آینده ای درخشان برای عمارت مفخم

به گزارش مجله سرگرمی، سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت: تحویل بخشی از بیمارستان و بازآفرینی آن به شکل قدیم و اولیه از جمله آرزوهای دیرینه مردم بود که این موضوع با پیگیری های انجام گردیده و مساعدت مسئولان استان در حال تحقق است.

آینده ای درخشان برای عمارت مفخم

به گزارش خبرنگاران، حبیب یزدان پناه اظهار کرد: به منظور حفظ این میراث تاریخی استان، طرح ساماندهی و احیای مجموعه عمارت مفخم و تبدیل فضاهای موجود از جمله بیمارستان امام رضا(ع) تهیه و اخیراً در جلسات مشترکی که با معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، سازمان برنامه و بودجه استان و دانشگاه علوم پزشکی برگزار گردید، مورد تصویب نهاده شد.

وی اضافه کرد: بر این اساس، دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی متعهد گردیده است ساختمان قدیم بیمارستان امام رضا(ع) را حداکثر تا انتها مهرماه و بخش اداری آن را نیز حداکثر تا انتها آذرماه سال جاری، تخلیه و تحویل سازمان میراث فرهنگی دهد.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی توضیح داد: میراث فرهنگی نیز ملکی را در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار می دهد تا در صورت مناسب بودن مکان، طی توافقی پس از دی ماه سال جاری، بخش روانی این دانشگاه نیز انتقال یابد.

یزدان پناه یادآور شد: بیمارستان امام رضا(ع) بخشی از عرصه مجموعه مفخم است و طی چشم اندازی که تعریف کردیم باید تخلیه گردد و در اختیار میراث فرهنگی قرار بگیرد که این مهم با پیگیری های انجام گردیده به زودی محقق می گردد و در آینده نزدیک نقطه گردشگری و میراث فرهنگی و بازار صنایع دستی استان خواهد شد.

پرنده پارسی: پرنده پارسی: آخرین اخبار و مقالات خبری و تحلیلی

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 3920

به "آینده ای درخشان برای عمارت مفخم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آینده ای درخشان برای عمارت مفخم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید