شرایط سالم بود. این شاخص هم اکنون 75 و هوا در شرایط سالم است.

پرنده پارسی: پرنده پارسی: آخرین اخبار و مقالات خبری و تحلیلی

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 8026

به "افزایش غلظت آلاینده ها در هوای تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش غلظت آلاینده ها در هوای تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید