استراماچونی: بازی با سپاهان امتحان بزرگ ما است

به گزارش مجله سرگرمی، سرمربی استقلال با تحسین تیم سپاهان گفت بازی با این تیم یک امتحان بزرگ برای استقلال است.

استراماچونی: بازی با سپاهان امتحان بزرگ ما است

به گزارش آندره آ استراماچونی، سرمربی تیم فوتبال استقلال در نشست خبری پیش از بازی با سپاهان اظهار کرد: بازی فردا برای استقلال یک امتحان خیلی مهم است چون فکر می کنم در این پنج ماه خیلی پیشرفت کردیم. من الان در یک امتحان سخت برابر سپاهان هستم تا ببینم تیمم در این شرایط چه قدر پیشرفت کرده است.

ایسنا که این خبر را منتشر کرده در ادمه به نقل از وی آورده است: فکر می کنم در مقابل تیمی بازی می کنیم که در این 10 بازی تیم خوب و کاملی بوده است. صادقانه بگویم که شرایط در اینترمیلان خیلی متفاوت بود. در اینتر زمانی مشکل به وجود آمدکه تیم در هفته سه بازی می کرد که ما خیلی مصدوم در تیم داشتیم. بازیکنان مهم ما خیلی مصدوم شدند ولی شرایط این جا متفاوت است چون تیم انرژی خوب و بالایی دارد. من از پیشرفت تیم رضایت دارم. به خصوص به خاطر اینکه بازیکنانم فوتبالی را بازی می کنند که نسبت به گذشته متفاوت است.

استراماچونی اضافه کرد: می دانم که جهت سخت و طولانی است و قطعا همیشه نتایج مثبت نخواهد بود. من الان منتظر هستم ببینم بازیکنانم در شرایط سخت چگونه عکس العمل نشان می دهند. فکر می کنم که فردا امتحان خیلی سخت و مهمی خواهیم داشت.

استراماچونی درباره وعده ای که به طرفداران استقلال درباره بهتر شدن این تیم از هفته پنجم داده بود هم اعلام نمود: اول از همه باید بگویم زمانی که در استقلال شروع به کار کردم، سعی کردم ذهنیت بازیکنان را تغییر بدهم و فوتبال هجومی را به نمایش بگذاریم. بعد از آن شروع مسئله ای داشتیم. تیم عملکردی که می خواهیم را ارائه می دهد ولی این به این معنی نیست که بتوانیم همه بازی ها را ببریم. چیزی که از بازیکنانم خواستم، درخواستی است که قبل از بازی با تراکتور داشتم. ما نمی توانیم به طرفداران قول پیروزی بدهیم ولی می توانیم قول بدهیم که در زمین استقلال هجومی را به نمایش بگذاریم و برای توپ ها بجنگیم تا بازی را ببریم. فردا در مقابل بهترین مربی ایران بازی می کنیم. فکر می کنم قلعه نویی نمونه ای برای مربیان جوان است. مطمئن هستم که برای این بازی به بهترین نحو آماده شده اند.

او اضافه کرد: برای همین ما به این موضوع که سپاهان در بازی هایش تنها یک گل دریافت کرده است، احترام می گذاریم. وقتی فکر می کنم که تنها گل خورده آن ها از روی ضربه پنالتی بوده، فکر می کنم سپاهان تنها تیم در لیگ های معتبر دنیا باشدکه در جریان بازی گلی دریافت نکرده اند. قطعا نیازمند دروازه بان خوبی است ولی باید از مربی خوبش و تیمی که دارند ممنون باشد. سعی می کنیم که این رکورد را بشکنیم.

  • استراماچونی همچنان برنده می شود
  • استراماچونی روی نوار پیروزی | استقلال پس از 186 هفته از پرسپولیس پیش افتاد

سرمربی استقلال درباره گذر کردن از بحران ابتدای فصل هم توضیح داد: از نظر مثبتی که داشتید تشکر می کنم. شرایط سخت و مهم ما تازه شروع شده است. ما دو بازی مهم پشت سر هم داریم و فردا در ورزشگاه بهترین تیم هجومی و بهترین تیم دفاعی لیگ را خواهید دید. امیدوارم که بازی خوبی باشد و فوتبالیست ها بتوانند لذت ببرند. ما خیلی جا برای پیشرفت داریم. به عنوان مثال از عملکرد تیمم در نیمه اول دیدار با نساجی رضایت نداشتم. ولی در نیمه دوم خوب شدیم. باید با همان عملکرد خوبی که داشتیم ادامه بدهیم. من خیلی دوست ندارم که عملکردمان بالا و پایین بشود. فردا در برابر سخت ترین حریف مان قرار می گیریم که خیلی تیم بسته ای دارند و حمله کردن به آن ها سخت است. اگر بخواهم که فوتبال خودمان را بازی کنیم، آن ها از میانگین سنی ما حدود سه سال بالاتر هستند. این یعنی آن ها بازیکنان حرفه ای و باتجربه ای دارند و کنترل کردن شرایط سخت را از ما بهتر می دانند.

استراماچونی ادامه داد: من باید در مورد تیم خودم صحبت کنم. نکات کلیدی بازی تمرکز دفاع وسط ما است. به این دلیل که سپاهان بازیکنان با کیفیتی دارد که در محوطه جریمه حتی در فضای کم هم می توانند گلزنی کنند. تفاوت سپاهان با ما این است که آن ها هم فوتبال کوتاه و هم فوتبال بلند بازی می کنند. ما دوست داریم پرس کنیم و سلاح آن ها در برابر این پرس استفاده از توپ های بلند است. نکته کلیدی درباره تیم من هوشمندی هافبک ها خواهد بود که باید بازی خوانی خوبی داشته باشند و بدانند چه زمانی باید حمله و چه زمانی باید پرس کنند. من به قلعه نویی کمک کردم تا از این اطلاعات استفاده کند. کمکم را کردم و دیگر از من کمک نخواهید.

او درباره محرومان و مصدومان تیمش هم توضیح داد: چشمی و اسماعیلی 100 درصد آماده نیستند. چشمی در تمرین ضربه خورده است. اسماعیلی هم ضربه ای به عضله اش در بازی با نساجی خورد. به احتمال بیشتر از 50 درصد در ترکیب خواهد بود و در بدترین حالت او را روی نیمکت خواهیم داشت. دانشگر هم به خاطر مسائل انضباطی در لیست نخواهد بود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 25 دی 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 61319

به "استراماچونی: بازی با سپاهان امتحان بزرگ ما است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استراماچونی: بازی با سپاهان امتحان بزرگ ما است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید