اتمام اولین اجلاس جهانی میراث جهانی آسیا 2018

به گزارش مجله سرگرمی، اولین اجلاس جهانی میراث جهانی آسیا 2018 در تاریخ 2 تا 4 آگوست در تایلند برگزار شد و به صورت رسمی به کار خود خاتمه داد. برای جزئیات بیشتر دستاوردهای این اجلاس در ادامه مقاله با ما بخوانید.

اتمام اولین اجلاس جهانی میراث جهانی آسیا 2018

برای دریافت مشاوره و خدمات تخصصی گردشگری و سفر به سراسر دنیا با bestcanadatours.com مجری مستقیم تورهای مسافرتی و گردشگری همراه باشید.

داستا (مناطق معین شده برای مدیریت گردشگری پایدار)، یونسکو و کنندگان آسیایی و تمام عوامل اصلی صنعت گردشگری جهانی پس از اتمام اولین اجلاس مشترک میراث جهانی آسیا اظهار کردند که موضوعات مورد بحث در این ملاقات نیاز به بررسی های بیشتری دارند.

اولین اجلاس مشترک میراث جهانی آسیا با ابتکار گروه داستا (DASTA) و حمایت تمام مسئولین اصلی در این زمینه از جمله یونسکو، کنندگان آسیایی، وزارت گردشگری و ورزش، اداره گردشگری تایلند (TAT)، دفتر هماهنگی مکونگ (Mekong Coordinating Office)، شرکت هواپیمایی بانکوک ایرویز، پاتای بخش تایلند (انجمن سفر در آسیا و اقیانوسیه) و اداره قرارداد و نمایشگاه های تایلند (TCEB) برگزار گشت.

این اجلاس در تاریخ 2 تا 4 آگوست 2018 (11 تا 13 مرداد 1397) در یکی از مناطق معین شده منحصر به فرد گروه داستا، سوکوتای (Sukhothai) در تایلند که جزو سایت های میراث جهانی یونسکو نیز هست، برگزار گشت.

بیش از 100 متخصص آسیایی و شرکت ذینفع (در رشته مدیریت میراث تاریخی، فرهنگی، هنری و گردشگری)، بهترین دستاوردهای خود را به اشتراک گذاشتند و در مورد راه های ایجاد حس مالکیت در میان جوامع محلی و مکانیزم های تعامل نسل جوان برای حفظ ارزش برجسته جهانی (Outstanding Universal Value)، به بحث و مصاحبه پرداختند.

کنندگان آسیایی، یونسکو و داستا پس از این جلسه اعلام کردند که نیاز به زمان بیشتری برای بررسی و بحث در مورد موضوعات مرتبط هست. باید یک مصاحبهی منظم بین دو بخش متشکل از مدیریت فرهنگی و میراث و گردشگری ایجاد شود تا آن ها بتوانند در مورد چگونگی تقویت حفاظت از سایت های میراث جهانی آسیایی و چگونگی کاهش تاثیرات منفی رشد گردشگری در مناطق، با یکدیگر تعامل کنند.

در طول این اجلاس، بیش از 200 هنرپیشه جوان تایلندی حضور داشتند که با اجرای خود، نمایی از زندگی فرهنگی خود را به حضار نشان دادند. میراث این کشور نیز از طریق هنر آشپزی و غذاها به دقت تفسیر شد. تجربیات آشپزی در این جلسه توسط بلکیچ (Blackitch)، سرآشپز هنرمند محلی، طراحی شده بود.

دکتر نالیکاتیباگ سانگزنیت (Nalikatibhag Sangsnit)، مدیر کل گروه داستا (Designated Areas for Sustainable Tourism Administration) گفت:

تنها راهی که ما را قادر می کند تا بتوانیم از میراث جهانیمان حفاظت کنیم به کار گماشتن جوامع محلی و نسل جوان و روبه رو کردن آن ها با آینده است، زیرا این دارایی های فرهنگی متعلق به آن ها است.

در نتیجه نشست، شرکت کنندگان توصیه های زیر را انجام دادند.

ما باید درک از قدرت فرهنگ در زندگی و میراث را ارتقا و خلاقیت برای گردشگری مسئولانه را افزایش دهیم. آقای فلوئین پریم (Phloeun Prim)، مدیر اجرایی هنر زندگی در کامبوج، داستان های موفقیت هنرهای زندگی کامبوجی (Cambodian Living Arts) را این گونه نقل کرد:

ما هنر و بیان فرهنگی را به عنوان ضرورتی برای آینده پر رونق کشورمان در نظر می گیریم. ماموریت هنرهای زندگی کامبوج، کاتالیزور بودن در بخش پر رونق هنری و الهام بخش بودن برای نسل های جدید است.

شرکت هواپیمایی بانکوک ایرویز در نتیجه این اجلاس توانست تا مسیرهای با پتانسیل قوی برای بهبود مسیرهای ارتباطی میان سایت های میراث جهانی آسیایی را شناسایی کند. آقای لیم کوی فونگ، در طول تحقیقات گسترده خود را برای سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) در مبحث گردشگری بودایی اشاره کرد که چگونه گردشگری بودایی می تواند یک نقش کلیدی در اصلاح برخی مشکلاتی که کشورهای در حال توسعه گردشگری با آن ها روبه رو هستند، بازی کند.

اداره ملی آسپارا (Asian Pacific Self Development and Residential Association)، انجمن توسعه و اقامتی منطقه آسیا اقیانوسیه (تاسیس در سال 1989) از بخش کامبوج، در مورد مسائل چالش برانگیزی در پایداری گردشگری در انگکور وات (Angkor Wat) در این اجلاس صحبت کرد. انگکور وات نام مجموعه ای از معابد است که در اوایل سده دوازدهم در انگکور در کامبوج ساخته شد تا پرستشگاه حکومتی و پایتخت او قرار گیرد. این معبد که در ابتدا معبدی هندو بود و به ویشنو، خدای هندیان تقدیم شده بود پس از ورود آیین بودا به معبدی بودایی بدل شد. انگکور وات که تا به امروز به خوبی حفظ شده است هنوز هم تنها پرستشگاهی است که از زمان ساختش تا کنون به عنوان یک مرکز مذهبی استفاده می شود.

پروفسور فونگ دانگ ان جی او (Prof Phuong-Dung Ngo) و پروفسور نوین جی هوا کونگ (Nguyen Duc Hoa Cuong) از دانشکده مدیریت و گردشگری دانشگاه هانوی (ویتنام) نیز، تجربه نمونه موردی در برچسب های محیط زیست بر قایق های گردشگری فعال در خلیج هالونگ (Halong Bay) را با حضار به اشتراک گذاشتند.

نتیجه گیری این اجلاس در 5 مفهوم کلیدی برای راه های پیش رو به این ترتیب اعلام شد:

توانمند سازی جوامع برای مشارکت در مدیریت مکان های میراث جهانی

ارتقای خلاقیت برای گردشگری مسئولانه در سایت های میراث جهانی

پذیرش ابعاد و مقیاس برای مدیریت صحیح

تعهد به ایجاد تعادل بین توسعه و حفاظت

به کار گماشتن چند شرکت ذینفع برای حمایت از میراث های جهانی مشهور و غیر مشهور

منبع: کجارو / traveldailynews.asia
انتشار: 13 اسفند 1402 بروزرسانی: 13 اسفند 1402 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 62408

به "اتمام اولین اجلاس جهانی میراث جهانی آسیا 2018" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتمام اولین اجلاس جهانی میراث جهانی آسیا 2018"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید