افزایش ارتفاع امواج تا 3 متر در تنگه هرمز و دریای خزر

به گزارش مجله سرگرمی، سازمان هواشناسی نسبت به افزایش ارتفاع موج در تنگه هرمز تا 2.5 متر و در دریای خزر تا سه متر هشدار داد و ممنوعیت در شنا را توصیه کرد.

افزایش ارتفاع امواج تا 3 متر در تنگه هرمز و دریای خزر

به گزارش خبرنگاران، سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد رنگ آورده است: از اوایل وقت تا اواخر وقت چهارشنبه (15 اردیبهشت ماه) افزایش ارتفاع موج بین 1.5 متر تا 2.5 متر در شرق تنگه هرمز، شرق هرمزگان و غرب سیستان و بلوچستان پیش بینی می گردد.

در این شرایط جوی احتمال غرق شدن شناگران و قایق های کوچک و احتمال آسیب دیدن شناورهای سبک و تورهای ماهیگیری وجود دارد بنابراین سازمان هواشناسی نسبت به ممنوعیت در شنا، محدودیت تردد قایق های کوچک و شناورهای سبک و سنگین صیادی و رعایت احتیاط در صنایع فراساحل توصیه می نماید.

در ادامه این هشدار با اشاره به ارتفاع موج حداکثر تا دو متر و در فراساحل حداکثر تا سه متر آمده است: این شرایط از صبح چهارشنبه (15 اردیبهشت ماه) تا اواخر وقت پنج شنبه (16 اردیبهشت ماه) در دریای خزر و مناطق دور از ساحل و ساحلی گیلان، مازندران و گلستان قابل پیش بینی است.

احتمال غرق شدن شناگران و قایق های کوچک و احتمال آسیب دیدن شناورهای سبک و تورهای ماهیگیری وجود دارد و نسبت به ممنوعیت در شنا، محدودیت تردد قایق های کوچک و شناورهای سبک و سنگین صیادی و رعایت احتیاط در صنایع فراساحل توصیه می گردد.

به گزارش ایسنا، هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می گردد تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 6 خرداد 1400 بروزرسانی: 6 خرداد 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 143162

به "افزایش ارتفاع امواج تا 3 متر در تنگه هرمز و دریای خزر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش ارتفاع امواج تا 3 متر در تنگه هرمز و دریای خزر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید